ČESKÝ LIST

Není naděje pro Ukrajinu – Horečka podpory nevyhratelné války ustoupila

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Otevřenost Polska

Polsko odřízne ruku Ukrajině. Polsko bylo nejsilnějším podporovatelem Ukrajiny v EU, ale Polsko je unavené a Ukrajinu už podporovat nebude.

Tajemství Rammsteinu
A co poslední schůzka Rammsteinu mezi NATO a Ukrajinou před dvěma dny 19. září 2023?

Viděli jste všichni titulky o tom, kolik NATO tentokrát Ukrajině slíbilo? Ne - protože tam žádné titulky nebyly.

Dokonce i při vyhledávání slova "Rammstein" v New York Times a Washington Post se objevily pouze zprávy o stejnojmenné německé rockové skupině.

Poslední setkání Rammstein bylo v amerických mainstreamových médiích cenzurováno, protože Ukrajina nedostala v podstatě nic. Mluvíme o milionech, ne o miliardách. Německo dodá zimní oblečení a minomety v hodnotě 427 milionů dolarů. Finsko dodá munici a různé věci za 109 eur. Kanada pošle 43 raket AIM-9. Žádné skutečně úderné položky. Jediných velkých položek je málo a jsou to staré věci. Dánsko seškrábe sudy po celém světě, aby vykouzlilo a opravilo 30 zastaralých tanků Leopard 1 a 15 tanků T-72 pro Ukrajinu.

Biden
Slyšeli jste, kolik nových zbraní slíbil Biden Zelenskému při jeho poslední návštěvě Washingtonu?

No - já jsem neslyšel NIC.

Konec vlajkového stožáru
Ukrajina se propadla do pekla.

Někteří extremističtí západní vůdci, jako je prezident Biden a konzervativní německý poslanec Kiesewetter, stále vykřikují o podpoře Ukrajiny až do posledního Ukrajince. Ale Západu došly jak peníze a věci, které by mohl dát, tak i vůle je dát.

Vzhledem k tomu, že Ukrajina nyní hoří v plamenech pekla, u západních vůdců začíná fungovat pud sebezáchovy, viz výše Polsko, které říká, že veškeré zbraně, které Polsku zůstanou, budou určeny pro jeho vlastní územní obranu, nikoli pro Ukrajinu.

Ukrajina za 3 měsíce spálila všechny zbraně, které jí Západ daroval, a nedosáhla s nimi vůbec ničeho.

Ukrajině dnes v podstatě nic nezbylo a nedostane už téměř nic. Tucet Abramsů. Nějakých 45 starých Leopardů 1 a T-72. A na konci duhy, pokud na ni Ukrajina někdy dosáhne, pár slavných stíhaček F-16 někdy v "létě 2024". Do té doby bude pro Ukrajinu všechno skončeno.

Jak jsme psali již několikrát - není naděje pro Ukrajinu.

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x