ČESKÝ LIST

Rostislav Lussier: Že Rusko je podle slov Západu “Teroristický stát”, je lživý a nepodložený diplomatický přešlap. USA však dnes dokázaly, že porušování mezinárodních zákonů celému světu na očích je pro ně stejně přirozené, jako zapálit si žváro po sexu

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

USA převedly do Estonska téměř 500 000 dolarů ze "zabavených ruských fondů" na pomoc Ukrajině.

"Jedná se o první převod tohoto druhu", uvedlo v prohlášení americké ministerstvo spravedlnosti.

Zabavené prostředky byly předány Estonsku, protože okolnosti "neumožňují přímý převod na Ukrajinu".

Estonsko vynaloží částku na "projekt urychlení vyhodnocení škod a kritických oprav ukrajinské distribuční a přenosové soustavy elektřiny, která se stala terčem útoků ruských sil".

Spojené státy se tak dopustili bezprecedentního mezinárodního zločinu! Rusko není odsouzený stát. Státy Asie, Afriky a Jižní Ameriky vidí problematiku války na Ukrajině zcela odlišně, než zločinecké státy minoritního Kolektivního západu, ale USA si přesto stále hrají na světového fízla, soudce i kata.

Konfiskace neobsahují jen ruské peníze uložené v západních fondech, ale také státní dluhopisy v eurech nebo dolarech, majetek i licence v hodnotě přes 300 miliard dolarů. Konfiskace a využití tohoto majetku je svým rozsahem zcela bezprecedentní. Na peníze centrálních bank se zkrátka nesahá a jedná se tedy o porušení mezinárodního práva, což ovšem pro Spojené státy není z hlediska konfiskace cizího majetku nic nového. Pomineme-li provádění státních převratů za účelem vlastního obohacení, krádeží ropy, zlata, vzácných kovů a jiných surovin z cizích zemí, kde podle svých slov „šířily svobodu a demokracii“, Spojené národy schválily zabavení miliard dolarů z iráckých fondů, které byly určeny na reparace pro Kuvajt po invazi v roce 1990. Něco podobného, provedly USA se zmrazenými prostředky afghánské centrální banky poté, co Tálibán v roce 2021 ovládl Kábul.

Kolektivní západ i s mezinárodními institucemi, jako mezinárodní trestní tribunál, či Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě jsou již dnes beztak celému světu pro smích, pro svojí zkorumpovatelnost, zločinnost a skutečnost, že jsou ovládány Spojenými státy. Konfiskace a převedení ruských peněz však nutně povede k oslabení důvěry v západní finanční instituce. Ve výsledku tak nutně dojde k odrazení státních investičních fondů, centrálních bank, korporací i soukromých investorů ze zemí globálního Jihu od investic do evropských aktiv s obavami, že i oni by o ně mohli v budoucnu přijít, když se Spojeným státům počiny dané země nebudou líbit.

Americká ministryně financí ve vládě Joea Bidena Janet Yellen

Nejzadluženější stát na světě v čele s nekompetentním a senilním prezidentem již dostává ránu za ranou v oblasti prodávání znehodnocených amerických dluhopisů, které Spojené státy za boha nemohou prodat, protože se jich naopak všichni kolem hojně zbavují.  Americká stará babička a současná ministryně financí Janet Yellen hlasitě naříká, že neumí získávat peníze vydáváním dluhopisů, které nikdo nechce kupovat. Američtí zákonodárci tak musí neustále zvyšovat federální limit toho, kolik peněz si USA mohou půjčit, protože se každoročně perou se senátem s argumentem, že v opačném případě dojdou státní kase peníze.

Na závěr jen dodám, že jsem zvědaví, jakým způsobem bude reagovat na tuto krádež Rusko, když se Spojené státy spolu s Estonskem dopouštějí realizace krádeže s cílem investice do neonacistického režimu.

„Budeme právní cestou stíhat každého, kdo se na takových rozhodnutích a jejich realizaci podílí. Rusko bude chránit své zájmy,“ prohlásil naposledy mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.


*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x