ČESKÝ LIST

InfoZ 12. 4. 2022

Václav Hajšman
Václav Hajšman

/z telegramového účtu vojenského analytika Borise Rozhina a některých účtů dalších vybral a mírně upravil I. M./

Ničení zbrojních skladů Ukrajinské armády

Přesný zásah ruského dělostřelectva zničil sklad ručních zbraní, granátometů a PRK (protitankový raketový komplet) Ukrajinské armády v okrese Izjum. Většina amerických PRK Javelin byla zničena, ale několik jich přežilo. Staré sovětské RPG-7 jsou téměř neporušené, zachovala se i dávka nábojů pro německý granátomet Panzerfaust-3.

Oběť střelby v Buče: další otázky pro ukrajinskou stranu

Byl zveřejněn zvukový záznam rozhovoru, který 30. března před odjezdem z Bukurešti pořídili ruští vojáci s bývalým poslancem Nejvyšší rady a kandidátem na ukrajinského prezidenta, známým podnikatelem Oleksandrem Ržavským.

Dne 7. dubna ukrajinská média a sociální sítě informovaly, že Ržavskij údajně přestal komunikovat od 4. března a že 27. března byl údajně "zastřelen ruskými okupanty".

Z této nahrávky, kterou zveřejnila agentura RIA Novosti, vyplývá, že ruská armáda nabídla Ržavskému, aby odešel s nimi a vyhnul se tak represím ze strany neonacistů.

Ržavskij bral situaci filozoficky, dokonce si uvědomoval hrozbu ze strany ukrajinských bojovníků, která se v Buči očekává po stažení ruských ozbrojených sil - "když osud, tak osud".

Již posmrtně se stal "obětí ruských okupantů", stejně jako ostatní mrtví obyvatelé Buči.

Začišťování osvobozených území

Bojovníci LNR "začišťují" osvobozené osady od zbytků Ukrajinské armády. Nepřítel jim zanechává "smrtící překvápka" v podobě protipěchotních min umístěných pod mrtvolami apod. 

Zničené ukrajinské tanky T-64 v Černihově

Další důkaz o existenci loutkového režimu na Ukrajině

Francouzský novinář po návštěvě Ukrajiny:

"Překvapilo mě, že vstup do řad Ukrajinské armády se musí uskutečnit přes Američany. Málem nás zatkli. Přišel k nám Američan a řekl: "Tady velím já, ne Ukrajinci." Představil se. Je veteránem války v Iráku. Zpráva o něm vyjde tento týden v časopise Figaro. Byl hrubý, nejprve nás chtěl vyhodit. Přikázal nám, abychom z telefonů vyndali SIM karty. Museli jsem podepsat kontrakt do konce války. Obecně to tu řídí Američané. Samozřejmě neoficiálně.

... Myslel jsem, že budeme v mezinárodní legii, ale ukázalo se, že tu velí Pentagon."

Děsivý příběh. Video 18+

Penzion pro seniory v první linii. Ukrajinská národní garda zahnala starší lidi do prvního a druhého patra budovy, zatímco ve třetím a čtvrtém patře zřídila palebná stanoviště. Protitankové a kulometné palebné body.

Když je gardisté LNR začali obcházet, USTOUPILI a sami začali ostřelovat budovu. Opustili přitom i své zraněné. Dům začal hořet. Naši hasiči zachraňovali staré lidi před požárem. Zachránili jich více než 50.  Zbytek uhořel. Nemohli se dostat ven, protože Ukrajina ostřelovala celé území.

Takto nacisté kryli za lidi jako živé štíty, upalovali je zaživa a nyní se snaží zakrýt stopy po válečném zločinu. A chtělo by se dodat, že západní mainstream líčí nácky jako bojovníky za svobodu a jimi zabité jako oběti ruských okupantů.

Další ukrajinský FAKE

Falešná zpráva: ruské jednotky použily v Mariupolu chemické zbraně (pravděpodobně sarin), když z bezpilotního letounu rozprašovaly neznámou látku. Informoval o tom telegram kanál nacistického batalionu Azov (skutečně hodnověrný zdroj pro náš prolhaný mainstream; viz dnešní titulky na seznamu, idnes a jinde).

