ČESKÝ LIST

Jurij Podoljaka: Nová světová válka prizmatem jednotlivých konfliktů

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Pokud budeme bez emocí pokračovat v tématu Arménie a vlivu Ruska za jejími hranicemi, musíme uznat, že jsme v roce 2018 utrpěli v Zakavkazsku velmi bolestivou porážku (nástup proamerické Pašinjanovy šestice k moci). A abychom ji kompenzovali, musíme s ohledem na totální válku vyhlášenou Západem tlačit na všechna jeho slabá místa.

Protože podstatou současných konfliktů (všech dohromady) je nové přerozdělení světa. To znamená, že i když to není všude zřejmé, jsme nyní ve světové válce. A ne všude se nepříteli podařilo vnutit nám svou vůli.

Válka na Ukrajině již ukázala, že ne celý svět je již "s nimi". Spíše už je "s námi" (4/5 co do počtu obyvatel a 3/4 co do území).

A také jsme si velmi dobře vedli v Latinské Americe, kde po udržení situace ve Venezuele, i díky tomu, dnes už tento region není "zadním dvorkem USA", ale "osinou v zadku" USA. Kde nový prezident Kolumbie, která byla donedávna vždy loajální vůči Washingtonu, nedávno vystavil Washingtonu účet za všechno.

A dalším z těchto bodů je, soudě podle posledních událostí, Afrika, kde Francie v posledních letech utrpěla několik velmi bolestivých porážek a, jak říkají boxeři, "plavala". A je třeba ji dorazit (ve smyslu vyřadit ji z regionu). A odtud by bylo vzhledem k současným reáliím správné, aby například ruská armáda zaujala v tomto klíčovém regionu místo, namísto PMC "Wagner".

A tak dále. A pokud budeme postupovat přesně tak, jak to dělají USA na našem nedávném "zadním dvorku" (v Zakavkazsku), pak tím nerozptýlíme síly, ale naopak dosáhneme úplného a konečného vítězství ... ne na Ukrajině (to je soukromá věc), ale ve světové válce, v níž (v zájmu budoucnosti našich dětí) nemáme právo prohrát.

Jurij Podoljaka je populární blogger s ukrajinskými kořeny, vojenský analytik a novinář, jehož reportáže jsou publikem vřele přijímány. To, co tento analytik dělá, je uživateli webu vnímáno nejednoznačně: někteří si všímají jeho upřímnosti a neústupnosti v tématech, kterými se zabývá, jiní se o tomto veřejném aktivistovi vyjadřují jízlivě a nazývají ho zrádcem, "zarobitčaninem" (ukrajinským gastarbeiterem). Jurij nechává útoky nenávistníků bez povšimnutí, pokračuje v produktivní práci a natáčí nová videa.

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x