ČESKÝ LIST

Současný konflikt mezi Židy a Palestinci v kostce

Václav Hajšman
Václav Hajšman

Aniž bychom se pouštěli příliš hluboko do židovských dějin, které obsahují velkou porci mýtů, bájí a smyšlenek, můžeme říci, že židovská království, vlády a státy nebyly příliš stabilní.

Autor: Dmitry Orlov

Poslední pokus Židů o státnost skončil před téměř 2000 lety velmi špatně: Řím vládl Palestině od roku 63 př. n. l. do roku 66 n. l. (130 let), ale Židé byli obtížnými a svárlivými římskými poddanými: jejich chrám v Jeruzalémě byl zničen a obyvatelstvo rozptýleno.

Různé další experimenty s židovskou vládou měly tendenci skončit poměrně rychle. Po ruské revoluci byli Židé velmi významní v bolševické správě. Svým marxistickým fanatismem napáchali velké škody a Stalin je pak usměrnil a částečně zlikvidoval spolu s jejich horlivým vůdcem Trockým, který podlehl ráně sekáčkem na led.
A nyní jsou Židé pozoruhodně rozšířeni v Bidenově kabinetu. Jak to asi dopadne, co myslíte?

Současné sionistické úsilí v Palestině, probíhající od roku 1948 až do současnosti (76) let, lze označit za americký protektorát. Dvě hlavní židovská populační centra jsou v Palestině a v USA a američtí Židé úspěšně využívají politické páky, aby si vymohli někde kolem 40-60 miliard dolarů ročně (odhady se liší) americké velkorysosti na udržování své palestinské výspy.

Jejich vliv byl značně posílen spojením s americkými milenialisty. Tito nominálně křesťanští fanatici, kteří čtou Zjevení jako návod pro hlupáky, se rozhodli, že způsob, jak mechanicky vyvolat druhý příchod Krista, je nahnat všechny Židy do Palestiny a vyvolat Armagedon. Pokud si myslíte, že tento přístup je plný primitivního modlářství a fetišismu, pak máte pravdu. Ano, sionisté nejsou jedinou schizoidní politickou skupinou na planetě a schizoidní mozky zřejmě myslí podobně. Tito američtí milenialisté nechápou, že místem Armagedonu nebude Palestina; budou to bývalé sjednocené státy americké a nepůjde o žádnou náboženskou akci sponzorovanou Ježíšem, i když Satan bude pravděpodobně po ruce, aby na ni podle potřeby dohlížel. Ale to je úplně jiné téma.

Každopádně americká finančně-vojenská mašinérie se nyní ocitá na dně a nebude již schopna udržet své středomořské předmostí v Izraeli. Selhal mechanismus vývozu inflace, selhává i mechanismus generování nekonečného množství nových dluhů; a co se týče amerického militarismu, jakákoli řada pochybných subjektů může nyní střílet na americké vojenské základny po celém světě, aniž by utrpěla nějaké nepatřičné následky, a obecně americká armáda je stále slabší - nemůže se rovnat Rusům, a dokonce ani Číňanům, bojí se rozpoutat konflikt s Íránem a předstírá, že Severní Korea vůbec neexistuje (protože i pomyšlení na ni je příliš děsivé).

A jestliže američtí páni Izraele zeslábli, co samotná izraelská armáda? Ano, stále mohou zabíjet desetitisíce neozbrojených civilistů v Gaze a na Západním břehu Jordánu (mnozí to oprávněně nazývají genocidou), ale mohou vyhrát mír?

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x