ČESKÝ LIST

Nositel Nobelovy ceny Dr. John F. Clauser podepsal Clintelovu světovou deklaraci o klimatu “neexistuje žádná klimatická nouze”

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

John F. Clauser, nositel Nobelovy ceny za fyziku za rok 2022 za práci v oblasti kvantové mechaniky, se rozhodl podepsat Světovou klimatickou deklaraci z Clintelu s hlavním poselstvím "neexistuje žádná klimatická nouze". Clauser je druhým laureátem Nobelovy ceny, který deklaraci podepsal, prvním byl Dr. Ivar Giaever. Počet vědců a odborníků, kteří podepsali Světovou klimatickou deklaraci, rychle roste a nyní se blíží 1600 osobám.

Clauser se veřejně distancoval od klimatického alarmismu a v letošním roce se také stal členem správní rady CO2Coalition. V prohlášení Koalice pro CO2 byl Clauser citován následujícím způsobem:

"Populární narativ o změně klimatu odráží nebezpečné zkažení vědy, které ohrožuje světovou ekonomiku a blahobyt miliard lidí. Chybná klimatická věda metastázovala do masivní šokové novinářské pseudovědy. Pseudověda se následně stala obětním beránkem pro celou řadu dalších nesouvisejících neduhů. Podporovali a rozšiřovali ji podobně pomýlení marketingoví agenti podniků, politici, novináři, vládní agentury a ekologové. Podle mého názoru žádná skutečná klimatická krize neexistuje. Existuje však velmi reálný problém se zajištěním slušné životní úrovně velké části světové populace a s tím související energetická krize. Ta je zbytečně prohlubována tím, co je podle mého názoru nesprávná klimatická věda."

IPCC šíří nebezpečné dezinformace


V červenci Clauser vystoupil na akci Quantum Korea 2023. Varoval posluchače před rostoucím množstvím pseudovědy a dezinformací.

"Nyní nejsem sám, kdo pozoruje nebezpečné šíření pseudovědy. Nedávno Nobelova nadace vytvořila nový panel, který se touto problematikou zabývá, nazvaný Mezinárodní panel pro informační prostředí. Plánují jej vytvořit po vzoru Mezinárodního panelu OSN pro změnu klimatu, IPCC.

Osobně si myslím, že v této snaze dělají velkou chybu, protože IPCC je podle mého názoru jedním z nejhorších zdrojů nebezpečných dezinformací. To, co se chystám doporučit, je v souladu s tím, s cíli tohoto panelu. [...]

Mám druhého slona v místnosti, kterého jsem nedávno objevil v souvislosti se změnou klimatu. Domnívám se, že změna klimatu není krizí. [...]

Dejte si pozor. Pokud děláte dobrou vědu, může vás to zavést do politicky nekorektních oblastí. Pokud jste dobrý vědec, budete je sledovat. Mám jich několik, které nebudu mít čas rozebírat, ale mohu s jistotou říci, že žádná skutečná klimatická krize neexistuje a že změna klimatu nezpůsobuje extrémní výkyvy počasí."

Jak Clintel ukázal ve své nedávné knize Zamrzlé klimatické názory IPCC, IPCC se ve své poslední zprávě skutečně dopustil závažných chyb. Krátce po jeho přednášce v Koreji zrušil Mezinárodní měnový fond (MMF) plánovanou Clauserovu přednášku o klimatických modelech. V rozhovoru pro Epoch Times Clauser v souvislosti s vědou o klimatu uvedl: "Jsme zcela zaplaveni pseudovědou".

Guus Berkhout, emeritní profesor geofyziky na Technické univerzitě v Delftu a prezident Clintelu, profesora Clausera v komunitě Clintelu velmi vítá.

"Je velmi povzbudivé, když jsou vysoce postavení vědci, jako je Dr. Clauser, ochotni otevřeně hovořit o do očí bijící korupci vědy ze strany klimatického establishmentu. Naším cílem je, aby se Clintel stal plnohodnotným protějškem IPCC. Čím více vynikajících vědců bude v síti Clintel, tím silnější bude naše pozice v debatě s IPCC i s vedoucími představiteli nadnárodních politických organizací."

Světová deklarace o klimatu Clintelu byla zveřejněna v roce 2019, tedy v roce, kdy byl Clintel založen. Silnou stránkou deklarace je její přístupnost a silné poselství: žádná klimatická krize neexistuje. To platí bez ohledu na to, zda věříte ve velký nebo malý podíl CO2 na oteplování v posledních 150 letech. Vědci a odborníci, kteří chtějí prohlášení podepsat, mohou svou žádost podat zde.

Skvělým způsobem, jak se dozvědět více o životě a práci doktora Clausera, který byl oceněn Nobelovou cenou, je shlédnout tento rozhovor s ním:

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x