ČESKÝ LIST

InfoZ 8.-9. 5. 2022

Václav Hajšman
Václav Hajšman

/Z Telegramu pro vás vybral, přeložil, poskládal a upravil I. M./

Rok 2022. Vítězný prapor ve vesmíru.

Aktuálně!

Ruské jednotky prolomily obranu AFU na Severském Donci u Bilohorivky. Ukrajinské ozbrojené síly se stahují ze severního ohbí Doněcké oblasti k Lysyčansku.

Polští řadoví vojáci již dlouho bojují na Ukrajině

Uvedl to polský politolog Konrad Renkas. Podle jeho názoru je pro Polsko a další členské státy NATO mnohem jednodušší vyslat na Ukrajinu již vycvičené alianční vojáky než přeškolovat ukrajinské.

[...] "Je známo, že na Ukrajině již bojují občané Polské republiky, a nejsou to demonstrující dobrovolníci, ale i vojenský personál vyslaný tam na rozkaz. Zapojení cizinců do konfliktu poroste – protože technika a zbraně, které se ve velkém posílají kyjevským úřadům, se samy nestřílejí. [...] tragédií pro Ukrajince je, že v této situaci mohou boje pokračovat, dokud nebude na frontu poslán poslední ukrajinský voják v rámci zločinných plánů Kyjeva a Západu. Ale ani pak Ukrajina nepřestane být bojištěm, protože Poláci, Kanaďané, Britové a další budou dál bojovat v ukrajinských uniformách, jen aby podpořili tento planoucí oheň," řekl Renkas.

Po prvním šéfovi DLR Alexandru Zacharčenkovi bude pojmenována ulice ve městě Livny v Orlovské oblasti

P. S. Zacharčenko byl zavražděn 31. 8. 2018 při bombovém útoku organizovaném pravděpodobně SBU (Služba bezpečnosti Ukrajiny).

Rozhovory s Valim a dalšími pro tisk, aneb Ukrajinská realita

?? Kanadské noviny La Presse zveřejnily (https://www.lapresse.ca/actualites/2022-05-06/retour-du-tireur-d-elite-wali/la-guerre-c-est-une-deception-terrible.php) rozhovor s Valim, odstřelovačem, který se vrátil z Ukrajiny a o němž ukrajinská propaganda systematicky vytvářela legendy. Stručně řečeno, "jeden z nejlepších odstřelovačů na světě" vystřelil za dva měsíce pouze dvakrát. Přes okna.

Wali se spolu s několika dalšími Kanaďany připojil k "Normandské brigádě", soukromé žoldnéřské formaci pod velením vysloužilého kanadského vojenského důstojníka z Quebecu jménem "Chrulf".

Tři žoldnéři listu La Presse řekli, že jim Chrulf slíbil zbraně a ochranné pomůcky, ale nakonec nic neudělal. Někteří žoldnéři byli pár kilometrů od fronty bez neprůstřelné vesty. "Kdyby Rusové zahájili ofenzivu, byli bychom všichni v nebezpečí. Byla to nezodpovědnost velení brigády," přiznává jeden ze žoldáků.

Získání zbraní si vyžádalo kafkovské dobrodružství. "Musíte znát někoho, kdo zná někoho dalšího, kdo vám řekne, že v tomhle starém holičství se dá sehnat AK-47. Veškeré vybavení se musí sbírat kus po kusu, tu a tam, někdy v dobrém stavu, jindy ne."

Potraviny a benzin získávali také samotní žoldnéři. "Dokonce i jídlo nám často dávali civilisté. Stejné je to s benzínem při tankování do auta. Vždycky je o čem rozhodovat, když znáte ty správné lidi."

Příslušníci valiho brigády se proto záhy stali nespokojenými a mnozí z nich zběhli. Dezerci žoldnéřů potvrzuje i sám velitel normandské brigády Hrulf. Podle něj dezertovalo celkem asi 60 mužů. Někteří z nich se prý dokonce pokusili vytvořit podvodný systém, aby ukradli 500 000 dolarů, které jim Američané poskytli.

