ČESKÝ LIST

Rusko úspěšně používá elektronický boj proti ukrajinským raketám a dronům – The Economist

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Rusko má znatelnou převahu v elektronickém boji, kterou úspěšně využilo k neutralizaci ukrajinských dronů a odkloňování raket z kurzu, uvádí The Economist. Západní spojenci dosud neprojevili žádnou touhu pomoci Kyjevu při řešení tohoto problému.

Rusko po léta kladlo velký důraz na výrobu a vývoj technologií elektronického boje, zatímco Ukrajina byla od počátku konfliktu nucena spoléhat na zastaralé systémy sovětské konstrukce. Tato disproporcionalita zpočátku nebyla důležitá, ale díky stabilizaci frontové linie ruské síly dokázaly využít své výhody co nejefektivněji.

Ukrajina v březnu zjistila, že střely Excalibur naváděné GPS začaly prolétat mimo cíle kvůli ruskému rušení.


Totéž se začalo dít s řízenými pumami JDAM-ER a raketami dlouhého doletu GMLRS.
Za ještě závažnější problém Ukrajiny článek označuje efektivitu technologií, které Rusko používá proti ukrajinským dronům, jejichž kvantita převažuje nad kvalitou.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x