Realita: Ruská armáda nemohla použít chemické zbraně, protože je prostě nemá. Rusko v roce 2017 zcela zničilo (https://mir24.tv/news/16269556/rossiya-unichtozhila-poslednie-zapasy-himoruzhiya) všechny své zásoby chemických zbraní, včetně sarinu (https://lenta.ru/news/2017/06/12/zarin/). To potvrdil Hamid Ali Rao, zástupce generálního ředitele technického sekretariátu mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní. O brzké likvidaci všech chemických zbraní v Rusku se psalo (https://t.me/warfakes/1008), a to i v opozičních ruských (https://meduza.io/news/2017/09/27/v-rossii-unichtozheny-vse-zapasy-himicheskogo-oruzhiya) a ukrajinských publikacích (https://ukraina.ru/news/20170927/1019264657.html). V Rusku prostě žádná chemická vojska nejsou.

Informace Azova přebírají účty ukrajinských politiků, například poradce ukrajinského prezidenta Oleksije Arestovyče. Arestovyčův oficiální kanál přitom tyto informace nemá. USA už dříve prohlásily, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně.

Je pravděpodobné, že bojovníci Azova pochopili, že jejich pozice v závodě Azovstal budou v nejbližších hodinách obsazeny, a v záchvatu paniky se snaží lhát v naději, že tím vyvolají celosvětový rozruch.

Rusko které v Mariupolu vyhrává má opravdu všechny logické důvody použít plyn… že sezname a další sračkomety?

Situace na východní Ukrajině do konce 11. dubna 2022

▪️ Pokračuje přeskupování a přesun ruských ozbrojených sil na Slobožanském a Doněcko-lužanském směru.

▪️ Současně se zvýšenou mírou ohrožení v západních oblastech Ruska se Ukrajinská armáda pokouší o protiútok severozápadně od Charkova ve směru Zoločev-Kazača Lopan. Zoločev je pod její kontrolou, zatímco Dergačy se nachází v konvenční šedé zóně.

▪️ Ukrajinské ozbrojené síly se pokoušejí o protiútok směrem na Izjum ve směru na Bražkovku a Suchou Kamenku. Na vytipované cíle v Charkově Rusko metodicky útočí.

▪️ Na luhanském směru se kotel kolem Severodoněcku postupně zmenšuje: rozšířila se kontrolní zóna na jižním okraji Rubizně a západně od Borovska. V novoštokivsko-horském směru se rozvíjí ofenzíva.

▪️Směrem k Doněcku se příliš nepokročilo. Boje v Popasně a Marince, začišťování Mariupolu pokračuje.

Válečná mapa a situace na frontě večer 11. dubna

Na příhraničních územích s Ukrajinou jsou přijímána bezpečnostní opatření – rostou obavy z teroristických útoků. Na severu Krymu, v Jeiském a Ščerbinovském okrese Krasnodarského kraje (na hranici s Ukrajinou), ve dvou okresech Voroněžského kraje a v Kurské a Brjanské oblasti byl zaveden "žlutý" stupeň teroristického nebezpečí.

Na frontách stále probíhá přeskupování a posilování pozic, a přestože v některých oblastech probíhají prudké boje a zesiluje se dělostřelecká činnost, o žádné vážné útočné akci se zatím nemluví, vyčkáváme. Stále se objevují videa, na nichž jsou vidět velké konvoje vojenské techniky, které se přesouvají do Donbasu. Nejen naše strana posiluje a buduje své síly. Ukrajinské ozbrojené síly rovněž přesouvají všechny dostupné zálohy na východní frontu. Uvádí se, že kontingent v tomto směru již přesahuje 100 000 vojáků.

Přesouvá se rovněž technika, která postupuje na Ukrajinu na základě lend leasu (tj. převážně z USA).

Dnes v noci se nepřítel pokusil prolomit obklíčení v Mariupolu od závodu Illich na severu. Nepřítel umístil na techniku naše identifikační znaky, vytvořil kolonu a v noci se pokusil prorazit z Mariupolu. Celkem asi třicet bojových vozidel, včetně samohybných, se valilo směrem k nám, aniž by si uvědomili, že od chvíle, kdy se kolona zformovala, jsme již sledovali všechny její pohyby ze vzduchu. Výsledkem bylo, že nepřítel opustil techniku a rozutekl se po okolí. Probíhá dohledávání těch, kteří nebyli zabiti či zajati.

