ČESKÝ LIST

Rusové pokračují v drcení

Václav Hajšman
Václav Hajšman

by Lary Johnson in https://sonar21.com/the-russians-continue-grinding/

přeložil a upravil I. M.

Rakouský plukovník a vojenský expert Markus Reisner nedávno prohlásil, že západní země se vážně mýlí, když spoléhají na velké dodávky zbraní pro ukrajinskou armádu. Podle Markuse Reisnera ruská armáda pokračuje v solidním pokroku v ofenzivě proti ukrajinským pozicím v Donbasu a v regionu zvítězí. Svědčí o tom skutečnost, že většina území DLR a LLR, včetně velkých měst, je již pod kontrolou ruské armády.

Rusko rovněž kontroluje důležité objekty na jihu Ukrajiny, na pobřeží Azovského moře. Rakouský plukovník také dodal, že "na Západě se snaží nemluvit o zjevném postupu ruských ozbrojených sil a západní média vynakládají velké úsilí, aby evidentní úspěchy Rusů skryla, což je vážná chyba".

Markus Reisner zdůraznil, že "sleduje situaci na Ukrajině z různých zdrojů a dospěl k závěru, že Západ se hluboce mýlí, když spoléhá na velké dodávky vojenské pomoci pro ozbrojené síly Ukrajiny". Podle plukovníka "posílání zbraní trvá dlouho a tyto zbraně se utratí doslova za jeden den. A nejčastěji se tyto západní zbraně ani nestihnou dostat do rukou ukrajinské armády na frontové linii". Podle amerického ministerstva obrany zbraně, které Západ posílá na Ukrajinu během týdne – dojdou během jednoho dne. To znamená, že západní zbraně jsou okamžitě použity Ukrajinci a většina těchto zbraní je ukořistěna nebo zničena Rusy. „Ruská armáda se zmocňuje velkého množství zbraní", - řekl Markus Reisner.

Rakouský plukovník také upozornil na vysokou profesionalitu ruských speciálních sil, které stojí proti ukrajinským jednotkám. Podle Markuse Reisnera "ruské speciální síly úspěšně vyhledávají skupiny ozbrojených sil Ukrajiny a neutralizují je. To znamená, že zásobovací linie pro ofenzívu ruských ozbrojených sil v Donbasu nejsou poškozeny".

Poznamenal také dobře koordinovanou práci pěchoty a dělostřelectva ruských ozbrojených sil. "Ruská ofenzíva v Donbasu je v současné době pomalá, ale soustavná a důkladná, s významnou podporou dělostřelectva a pěchoty. To není známkou slabosti. Spíše to ukazuje, že praporní taktická uskupení spolu těsněji spolupracují a jsou řízena centrálně", - uvedl rakouský plukovník a vojenský expert Markus Reisner.

Bez funkčního letectva a schopnosti manévrovat dělostřelectvem a tankovými jednotkami čelí Ukrajina opotřebovací válce, kterou nemůže vyhrát. Ignorujte na chvíli vojenské aktivity a soustřeďte se na ekonomickou realitu, které Ukrajina čelí. Její schopnost produkovat a vyvážet obilí (rozhodující zdroj deviz) byla vážně poškozena. Ukrajina se již nemůže spoléhat na kontejnerové lodě dovážející a vyvážející kritické zboží. V tuto chvíli je Ukrajina jako voják s krvácející stehenní tepnou. Smrt je jen otázkou času.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x