ČESKÝ LIST

Osvobozenecké války

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Prezident Vladimir Putin vystoupil s projevem na Valdajském fóru.

Vladimir Putin a jeho projev na Valdajském fóru v Soči 5. 10. 2023 (český dabing)

Palestinci zahájili rozsáhlou ofenzívu proti izraelským pozicím. Tedy... ve velkém měřítku. Zajímavé je, že ji Izraelci zřejmě naprosto nečekali. Vzhledem k tomu, že přes noc bylo dobyto nebo zničeno mnoho izraelských vojenských základen se spoustou zabitých vojáků, zatímco oni spali, mám jediné vysvětlení.

Všechno, co doposud vím, ukazuje na něco velmi velmi vážného. Zdá se mi, že íránské síly "Al Quds" byly aktivovány, aby zahájily kampaň proti Izraeli. Jedná se o vysoce vycvičené a specializované síly, které jsou vytvořeny pouze za jediným účelem. Osvobození Palestiny od okupace. Nebudu zde hodnotit ani komentovat politické rozdíly mezi Araby a Židy/Izraelci.

Pokud je můj předpoklad správný, pak to, co se s největší pravděpodobností stalo, je aktivace sil Quds přes noc. Připravily celou osu odporu v regionu. A provedli první nálety na izraelské pozice a základny, aby aktivovali a motivovali prostý lid k zahájení džihádu proti Izraeli. To jsou pouze domněnky založené na snímcích, které jsem viděl, a na okolnostech, které jsem v nich viděl.

Mám velmi dobrou představivost, jak by mohl vypadat potenciální sled událostí, pokud by se skutečně jednalo o zahájení války odporu ze strany Íránu. Ale jestli je to začátek Íránské iniciativy, tak to dopadne velmi ošklivě. Aniž bych zde zabíhal do větších podrobností.

V posledních letech se geopolitická scéna potkává stále častěji s tzv. "osvobozeneckými válkami". Ty v současné době začínají na celém světě na plné obrátky. Nejedná se o přímý střet titánů, ale o střety mezi národy, které chtějí být svobodné, proti samotnému hegemonovi nebo proti jeho vazalům. Co je to hegemon? No, není to Amerika ani její obyvatelé, není to ani Izrael.

Existuje mnoho míst po celém světě, kde s největší pravděpodobností zažijeme jiskření všech případů Války za osvobození.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x