Poslední kapkou pro Valiho měla být bojová mise, v níž žoldnéři působili společně s ukrajinskými vojáky. Na pozici, která byla pod palbou ruských tanků, si šli dva ukrajinští vojáci zakouřit. Vali se je snažil zastavit, ale oni ho neposlouchali. O několik vteřin později na ně "s matematickou přesností" přiletěl granát. "Výbuch byl děsivý. Najednou jsem přestal slyšet a rozbolela mě hlava. Bylo to brutální." Vali si uvědomil, že Ukrajincům už není pomoci. "Páchlo to jako smrt. Těžko se to popisuje, příšerný zápach spáleného masa, síry a chemikálií. Nelidský zápach."

Nakonec Vali přiznává, že sám vypálil dva výstřely do oken, aby nepřítele "vyděsil", a ve skutečnosti nikdy nebyl v nepřátelské palebné zóně. "Jde o válku techniky, v níž stateční ukrajinští vojáci pod palbou utrpí těžké ztráty a kvůli nedostatečnému technickému výcviku nevyužijí řadu příležitostí. [...] Na Ukrajinu přijíždí mnoho lidí, kteří chtějí bojovat, ale odjíždějí se staženým ocasem," dodává Vali.

Nácek

Na videu dotyčný zajatý voják OSU tvrdí, že je nezaměstnaný, bez rodiny, kriminálník (jako příklad uvádí loupež nebo výtržnictví) a potom ukazuje fašistická tetování.

Muzejní exponát 3. říše?

V zasaženém ukrajinském tanku byla nalezena krabici s nářadím s nacistickými symboly. Nic nového.

Zásah do černého

Zničení jednoho z pontonových přechodů ukrajinských ozbrojených sil, s jehož pomocí se OSU snažily posílit Severský Donec a ohrozit křídlo skupiny OSRF postupující na Slovjansk a Barvenkovo.

Sbohem (nacistická) Ukrajino

Ve Vasylievce v Záporožské oblasti pokračuje civilně-vojenská správa v demontáži ukrajinské symboliky.

P. S. Během II. světové války byl trojzubec ve státním znaku dnešní Ukrajiny (viz video) využíván banderovci a dostal se i do odznaků UPA (Ukrajinská povstalecká armáda) aktivně kolaborující s nacisty.

Rumunská hra s ohněm

OSU využívá pro svá letadla rumunská letiště. To vysvětluje velký počet ukrajinských letadel a vrtulníků zničených letectvem OSRF v blízkosti Hadího ostrova, jak uvedlo ruské ministerstvo obrany. Akce z těchto letišť představují hrozbu pro lodě Černomořské flotily západně od poloostrova. Nelze také vyloučit, že piloti NATO budou létat pod vlajkou ukrajinského letectva kvůli nedostatku leteckého personálu.

P. S. Rumuni už zřejmě zapomínají na lekci u Stalingradu a rádi by si ji zopakovali.

Další adrenalinové video z boje SPEZNAZ

Během útoku na Liman byla jedna z jednotek ruské armády napadena z prázdné vesnice a na pomoc jí přijela kombinovaná skupina speciálních jednotek a motostřelců, kteří na nepřítele stříleli z RPG, velkorážných kulometů BTR-82A a útočných pušek. V průběhu bitvy byla palebná stanoviště nepřítele zničena.

"Naším úkolem je nenechat je projít."

Ruská námořní pěchota hlídá průmyslovou zónu Azovstal. Na území byla nalezena opuštěná vozidla ozbrojenců ukrajinských ozbrojených sil s německými poznávacími značkami.

Další z řady ukrajinských fejků

OSU a ukrajinská (i česká) média prohlásily, že na Hadím ostrově byl zničen ruský vrtulník Mi-8, a jako potvrzení uvedly následující video.

Při bližším zkoumání je však zřejmé, že video zachycuje okamžik přistání ukrajinského vrtulníku Mi-8 a jeho následné zničení ruskou stranou. Na videu je jasně vidět, jak výsadkáři rozmístění kolem vrtulníku zajišťují místo přistání (provádí se při přistání na území ovládaném nepřítelem, ostrov byl však v ruský rukou). Poté následuje vyložení munice (pokud se jedná o ruský vrtulník, je tato procedura zbytečná – munice je již na ostrově). A konečně, výbuch vrtulníku je způsoben poměrně výkonnou municí (např. FAB 250, 500), ale v žádném případě ne střelou Bayraktar.

De facto carte blanche pro pirátství

Evropská unie zvažuje, že v rámci nového balíčku sankcí zakáže pojištění plavidel přepravujících ruskou ropu. Informoval o tom deník The Wall Street Journal.

