ČESKÝ LIST

Národ špatně chápe, co se děje

Václav Hajšman
Václav Hajšman

Sergej Glazev /https://en.wikipedia.org/wiki/Sergey_Glazyev/

zdroj: https://glazev.ru/articles/10-vlast-i-obshhestvo/101493-narod-plokho-ponimaet-chto-proiskhodit /redakčně zkráceno a upraveno; I. M./

Pokusím se stručně vysvětlit a zdůvodnit opatření nezbytná k dosažení vítězství.

Speciální vojenská operace (SVO) odhalila plán převzetí moci v Rusku, který předem připravila mocenská a finanční elita Spojených států. Zahrnuje následující součásti a fáze.

1. Vyčerpat ruské ozbrojené síly ve válce s dobře vycvičenými a Pentagonem přímo řízenými bojovníky Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU), "sešitými" nacistickou vertikálou důstojníků jmenovaných americkými a britskými tajnými službami. Udělat z obyvatel Ukrajiny zombie nakažené rusofobií. Současně obrátit mezinárodní společenství proti Rusku a obvinit jeho vedení z válečných zločinů a genocidy. Na základě toho zabavit Rusku devizová aktiva a uvalit na něj totální sankce, které mu způsobí co největší škody. Tato fáze je prakticky dokončena.

2. Terorizovat ruské obyvatelstvo ostřelováním pohraničních obcí a vojenské infrastruktury, sabotážemi v dopravě, hackerskými útoky. Zapůsobit na veřejnost proudem negativních falešných zpráv a protivládní propagandy prostřednictvím sociálních médií. Prostřednictvím svých vlivných zástupců ve finančních a hospodářských orgánech prosazovat hospodářskou politiku, která blokuje mobilizaci zdrojů, včetně: nadsazených úrokových sazeb, pokračujícího vývozu kapitálu, podpory měnových spekulací, manipulace s kurzem rublu a zvyšování cen. Tímto způsobem se účinek sankcí znásobí a dojde ke zhroucení výroby a životní úrovně. Tato fáze je v plném proudu.

3. Provokace protestních nálad a destruktivních sociálně-politických akcí s cílem svrhnout legitimní orgány na pozadí poklesu životní úrovně a ztrát v průběhu SVO. Použití celého arzenálu metod pro organizování "barevných revolucí" financovaných prozápadní oligarchií pod příslibem odblokování majetku zabaveného v americko-evropských jurisdikcích. Zároveň připravují organizačně-ideologické základy pro separatistické akce v regionech. Tato fáze je ve fázi aktivního vývoje.

Tento plán rovněž předpokládá následující cíle:

  • upevnění kontroly USA nad Evropskou unií a zeměmi NATO;
  • využití ozbrojených sil Polska, Rumunska a pobaltských států, jakož i žoldnéřů ze Západu, Blízkého a Středního východu v bojích proti Rusku;
  • zničení mužské populace a faktické zotročení žen a dětí Ukrajiny pro následný rozvoj tohoto území v zájmu mocenské a finanční elity USA, Velké Británie a Izraele.

Realizace tohoto plánu je ve skutečnosti zaměřena na zničení ruského světa.

Tento plán je odsouzen k neúspěchu vzhledem k objektivním zákonitostem světového hospodářského vývoje. USA nebudou schopny vyhrát globální hybridní válku, kterou zahájily, aby si udržely svou globální hegemonii. Nenávratně ji ztrácejí ve prospěch Číny, jejíž síla v důsledku protiruských sankcí rychle roste.

Ve snaze způsobit Rusku co největší škody Washington, Londýn a Brusel rozehrály své hlavní trumfy: monopol na vydávání světových měn, image vzorového demokratického státu založeného na vládě práva a víru v "posvátné" právo na soukromé vlastnictví. Přitom staví všechny nezávislé země před nutnost hledat nové globální měnové nástroje, mechanismy pojištění rizik, obnovení mezinárodního práva a vytvoření vlastních systémů ekonomické bezpečnosti.

Protiruské sankce neposílily, ale spíše oslabily globální dominanci USA a EU, na kterou zbytek světa začal pohlížet s nedůvěrou a obavami. Výrazně urychlily přechod k novému světovému hospodářskému řádu a přesunuly centrum světové ekonomiky do jihovýchodní Asie. Rusko musí uspět v jeho zápase se Spojenými státy a NATO a dovést SVO do logického konce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x