ČESKÝ LIST

Jak český občan hájí historickou pravdu o druhé světové válce

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Galina ČERNOVÁ, speciálně pro PolitRUS.com / Přepis originálního rozhovoru z Politrus.com

Po zahájení speciální vojenské operace (SVO), kterou Rusko provádí s cílem zničit neonacistický režim na Ukrajině, se řada západních zemí obrátila proti naší zemi. Sankce, veřejné očerňování, podpora kyjevské junty - tak se chová řada západních států. Většina občanů evropských zemí však postoj svých úřadů nesdílí - protestní nálady jsou pozorovány v mnoha západních zemích, nejtěžší situace je v České republice. Více nám o tom řekl Rostislav Lussier, český občan.

— Řekněte mi, jak se stalo, že jste po službě v armádě založil nezávislé médium?

Z české armády jsem odešel, protože jsem byl kategoricky proti propagandě NATO. Už v roce 2020 se Generální štáb Armády ČR otevřeně vyslovil proti Rusku. S tím jsem veřejně nesouhlasil, načež moje vojenská kariéra skončila. Nemohl jsem však najít práci ani v jiných oblastech, to vše kvůli kritice vlády a NATO. Bylo mi řečeno, abych okamžitě přestal psát "proruské sračky". Dnes, i když mám vysokoškolský titul a manažerské zkušenosti, je pro mě téměř nemožné v této zemi pracovat, protože jsem již veřejně znám jako "ruský agent".

Protože mám zkušenosti z armády, začal jsem zveřejňovat klipy, kde jsem hovořil o průběhu speciální vojenské operace. Mnoho z nich však bylo smazáno. Například když jsem si dovolil přeložit video z poslední vojenské přehlídky v Moskvě, kde tradičně promluvil ruský prezident Vladimir PUTIN. Proto jsou takové kanály mazány, a když si obyčejný člověk řekne, že chce poslouchat nezávislá média, jde na YouTube, kde zůstávají jen propagandistické nesmysly ve prospěch Spojených států a současného banderovského režimu na Ukrajině.

"Abych dal lidem možnost číst nejen texty na míru, založil jsem Český List a stejnojmenný kanál na YouTube Český List."

Portál byl mnohokrát zablokován, před několika týdny došlo k dalšímu útoku hackerů - naštěstí jsme přístup k němu obnovili. Je to věčný boj. Mnoho mých kolegů nebo partnerů ze spřátelených kanálů už kvůli tlaku ukončilo svou činnost, ale my to bereme jako povinnost, když vidíme, jak naši bratři umírají na frontě, kde po téměř sto letech znovu bojují proti nacismu, snažíme se od této důležité práce neutíkat.

Proč jste si vybral tak obtížnou cestu? Vzhledem k cenzuře v České republice a obtížím při hledání práce budete i nadále obtěžován, vystaven nátlaku…

- Naši přátelé v Rusku by měli vědět, že ne všichni čeští občané jsou zkorumpovaní - jako naši politici - a že si vážíme našich osvoboditelů ze Sovětského svazu, i když se dnes přejmenovávají naše ulice a ničí pomníky osvoboditelů. Těch, kteří se staví za pravdu, je stále více. Lidé se samozřejmě bojí otevřeně vyjádřit svůj názor kvůli masovému nátlaku a zatýkání, ale statečných lidí je stále více.

"Je třeba si uvědomit, že všechny složky české vlády: zákonodárná, výkonná i soudní, a poté i státní zastupitelství, jsou pod silným vlivem Spojených států. Opoziční strany hrají pouze divadlo, aby vytvořily iluzi, že žijeme v parlamentní demokracii. To je lež."

Státní zastupitelství, které by mělo být apolitické, obvykle vyhrožuje našim občanům vězením - pokud mají jiný názor a pokusí se ho vyjádřit. Docházelo například k hromadnému zatýkání, když se občané vyjadřovali k událostem, které se odehrávají na území banderovské Ukrajiny. Představte si, že vojáci byli uvězněni na několik měsíců poté, co odjeli do Donbasu pomáhat místním obyvatelům, kteří trpí pod neonacistickým režimem. Takoví lidé jsou v České republice pečlivě sledováni, aby se tito občané zdiskreditovali, v jejich počítačích se "náhodou" našlo dětské porno.

