ČESKÝ LIST

Rusko úspěšně otestovalo mezikontinentální řízenou střelu Burevestnik s jaderným pohonem

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Rusko úspěšně otestovalo mezikontinentální řízenou střelu Burevestnik s jaderným pohonem, řekl Vladimir Putin na plenárním zasedání Mezinárodního diskusního klubu Valdai.

„Byl proveden poslední úspěšný test Burevestnika, střely s globálním doletem s jaderným pohonným systémem,“ poznamenal.

V roce 2018 ruský prezident v projevu před Federálním shromážděním oznámil vytvoření nových typů zbraní, včetně střely „Burevestnik“, schopných zajistit strategickou rovnováhu ve světě na další desetiletí.

"Burevestnik je jedním z nejnovějších zbraňových systémů. Podle Ministerstva obrany mluvíme o mezikontinentální řízené střele prakticky neomezeného doletu s jaderným reaktorem. Je schopna nést jadernou hlavici. Tato nízko letící, stealth řízená střela je nezranitelná vůči všem stávajícím i budoucím systémům protiraketové obrany i protivzdušné obrany," dodal.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x