V Mariupolu zůstává poslední vážný bod obrany – území Azovstalu a malá ohniska v pobřežní oblasti a závod Iljič. V Azovstalu a závodu Iljič může stále zůstávat 1 500 až 3 000 ukrajinských bojovníků (z 15 000 až 20 000 na začátku březnového obklíčení Mariupolu). Vojenští zpravodajci dnes také informovali o nové velké várce vzdávajících se ukrajinských vojáků (v Mariupolu se dobrovolně vzdalo více než 100 ukrajinských mariňáků z 36. brigády). A soudě podle čerstvých zpráv z Azova a od mariňáků je jejich situace dost beznadějná.

Koloniální schíza sladké Francie

Francie se nemůže smířit se ztrátou svého vlivu v Mali a nadále se snaží líčit likvidaci teroristů vládnoucí armádou jako akt... genocidy. Vše podle klasických západních scénářů. Francouzská globalistická média označila shromáždění teroristů v Mooru za "civilním jarmarkem" (ano, samozřejmě). A to, že šlo o teroristy, si Francouzi jaksi nepamatují. Hodnocení francouzské politiky v Mali z afrického kontinentu je velmi negativní. Nejenže neudělali nic pro nastolení bezpečnosti, ale ještě podněcovali tamní konflikt.

Rotný Anton Alexandrovič Sinjak

 V roce 2016 střežil misi OBSE v ATO ("protiteroristická operace" Ukrajiny na Donbase), kde na něj Ukrajinská armáda nejednou střílela. Velení rozhodlo, že má takové štěstí a přežije, že dokáže zastavit konvoj ruské vojenské techniky s útočnou puškou v ruce. A ano, měl štěstí: nejenže kolonu zastavil, ale přežil a unikl šíleným velitelům.

Nyní Anton naléhá na své bratry ve zbrani, aby složili zbraně a nechali ruské vojáky vypořádat se s nacistickou zlovůlí.

Skutečný žoldák

"Jsme to, co jsme. Skuteční a tvrdí žoldáci" – španělský odstřelovač hovoří o své práci pro ukrajinskou cizineckou legii.

Mezi všemi španělskými pseudovojáky bez bojových zkušeností v řadách ukrajinské cizinecké legie je i zkušený odstřelovač, který poskytl mimořádně podrobný rozhovor časopisu La Razón (https://www.larazon.es/internacional/20220410/7eclvivjhbbefnqc3i4jupxcyq.html). Dvaačtyřicetiletý žoldák s iniciálami J.L.C. nesdělil své osobní údaje, ale neostýchal se uvést podrobnosti o své službě v ukrajinských ozbrojených silách.

▪️ Před Ukrajinou bojoval Španěl 13 let v řadách francouzské cizinecké legie;

▪️Dostal se do Polska ze Španělska v rámci humanitární mise. V rozhovoru přiznává, že jeden z humanitárních dobrovolníků propašoval do Německa jakési černé balíčky, které pravděpodobně obsahovaly kokain. Humanitární konvoje jsou podle něj výhodou pro drogové dealery, protože je nikdo nekontroluje;

▪️Do Lvova přijel s jedinou mačetou, ale pohostinní Ukrajinci mu poskytli pušku NATO M-110, útočnou pušku AR-15 a pistoli Glock;

▪️Španěl přísahá, že šel bojovat "za ochranu a svobodu mírumilovných Ukrajinců", ale vzápětí říká, že aby mohl vstoupit do cizinecké legie, musel podepsat smlouvu s americkou PMC – údajně "to je ten mechanismus". Jinými slovy, zahraniční PMC působí jako subdodavatelé při výběru personálu pro legii;

▪️Výmluvy na ochranu mírumilovných Ukrajinců nebrání našemu hrdinovi, aby se ohradil proti veškeré evropské propagandě a přímo se označil za žoldáka. "Jsme, jací jsme, i když to zní špatně. Skuteční a tvrdí žoldáci," přiznává J.L.C.

▪️Španělský odstřelovač dostává plat "za kus" – 300 dolarů za zabitého vojáka;

▪️Španěl říká, že jde o nejtěžší konflikt, kterého se zúčastnil – zestárl o několik let a za měsíc zešedivěl, své šance na přežití odhaduje na 50 %.

