ČESKÝ LIST

Třetí vlastenecká válka

Václav Hajšman
Václav Hajšman

by Batiuska pro Sakerův blog http://thesaker.is/the-third-patriotic-war/

překlad a úprava I. M.

Speciální operace na osvobození ruského Donbasu od fašistického útlaku, která začala 24. února 2022, znamená válku mezi Ruskem a NATO, i když skutečné bojiště se omezuje pouze na Ukrajinu. Ruská vláda toto všechno věděla a předvídala důsledky, že Západ zasáhne s veškerou ekonomickou, politickou, vojenskou a technologickou silou, což bylo důvodem, proč Donbas musel čekat na osvobození osm dlouhých a ponurých let. Rusko se muselo na připravit velmi pečlivě – jaké přípravy bylo třeba provést?

Za prvé to byla diplomatická a obchodní fronta. Bylo třeba získat na svou stranu spojence, v Eurasii Čínu, Írán, Indii, Turecko (Rusko na poslední chvíli zachránilo Erdogana před americkým pokusem o atentát v červenci 2016), Maďarsko, dále od Venezuely po Brazílii Latinskou Ameriku a pak od Egypta po Jihoafrickou republiku Afriku. Co se týče západního světa, zejména EU, zde byla šance prezentovat ruský pohled prostřednictvím RT, neboť v té době ještě nebyla západní cenzura totální.

Zadruhé se jednalo o modernizaci ruských ozbrojených sil, které měly být vybaveny novými nejadernými zbraněmi, hypersonickými raketami, bezpilotními letouny a elektronickými technologiemi, z nichž některé měly být vyzkoušeny v Sýrii.

Zatřetí měla být realizována politika náhrady dovozu, aby se Rusko stalo nezávislým v případě nezákonných západních sankcí.

Proč se začalo 24. února 2022? Existovaly čtyři spouštěcí mechanismy, které 24. února odstartovaly zvláštní operaci.

Za prvé, Zelenského režim chtěl, aby se Ukrajina stala členem NATO. Slabá postkomunistická Ruská federace již tuto chybu udělala mnohokrát, když umožnila východní Evropě, zejména Pobaltí, Polsku a Rumunsku, aby se připojily k tomuto agresivnímu paktu. Tím skončily poválečné nárazníkové státy východní Evropy, které poskytovaly Rusku demilitarizovanou zónu. Koneckonců, pokud jste byli po 800 let pravidelně napadáni ze Západu a při poslední invazi zahynulo 27 milionů vašich občanů, nechtěli byste také demilitarizovanou nárazníkovou zónu, která by vás chránila?

Za druhé, s raketami na amerických základnách v Polsku a Rumunsku a vojáky NATO samolibě defilujícími na estonských hranicích s Ruskem pak hrozilo, že Ukrajina získá jaderné zbraně. Opravdu Zelenskij, který četl svůj americký scénář jako pravý herec, očekával, že na to Rusko nebude reagovat?

Za třetí, USA, nikoli bez pomoci svého místního prokonsula, kokainového Huntera Bidena, zřídily na Ukrajině asi třicet biolaboratoří. Jejich cíl? Najít geneticky vytvořené viry, které by infikovaly Rusy. Nemělo Rusko právo se bránit?

Za čtvrté, Rusko vědělo předem, že NATO zmanipulovaná, instruovaná a vyzbrojená kyjevská armáda měla v plánu napadnout ruský Donbas a provést genocidu jeho obyvatel. Pokud by se jim to podařilo, lze pochybovat, že by se zastavili na ruských hranicích? Liz Truss, mimořádně hloupá britská ministryně zahraničí, se nechala slyšet, že NATO už má na mušce ruský Rostov a Voroněž.

Rusko zůstává pevné a za prezidentem Putinem stojí 80 % obyvatel – na rozdíl od západního světa, kde se jen zřídka najde vůdce, který má více než 30 % podporu. Proč? Je to jednoduché: Prezident Putin miluje svou zemi a je to vlastenec – zato západní vůdci nejsou vlastenci, jsou to prodejné loutky USA. Pro Rusko je to stejný boj o přežití jako druhá světová válka. Je to třetí velká vlastenecká válka.

Pro ty, kteří to nevědí, je invaze Napoleona a jeho mnohonárodnostní Grande Armée do Ruska v roce 1812 známá jako první vlastenecká válka. Invaze Hitlera a jeho mnohonárodnostních barbarských hord v roce 1941 je známá jako druhá vlastenecká válka. Domníváme se, že stejně jako byla obranná válka v letech 1941-1945 nazývána druhou vlasteneckou válkou, bude obranná válka v letech 2022- ? známá jako třetí vlastenecká válka.

Kdy to všechno začalo? Ve skutečnosti to nebylo 24. února 2022. Někteří neochotně připustí, že to byla změna režimu v roce 2014, kterou řídily Spojené státy a která přišla nešťastné americké daňové poplatníky na 5 miliard dolarů. Někteří neochotně připustí, že to sahá ještě dál, do listopadu 1989, do doby pádu Berlínské zdi. Někteří by mohli naznačit, že o dvě generace dříve, v září 1939, kdy Stalin sebral Polsku jedovatý kalich západní Ukrajiny, Halič, a musel tam vést válku proti banderovským partyzánům podporovaným CIA až do roku 1958.

Mohli bychom se však vrátit i do roku 1914, kdy došlo k napadení Ruské říše Německem, Rakousko-Uherskem a Tureckem. Je to přesně 100 let před barevnou revolucí v Kyjevě v roce 2014, kterou zorganizovaly USA, a jejíž litevští odstřelovači na střeše amerického velvyslanectví v Kyjevě zavraždili ukrajinské policisty a USA pak obvinily z "represí" demokraticky zvolenou proruskou vládu.

Rusko musí tuto válku proti NATO vyhrát. Poslední, co si však Rusko přeje, je jaderná válka, ať už o ní někteří hlupáci na Západě mluví jakkoli. A jakkoli lákavým cílem může být přibližně 1 000 amerických základen po celém světě, Rusko rozhodně nechce, aby se válka rozšířila mimo současné ukrajinské území.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x