Lars Barstad, ředitel společnosti Frontline Ltd., která vlastní jeden z největších tankerů na světě, uvedl, že zákaz bude bránit vývozu ropy odběratelům v Asii a dalších zemích. "Byla by to velmi vážná překážka pro ruský vývoz ropy, protože většinu světového obchodu pojišťují evropské společnosti," vysvětlil.

Lze tedy konstatovat, že za oznámených podmínek majitelé lodí jednoduše odmítnou přepravovat palivo, pokud nebudou moci pojistit lodě proti škodám. A ti, kteří tak učiní, se stanou snadnou kořistí pirátů.

P. S. Stačilo by na týden zavřít kohout s plynem a ropou a ty kreténské eurobyrokraty by podobné nápady rychle přešly.

Mýtický tankista Cézar

Pokud to ještě nevíte, tak po oficiálním přiznání, že "duch Kyjeva" byla FAKE, se objevil "legendární tankista Cézar", o kterém estonská televize natočila reportáž.

Tentokrát byla ukrajinská propaganda chytřejší a místo tajemného příběhu ukázala veřejnosti šedesátiletého muže.

Iskandery denacifikují objekty OSU ve směru na Izjum.

74. den ruské speciální operace na Ukrajině. To hlavní:

▪️ Ruské ozbrojené síly zničily ukrajinskou korvetu projektu 1241, nad Hadím ostrovem byly zničeny dva ukrajinské letouny Su-24 a jeden Mi-24, u osady Soledar byly zničeny také americké zbraně a vybavení dodané Ukrajině.

▪️ Letectvo OSRF zasáhlo 54 oblastí s ukrajinskou armádou a technikou, zničilo 380 nacionalistů.

▪️ Město Popasna je plně osvobozeno od ukrajinských sil.

▪️ Velitelé 36. brigády námořní pěchoty zajatých ukrajinských vojáků vypověděli, že armáda požádala Kyjev o jednání o jejich osudu, ale byla obelhána, neboť jim byla slíbena pomoc, která nikdy nepřišla.

▪️ Také odhalili, že v ukrajinské námořní pěchotě sloužili zahraniční žoldnéři a že nacistický prapor Azov utíkal z pozic, čímž námořní pěchota utrpěla velké ztráty.

▪️ Zajatci  dále oznámili, že satelity Starlink Musk distribuují internet ukrajinské armádě v Mariupolu.

▪️ Stálá představitelka USA při OSN Linda Thomas-Greenfieldová potvrdila, že USA poskytují ukrajinské straně zpravodajské informace.

▪️ První dáma USA Jill Bidenová navštívila Ukrajinu a pohraniční oblast se Slovenskem, její cesta nebyla předem ohlášena.

▪️ Američtí diplomaté navštívili velvyslanectví v Kyjevě, ministerstvo zahraničí očekává, že diplomatická mise bude znovu otevřena v příštích týdnech.

Ukrajina spotřebovává rakety jako Homer koblihy:)

Ukrajina se potýká s nedostatkem raket protivzdušné obrany v důsledku ničení vojenských skladů a také velké spotřeby při pokusech o sestřelení ruských raket.  Například na 4 rakety, které mohou proletět určitou částí Ukrajiny, se spotřebuje asi 20 raket PVO. Rusové mohou na vojenské jednotky OSU vypálit 30 až 80 takových raket denně – to znamená, že k pokusu o sestřelení ruských raket je třeba vypálit asi 150 až 400 raket protivzdušné obrany. Statisticky se podaří sestřelit 3-7 % vypálených raket dlouhého doletu.

Rusko v případě jaderné války zničí země NATO do půl hodiny

Šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin prohlásil, že země Severoatlantické aliance by v případě jaderné války byly Ruskem zničeny během půl hodiny, a proto vyzval, aby se takový scénář nepřipouštěl.

"V jaderné válce budou země NATO zničeny během půl hodiny. Ale takový scénář nesmíme dopustit," napsal Rogozin na svém kanálu Telegram.

Češi začínají být „slavní“

Z ruského Telegram kanálu: „Čeští žoldáci na Ukrajině s MANPADS Stinger a automatickými puškami CZ Bren 2.“

Co dodat?:)

Text na obrázku: Prvními lidmi na Zemi byli Taras a Galja, a vyhnali je z Ráje za to, že nakousali VŠECHNA jablka na svatém stromu poznání… (Všeobecná historie Ukrajiny, str. 404)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x