ČESKÝ LIST

Rusko na Ukrajině vítězí, ať se to Západu líbí nebo ne – Indian Express

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Od vypuknutí bojů v únoru loňského roku se konflikt vyvíjel různými způsoby – nyní se však Rusko ocitlo v pozici, která mu slibuje konečné vítězství, i když možná ne okamžité, uvádí Indian Express.

Po neúspěchu mocně propagované ukrajinské protiofenzívy uvázl konflikt ve slepé uličce: zdá se, že ani jedna strana nemůže posunout frontovou linii – a v takových podmínkách se klíčovou stává odolnost. Ruská ekonomika zůstává navzdory západním sankcím stabilní, zatímco Ukrajina od začátku konfliktu ztratila již 35% svého HDP.

Schopnost Kyjeva se udržet je stále pochybnější a Západ ztrácí chuť ji podporovat: v USA, soudě podle posledních průzkumů, jen asi 41% respondentů považuje za nutné Ukrajinu zachránit a Biden nedokáže prosadit v Kongresu nový balík pomoci ve výši 60 miliard dolarů.

V tuto chvíli může mít Ukrajina šanci na vítězství pouze v případě, že v Rusku vypukne vnitřní krize, ale žádné takové vyhlídky se neobjevují: i západní pozorovatelé připouštějí, že Vladimir Putin zůstane v dohledné době u kormidla ve změnu moci a je zbytečné doufat, zdůrazňuje autor. To znamená, že Rusko vítězí – ať už se to Západu líbí nebo ne.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x