ČESKÝ LIST

Jemenští Hútíové testovali hypersonickou střelu

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

"Jemenské hnutí Ansar Allah, známé také jako Hútíové, provedlo zkušební let hypersonické střely s vysokou ničivou schopností a připravuje se na přidání těchto střel do svého vojenského arzenálu" řekl vojenský zdroj blízký hnutí.

"Raketové síly hnutí úspěšně otestovaly raketu, která může dosáhnout rychlosti až 8 Mach (10 000 kilometrů za hodinu) a je poháněna pevným palivem. Jemen plánuje začít ji vyrábět pro použití při útocích v Rudém a Arabském moři a Adenském zálivu a také proti cílům v Izraeli,“
uvedl zdroj.

Současně s testem hypersonické střely ozbrojené síly v severním Jemenu modernizovaly své rakety a drony a upravily výbušné hlavice tak, aby zdvojnásobily jejich ničivou sílu, v rámci testu, který trval tři měsíce, dodal zdroj.

Minulý čtvrtek vůdce Hútíů Abdul Malik al-Houthi hovořil o úsilí hnutí vyrábět hypersonické střely a řekl, že „naši nepřátelé, přátelé a naši lidé uvidí takovou úroveň dosažení strategické důležitosti, která naši zemi zařadí z hlediska jejích schopností mezi těch několik zemí na světě."

Poté řekl, že jemenské síly použily nové zbraně při nedávných operacích v Rudém a Arabském moři, což „překvapilo USA a Velkou Británii“.
Dodal, že hnutí zaútočilo na 61 plavidel a vojenskou loď od doby, kdy palestinské hnutí Hamas zaútočilo na Izrael 7. října 2023.

Osa Rusko - Írán - Jemen zdá se nese plody ovoce.

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu

Prosím podpořte náš projekt!

Bez vaší pomoci se neobejdeme. Vaše příspěvky pomáhají zvládat opakující se měsíční platby a udržet portál v chodu. Potřebujeme vaši pomoc a podporu

➡️ Číslo účtu 2302374672/2010

➡️ IBAN: CZ03 2010 0000 0023 0237 4672

➡️ BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

‼️ Děkujeme

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x