ČESKÝ LIST

InfoZ 9.-11. 5. 2022

Václav Hajšman
Václav Hajšman

Americké pokrytectví

Mapa znázorňuje intervence USA v Latinské Americe od roku 1945.

Zelenský po stopadesáté 

Ukrajinský prezident Zelenský zveřejnil (viz Zelenskiy/Official) ke Dni vítězství nad fašismem výběr fotografií, na první z nich je ukrajinský nacista s nášivkou 3. tankové divize SS "Mrtvá hlava".

Zelenský může být žid, ale především je buď idiot nebo obyčejný nácek.

Mariupol

9. května 2014

a 2022

Nesmrtelný pluk

Podle ministerstva vnitra se pochodu "Nesmrtelný pluk" v Moskvě zúčastnilo více než 1 000 000 lidí.

Z toho museli mít ve Washingtonu a Bruselu osypky.

Kupoval benzín a jako bonus dostal povolávací rozkaz

V Ivanofrankivské oblasti nyní čerpací stanice nabízejí řidičům nejen pohonné hmoty do jejich automobilů, ale také možnost být povolán do první linie. Místní úřad pro vojenskou registraci a odvody našel způsob, jak mobilizovat Ukrajince, aniž by za nimi běhal. Jednoduše se postaví do fronty na čerpací stanici a všem ve frontě rozdávají obsílky.

"Kdo natankuje, dostane povolávák," vysvětlil jeden ze "šťastlivců", který na síť umístil potvrzující video.

Zdá se, že ochota nasazovat krky za nacistickou juntu v Kyjevě trhá rekordy.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry salvy z raketometu Smerč

České Dany

Na videu zachyceny dodávky českých samohybných houfnic vz. 77 DANA ráže 152 mm směřující po železnici na Ukrajinu.

Neklidné Německo

 Sociálnědemokratická strana Německa utrpěla citelnou porážku v regionálních volbách ve Šlesvicku-Holštýnsku, přičemž hlavním důvodem neúspěchu sociálních demokratů byla Scholzova politika v otázce ukrajinské krize. Podle deníku The Times podporuje Scholzův postup v ukrajinské krizi pouze třetina německých občanů.

Scholz stejně jako náš klaun Fiala však neprosazuje české či evropské zájmy, ale agendu USA, která je ve své podstatě antievropská – jejím základním cílem je zabránit spojení německých technologií a ruských zdrojů.

Německá ministryně zahraničí Annalena Berbocková byla na předvolebním shromáždění v německém Wuppertalu zasažena vajíčky. Protestující obvinili Stranu zelených z podněcování války a snahy zatáhnout Německo do konfliktu na Ukrajině.

Černá díra jménem Ukrajina

"Spojené státy mají peníze na vojenskou pomoc Ukrajině pouze do třetího květnového týdne," uvedl mluvčí Pentagonu John Kirby. Podle něj zbývá na financování Ukrajiny pouze asi 100 milionů dolarů, a proto Bidenova administrativa již dříve požádala Kongres o schválení dodatečného balíčku pomoci v hodnotě 33 miliard dolarů. Tyto peníze dosud nebyly přiděleny. "Proto vyzýváme Kongres, aby jednal rychle," řekl Kirby.

Konec teplý párty

Včera speciální jednotky armády DLR vypátraly velitelství jedné z dělostřeleckých jednotek ukrajinských ozbrojených sil v doněckém směru. Poté, co počkali, až se jejich velitelé shromáždí na velitelství, byl zahájen útok PTŘS. Jakmile však přeživší Ukrajinci vyběhli z velitelství nazí, ukázalo se, co jejich dělostřelci na schůzkách dělali. Mezinárodní společenství nyní obviní Rusko z masakru LGBT lidí.

Britská stopa

 Podle zdrojů TASS patřil nápad zaútočit na Hadí ostrov před 9. květnem britským vojenským poradcům a byl "podporován" Zelenského klikou.

