ČESKÝ LIST

“Netanjahuův krutý útok na civilisty, násilí je neomezené”: Nezamýšlené důsledky izraelského útoku na Palestinu

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Podle sionistické propagandy je Hamás hordou zlých bestií. Jak tuto propagandu sladit s "výborným stavem" izraelských žen a dětí, které Hamás propustil jako rukojmí?

Navzdory izraelské devastaci Gazy a vraždění palestinských žen a dětí dosáhl Hamás svého druhu vítězství.

Netanjahuův krutý útok na civilisty odhalil podhoubí apartheidního sionistického státu. Není již možné, aby apologeti Izraele tvrdili, že "Izrael nemůže udělat nic špatného".

Izrael po desetiletí pomalu, ale jistě vytlačuje Palestince z Palestiny.

Svět to toleroval, částečně proto, že sionistické násilí bylo časově i rozsahem omezené a nemožná situace se zakrývala řečmi o "dvoustátním řešení". Tentokrát je však násilí neomezené a jeho deklarovaným cílem je vyprázdnit Palestinu od Palestinců s Gazany vyhnanými do stanových městeček v Egyptské Sinajské poušti. Nejedná se o další případ vyprázdnění jedné konkrétní vesnice na Západním břehu nebo omezený vpád do Gazy. Tentokrát svět čelí deklarovanému sionistickému plánu genocidy.

To činí problém západním vládám, které předstírají, že podporují lidská práva a odsuzují válečné zločiny. Problém to dělá také americkým evangelikálům známým jako "křesťanští sionisté". Genocida není něco, co by se dalo sladit s Ježíšovým učením. Evangelikáni se budou muset rozhodnout mezi uctíváním Izraele a uctíváním Ježíše.

Důsledkem washingtonských válek za Izrael na Blízkém východě je, že západní země jsou nyní domovem milionů muslimských uprchlíků, kteří se pohoršují nad tím, že Západ podporuje palestinskou genocidu. To vnáší do západních zemí protiváhu na úrovni ulice k sionistické lobby, která se zaměřuje na ovládání vlád. Západní vlády nyní musí zvládat nový prvek nestability, jehož důsledkem by mohl být méně jednostranný postoj vůči sionistickému Izraeli.

Ne celý Izrael je sionistický. Netanjahu má podporu menšiny. Výsledek by mohl být pro Izrael jiný, než Netanjahu a jeho američtí neokonzervativní spojenci zamýšleli.

Bojovníci Hamásu doprovázejí v neděli v pásmu Gazy čerstvě propuštěného izraelského rukojmího k vozidlu Červeného kříže. (AFP)

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x