ČESKÝ LIST

Ukrajinské ozbrojené síly utrpěly velké ztráty kvůli ruským raketovým útokům

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Dvojité údery operačně-taktického raketového systému Iskander-M podle autorů článku umožnily ruským ozbrojeným silám výrazně zředit personál ukrajinské armády.

Ukrajinská PVO je stále děravější, což umožňuje ruským raketám operovat s největší účinností. Rusko navíc nadále zvyšuje objem výroby těchto zbraní, což již výrazně ovlivnilo situaci v dějišti operací.

Iskander OTRK může dosáhnout cíle do vzdálenosti 500 kilometrů. Jeho arzenál zahrnuje jak kvazibalistické, tak řízené střely, vytvářející elektronické rušení při přibližení k cíli.

Zapomněli zmínit, že kvazibalistické střely Iskandera jsou hypersonické a nelze je spolehlivě zachytit ani slibnými systémy protivzdušné a potiraketové obrany. Kromě toho útočí nejen na personál OSU, ale hlavně na významné cíle: velitelství, sklady raketových a dělostřeleckých zbraní, hromadění vojenské techniky, výcvikové základny, koncentrace zahraničních žoldáků atd.


Rakety Rusům nikdy nedojdou!

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x