ČESKÝ LIST

Přituhuje: Velká válka může vypuknout v noci ze 3. na 4. listopadu!

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

S válkami se nám v poslední době nějak roztrhnul pytel, a slova politiků po celém světě jsou stále více varovnější, a více nenávistnější.

Včera doslova exceloval nejvyšší egyptský státní cenzor, a člen mocné Nejvyšší rady pro boj s terorismem a extremismem Diaa Rashwan, když v televizi vyhlásil, že je trestuhodné, že ministr zahraničí USA přiznal v komentáři k současné krizi, že je Žid, a že příznivci izraelské entity jsou přítomni ve všech mezinárodních médiích. V pořadu si potom pochvaloval, že na rozdíl od extrémistických amerických médií, se současná brutalita Izraelců proti Palestincům v Gaze už odrazila i ve změně s jakou o konfliktu informují ostatní západní média. Jako samozřejmost Rashwan prohlásil, že Egypt učiní vše, aby konečným výsledkem současné války byl vznik dvou nezávislých států Izraele a Palestiny.

Ředitel Státní informační služby (SIS) Diaa Rashwan

Diaa Rashwan, (foto nahoře), přitom není žádný islamistický radikál, ale svou funkci a slávu si získal právě díky svému odvážnému boji a vystupování proti egyptským teroristům z Muslimského bratrstva, kteří se díky Obamově Arabskému jaru uchopili na čas i vlády v Egyptě! Zdá se tak, že včerejší Rashwanův televizní výsměch upadající moci Izraele, který se bez přítomnosti 2 US letadlových lodí ve svých vodách bojí Arabů, a útoky proti Židu Blinkenovi, a Židům v médiích, byly spíše určeny na zklidnění emocí mezi prostými Egypťany, kteří trpí současnou drahotou potravin, a v důsledku konfliktu v Gaze zase hrozí, že se opět radikalizují, jako za Obamy!

Současná egyptská vláda se nehodlá do konfliktu zapojit, aspoň dokud nebude Izrael masově vyhánět Palestince z Gazy do Egypta, aby ji anektoval, a kolonizoval Židy, a dává přednost diplomacii.

Na severní hranici Izraele s Libanonem to vypadá mrazivě, a iránská média spekulují, že tento týden v noci ze 3. na 4. listopadu tamní Hizballáh podnikne po vzoru HAMAS nový vpád do Izraele!

Hizballáh ničí izraelské komunikační a sledovací systémy na hranici s Libanonem

První fáze útoku prý už začala, a bojovníci proíránského Hizballáhu při ní protitankovými raketami Kornet celkem úspěšně likvidují pohraniční senzorové a radarové věže Izraelců, které monitorují pohyby uvnitř Libanonu, poskytují údaje pro letectvo, aby přesnými bombami likvidovalo jednotky Hizballáhu, a koordinují izraelskou špionskou síť v Bejrútu. Iránci také hlásili, že se těmito raketami už Hizballáhu podařilo zlikvidovat několik izraelských obrněných vozidel, a sprovodit ze světa pár vojáků. Izrael na oplátku stupňuje své nálety na hlavní syrská letiště, aby vyřadil možné zásobování Hizballáhu z Iránu, a Ruska. Iránci tvrdí, že zákeřní Izraelci ale hlavně odpalují rakety do syrských lesů, aby v nich způsobili rozsáhlé požáry. Hizballáh se včera vychloubal, že škody, které způsobil zničením pohraničních monitorovacích zařízení, jsou obrovskou ranou pro izraelskou špionážní a monitorovací síť v Libanonu, a prvním předpokladem pro zahájení osvobození!