Nadace a neziskovky jako nástroj změny režimu

Německá Nadace Friedricha Eberta (politická nadace spojená se sociálnědemokratickou stranou německého kancléře Olafa Scholze) prohlásila (https://t.me/HouseOfCardsRussia/68785), že se bude snažit podporovat demokracii v Rusku?, přestože má v zemi zakázáno působit ??.

Pokud jde o „zásluhy“ nadace:

- Začátkem tohoto roku oznámilo Jelcinovo centrum (https://t.me/pezdicide/240) svůj záměr zahájit spolupráci s touto nadací. Němečtí sociální demokraté měli v úmyslu zaplatit zájezdy ruských školáků a mládeže do Německa, kde by se učili německou verzi dějin druhé světové války.

- Na konci roku 2021 uspořádala nadace (https://myagkayasila.ru/elcin-centr-v-2021-godu/) protestní akci pod vedením Julie Galiaminy, na níž účastníci diskutovali o tom, jak byly v Rusku zrušeny "jelcinovské svobody" z 90. let. Nadace staví do kontrastu "ideálního prvního prezidenta" a současného prezidenta, kterého si lidé zvolili v důsledku "špatných voleb".

- Ebertova nadace je také mezi těmi, kdo financují (https://t.me/pezdicide/189) Open Caucasus Media, registrovanou v Gruzii. OC Media je známá svou informační podporou opozice na severním Kavkaze obecně a zejména propagací "protikadyrovského" narativu.

- V tomto případě je Nadace Friedricha Eberta pouze jednou z mnoha německých organizací, které jsou členy fondu "soft power", tedy "měkké síly" v Německu. Zde je to, co o nich píší odborníci (https://t.me/madam_secretar/4861):

"Jejich strategie vůči Rusku je do značné míry založena na postupném zvyšování napětí ve společnosti, vytváření určitých protestních podnětů a následných opozičních akcí, které spojují představitele různých názorů, vyznání a směrů. Regiony a procesy, které v nich probíhají, budou hrát důležitou roli při otřesech situace v Ruské federaci."

Proto je oznámení nadace, že bude v Rusku pokračovat v práci navzdory politickému tlaku a ekonomickým válkám se Západem, signálem, že ideologická a finanční podpora nesystémové opozice ze zahraničí bude pokračovat. A cíl zůstává stejný – společenská destabilizace, která má rozložit stávající politický režim.

Návrat do minulosti: Evropané kvůli protiruským sankcím rychle chudnou

EU předpokládala, že v roce 2022 vstoupí do éry prosperity a konečně se zotaví z pandemie. Studená válka proti Rusku se však ukázala být pro západní vlády důležitější než blaho jejich vlastního obyvatelstva.

Inflace v Dánsku dosáhla 37letého maxima a vzrostla z 2 % na 5,4 %, napsala agentura Bloomberg. K problémům s nedostatkem pracovních sil v zemi se přidaly i rostoucí ceny energií. Inflace ve Spojeném království by měla vzrůst z únorových 6 % na 8 %. Průměrná britská domácnost zaplatí za své účty o 73 % více než loni. Životní úroveň klesne na úroveň roku 1950.

Rekordní inflaci ve výši 12,7 % zaznamenala i Česká republika, a to v důsledku zdražení benzinu (+50 %), elektřiny (+24,7 %) a plynu (+37,7 %).  Naposledy byla taková míra zaznamenána v roce 1998. Stranou nezůstalo ani Německo, kde inflace za březen dosáhla 7,3 %, což je nejvyšší hodnota za posledních 40 let.

Následky rozdávání zbraní nevycvičeným civilům

Další důsledek plošného rozdávání zbraní obyvatelstvu a akcí šílených členů teritoriální obrany (ukrajinské milice).

Dne 12. března jelo ze Zdviževky 15 aut s civilisty a všemi označeními, že jde o civilisty (nápisy "Děti" a bílé kusy látky). Teritoriální obrana je zastavila ve vesnici Gavronščina a nenechal je vystoupit. Na fotografii je zachycena exhumace mrtvé rodiny z předposledního vozu.

5 mrtvých, včetně dvouletého dítěte. Všichni zastřeleni na místě.