Generální štáb OSU a vrchní velitel Zalužnyj byli proti, považovali plán za hazard, ale jejich námitky byly považovány za irelevantní a na Hadí ostrov byly vrženy nashromážděné bezpilotní letouny a několik málo sil, které mohly být použity při výsadkové operaci. Výsledek byl tristní.

V dokumentu britského ministerstva obrany "Obrana ve věku soupeření" se zdá, že jedno z britských obranných velitelství se nachází na ??Ukrajině.

P. S. Veho do času.

Biolaboratoře USA, Německa a Británie v zemích bývalého SSSR

V současné době jsou známy tři hlavní biologicko-vojenské programy, které členové NATO realizují v Kazachstánu:

  1. Program snižování biologických hrozeb (BTRP) Agentury Spojených států pro snižování obranných hrozeb (DTRA), dlouhodobý projekt USA, který byl nasazen v bývalých sovětských republikách Arménii, Ázerbájdžánu, Gruzii, Kazachstánu, Ukrajině a Uzbekistánu;
  2. Německý program biologické bezpečnosti (GBP) Spolkového ministerstva zahraničních věcí Německa – cílené projekty v Gruzii, Kazachstánu a na Ukrajině;
  3. Mezinárodní program biologické bezpečnosti Spojeného království (IBSP) je britský projekt v Ázerbájdžánu, Gruzii, Kazachstánu, Tádžikistánu a na Blízkém východě a v Africe.

Tyto biologické programy NATO, přes jejich bohulibé názvy mohou být použity k vývoji biologických zbraní a jsou intenzivně financovány v oblastech rozvoje specializované infrastruktury, výzkumu dvojího užití a odborné přípravy.

Společnost BTRP působí v Kazachstánu od počátku roku 2000. V rámci tohoto programu byla v roce 2017 v Almaty zřízena Centrální referenční laboratoř za 102 milionů dolarů. Toto výzkumné centrum disponuje nejmodernějšími laboratořemi s vysokou úrovní biologické bezpečnosti: BSL-3, ABSL-3 a BSL-2, které mohou pracovat s nebezpečnými patogeny patogenních skupin I-II, a také vhodnými pokusnými pracemi na biologických zvířatech. Od roku 2005 do roku 2018 realizovala společnost BTRP v Kazachstánu 30 biologických projektů za 25 milionů dolarů.

Rusko a Evropa jsou dvě rozdílné entity s různou historickou zkušeností a pamětí

Ruský herec Vasilij Lanovoj: "V Evropě se mě novináři ptali – co to máte pořád s tím vaším Vítězstvím? To my už jsme dávno zapomněli."

Zeptal jsem se jich: "A kolik dní vaše země odolávaly Hitlerovi? – Mlčeli.“

Pak jsem pokračoval: "Polsko bylo dobyto za 28 dní a za stejných 28 dní ve Stalingradu mohli Němci dobýt jen několik domů. Dánsko vydrželo přesně jeden den. A celá Evropa byla za tři měsíce dobyta. A naši vojáci ji pak museli osvobodit. A za jakou milionů životů sovětských vojáků položených za osvobození Evropanů od fašismu".

A Evropa na to raději zapomněla!

Když se lidé snaží naše Vítězství umlčet, zapomenout, vymazat z paměti celých generací a národů, je třeba připomenout, že ve druhé světové válce německým silám kladli odpor:

Dánsko - 6 hodin;

Lucembursko - 1 den;

Holandsko - 5 dní;

Jugoslávie - 11 dní;

Belgie, 18 dní;

Řecko - 24 dní;

Polsko - 27 dní;

Francie - 1 měsíc a 12 dní;

Norsko - 2 měsíce a 1 den.

Zato Pavlovův dům ve Stalingradu byl bráněn 58 dní, Sovětský svaz vydržel čtyři roky (1418 dní) a válku ukončil v doupěti nepřítele – Německo kapitulovalo.

Proto by si to měl každý pamatovat, vyprávět o tom vyprávět našim dětem a vnoučatům – aby si to pamatovali! Šťastný Den Velkého Vítězství!