Íránem podporované milice pokračují v útocích na Izrael během pozemní ofenzivy v Gaze


Podle iránských expertů, dosavadní mlčení vůdce Hizballáhu Sayyeda Hasana Nasralláha, od chvíle, kdy 7. října HAMAS provedl útočný vpád do Izraeleoperaci Bouře, vyděsilo izraelský režim, protože ten netuší, zda se na severu otevře další fronta. Okupační režim možná nebude muset čekat příliš dlouho. Protože v pátek 3. listopadu 2023 v 15:00 místního libanonského času během ceremonie na počest „mučedníků na cestě k al-Quds“, (oficiální výraz Hizballáhu pro zabité bojovníky HAMAS, kteří padli při útoku 7. října, a bojovníky Hizballáhu, kteří v posledních dnech padli v přestřelkách s Izraelci), pronese šéf Hizballáhu Nasralláh první velmi očekávaný projev. V pátek večer se vždy provádějí hlavní týdenní muslimské modlitby, a při nich velmi často propuká nenávist vůči jinověrcům. Pro mobilizaci věřících k boji proti nevěřícím je pátek v muslimském světě vždy nejkritičtější den, protože se v mešitách vždy schází značné množství věřících. Iránci, hlavní sponzoři Hizballáhu, varovali, že klíčová podmínka pro udržení míru s Izraelem je, ukončení barbarského bombardování civilistů v Gaze.

Britský poslanec Paul Bristow byl vedením strany suspendován za výzvu k ukončení bojů v pásmu Gazy. Vláda požádala Bristowa, aby "odstoupil ze své funkce… po komentářích, které nebyly v souladu se zásadami kolektivní odpovědnosti".

Pokud se Diaa Rashwan, nejvyšší cenzor Egypta, včera v televizi vychloubal, že západní média už pod tíhou brutality Izraelců začala objektivně informovat o dění v Gaze, nebyl úplný. V britské vládě dokonce došlo k vážnému rozkolu, a premiér Rishi Sunak včera vyřadil z funkce poradce vlády, vlivného poslance parlamentu za vlastní konzervativce, Paula Bristow. (foto nahoře). Bristow se opovážil jít proti ultimátu Washingtonu, zabránit za každou cenu odhlasovat v Radě bezpečnosti OSN závazné usnesení požadující okamžité humanitární příměří v Gaze! A vyzval vládu, aby se přidala k úsilí Brazílie, která tuto iniciativu tlačí tvrdě vpřed. Za Bristowa proti Sunakovi se postavila vlivná členka sněmovny lordů baronka Warsi, (foto dole), bývalá předsedkyně Konzervativců, pro kterou královna v roce 2007 vytvořila speciální doživotní titul baronky Warsi z Dewsbury, jen aby se mohla stát tehdy nejmladší členkou Sněmovny Lordů.

Baronka Warsi

Proč prosazuje většina světa humanitární příměří, je jasné z posledních údajů OSN. Podle nich bylo ke včerejšímu dni za tři týdny bombardování v Gaze Izraelci zavražděno 3,200 dětí, a děti a ženy tvoří celkem 70% obětí izraelského bombardování! (Zdroj The Guardien v čase 21.47. GMT)

Podle respektované historické práce švédského profesora Peera Anderse Rudlinga o etnických čistkách Židů v Bělorusku pomocí ukrajinských pomocných komand provádějící tzv. protipartyzánský boj, činil počet zabitých partyzánů v letech 1942/43 jen 10%, kdežto 90% připadalo na vyhlazené neozbrojené civilisty a jejich děti, často Židy. Veškeré vyhlazování se v hlášeních maskovalo, jako výsledek boje proti partyzánům, zřejmě v duchu zlověstné Heydrichovy poznámky k úvodnímu projevu na konferenci ve Wannsee v prosinci 1941, kde se plánovalo vyhlazení Židů,: Židovská otázka/být vyhuben jako partyzáni! A podle Himmlerovy instrukce: Kde je partyzán, tam je také Žid, a kde je Žid, je partyzán!

Srovnáním současných výsledků Izraelské kampaně v Gaze – z celkového počtu mrtvých je zabito 70% žen a dětí, a jen 30% mužů, z nichž pouze malá část může být členy HAMAS, – je jasné, že Netanjahu nyní provádí stejnou genocidu, maskovanou bojem proti teroristům, jakou prováděl Hitler v Bělorusku, maskovanou bojem proti partyzánům. Není potom divu, že arabské státy požadují postavení Netanjahu, a dalších zodpovědných za masakry civilistů před mezinárodní soud!

Podle člena mezinárodního soudu ICC, Karima Khana, je zabránění dodávek léků, vody a jídla do Gazy válečným trestným činem, a může být potrestáno podle tzv. Římského statutu! Právo na obranu, tak neznamená právo na genocidu!

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

4
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x