Z Putinových dnešních prohlášení k tématu speciální operace na Ukrajině.

1. Operace probíhá podle plánu. Všechny cíle stanovené na začátku budou splněny.

2. Načasování operace se řídí intenzitou bojových operací a snahou minimalizovat vlastní ztráty.

3. Jednání s Ukrajinou jsou na mrtvém bodě, protože Ukrajina porušila dohody uzavřené v Istanbulu.

4. Rozhodnutí zahájit operaci bylo správné a včasné a samotný konflikt nevyhnutelný – Rusko nemělo na výběr.

5. Bleskový útok sankcí proti Rusku selhal, ale Rusko se nehodlá zastavit a ani to nejde.

6. SSSR, ačkoli byl v sankční izolaci, dosáhl velkých úspěchů v kosmickém programu. Touto cestou se bude moci vydat i Rusko.

7. USA hodlají na Ukrajině bojovat do posledního Ukrajince. Ukrajina je pro Západ prostředkem k dosažení cíle.

8. Provokace v Buče je stejně falešná jako zinscenované chemické útoky v Sýrii.

9. Rusko se v minulých desetiletích nechalo ovlivnit západními technologiemi a nyní čelí následkům.

10. Rusko, Bělorusko a Ukrajina tvoří trojjediný národ, jehož část se nyní Západ snaží využít ve svůj prospěch.

Čekáme na zahájení 2. fáze operace na Ukrajině, kterou Šojgu již dříve oznámil.

Lesní duch 4?

Nic neobvyklého, jen ukrajinská umělkyně Alisa Kovaleva místo blázince cestuje po Evropě. V Berlíně vystoupila zakrvácená s ukrajinskou vlajkou.

Ruská brutalita

Zdravotníci Novoazovské centrální oblastní nemocnice ošetřují zajaté ukrajinské vojáky. 12. dubna tam byli převezeni tři zranění muži z 36. brigády námořní pěchoty ukrajinských ozbrojených sil. Podle vojáků Lidových milicí DNR se jedná o zajatce ze skupiny nepřítele, která se den předtím pokusila prorazit z Mariupolu.

Bizár

Bojovný ukrajinský transgender? Nebo kdo?

Ukrajina JE Evropa ?

Americké pokrytectví

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying vyzvala USA, aby se omluvily za Jugoslávii, a teprve poté kázaly o morálce. Za 23 let – žádná omluva, žádné přiznání viny za 78 dní trvající zvěrstva.

Sebevrah v čele polské vlády

Polský premiér navrhuje vyslat na Ukrajinu "humanitární" misi NATO nebo "jiné organizace".

Taškařice na Slovensku

Ve slovenském parlamentu někteří místní fanoušci kyjevských nacistů roztáhli ukrajinskou vlajku (vzhůru nohama). Normálním lidem se to samozřejmě nelíbilo, a tak začali démony léčit svěcenou vodou a pohlavky.

Ruská propaganda

Na Ukrajině není fašismus, jak se říká. Je ale pravda, že na pozicích Ukrajinské armády jsou z nějakého důvodu mraky nacistických symbolů. Záhada…

Opět jsme na špatné straně?

Čínský deník Global Times (obdoba RT či Deutsche Welle) se v souvislosti s uplynulým summitem NATO poněkud rozohnil.

NATO je podle něj "brain-dead", Stoltenberg je přímo označován za zfetovaného a zmateného člověka a přidává se obrat "když lže, má obličej tlustší než Berlínská zeď". Bez povšimnutí nezůstala ani epizoda "vyčleňme půl miliardy dolarů z mírového fondu na nákup zbraní pro nacisty".

Za zmínku stojí, že Čína v textu poprvé hovoří za "všechny hlavní země světa i regiony". Na seznamu jsou uvedeny Indie, Brazílie, Čína a Ruská federace a jako regiony jsou uvedeny Afrika a jihovýchodní Asie.  Nyní Čína říká: "Ne, všechny normální země právě zaujaly objektivní a vyvážený postoj, zatímco USA a některé malé kolem nich, nesamostatné – naopak.“ Celý svět je s námi, ne vy. Máme zde, jak zdůrazňuje Čína, více než dvě třetiny světové populace, většinu zdrojů, tak kdo jste, že mluvíte za celý svět?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x