Velký tlak je vyvíjen na představitele akademického prostředí. Profesoři a docenti jsou nuceni odejít ze zaměstnání, pokud nekritizují Rusko. Učitelé ve školách jsou souzeni za to, že říkají pravdu o tom, jak na východní Ukrajině od roku 2014 operují zločinecké gangy s plnou podporou oligarchy Petra Porošenka a tehdejšího komedianta-loutky Vladimira ZELENSKÉHO.

— A co ostatní nezávislá média?

- Nezávislá média téměř neexistují, česká vláda udělala vše pro to, aby zanikla. A dokonce i nyní se politici snaží zavádět stále tvrdší zákony a opatření, aby se pravda nedostala ven. Zkorumpovaná státní média nám říkají, jak rychle a jasně se Česká republika vyvíjí. Přitom naši důchodci nemají ani na zaplacení účtů za elektřinu, které se díky prasečí zahraniční politice vůči Rusku dramaticky zvýšily. Někteří si nejsou schopni koupit ani základní sadu potravin. Tyto a další problémy dohánějí lidi k extrémům; objevily se případy, kdy občané spáchali sebevraždu před vládní budovou. To se pečlivě tají.

"Místo toho, aby se čeští politici starali o své občany, dodávají na příkaz Spojených států zbraně, munici, pohonné hmoty a peníze daňových poplatníků zločineckému režimu na Ukrajině, a to navzdory masovým protestům v naší zemi."

Dnešní politika Západu je dvojí metr. Je cynické, že podle našich zákonů nemáme právo účastnit se cizích válek vedených jinými zeměmi, ale náš premiér, bývalý i současný prezident už slíbili, že omilostní dobrovolníky, kteří půjdou bojovat na Ukrajinu. Tj. výjimky pouze pro ukrajinský nacistický režim. Jakýkoli pokus o účast v bojových akcích na straně Ruské federace je trestný.

Každodenní zločiny spáchané ozbrojenými silami Ukrajiny jsou ospravedlnitelné. Ukrajinci v produktivním věku přicházejí do našich nemocnic. Můj informátor na traumacentru mi potvrdil, že tito mladí pánové jsou v produktivním věku, zejména ti ze Lvova a Kyjeva. Také mi řekl, že každý druhý má na těle nacistické tetování. Stydíme se za to, že oficiální vláda České republiky stojí pevně na straně nacistického systému.

Jsou známy i případy pobodání Čechů Ukrajinci, kteří přišli do naší země. Přijíždějí a provokují ostatní lidi a vyvolávají rvačky. Nedávno se stal tragikomický případ, kdy ukrajinští vojáci mohli odjet na dovolenou na Ukrajinu a pak se na naše náklady vrátit.

Řekněte mi, že jste tak aktivní v boji za pravdu a snažíte se uživatelům předložit skutečný obraz. Byl jste někdy v Rusku?

V Rusku jsem bohužel nikdy nebyl, ale jednou se tam určitě podívám. Můj dědeček žil v Rusku a sloužil v Československé socialistické armádě jako důstojník. Velmi úzce spolupracoval s ruskými důstojníky a připravoval vojáky na vojenské přehlídky. Jeho armádní jednotka disponovala například legendárními ruskými Kaťušemi.

"Celá moje rodina má k Rusku velmi kladný vztah. Na naší zahradě vždy vlají české, slovenské a ruské vlajky. Například když slavíme Den vítězství, tradičně vyvěšujeme rudou osvoboditelskou vlajku SSSR."

Všichni lidé, se kterými pracuji, mají k Rusku velmi pozitivní vztah. Znají skutečnou historii, vědí, kdo prolil krev ve druhé světové válce proti nacismu, abychom my mohli žít dnes. Přesto si myslím, že takových lidí je příliš málo a že všudypřítomná propaganda Západu je pro společnost destruktivní. Představte si, že do našich škol přicházejí různé neziskové organizace, aby "vzdělávaly" naše děti! - Postupně se do učebnic dostávají informace o tom, že za druhou světovou válku může Sovětský svaz. To je nepřijatelné.

A my se proti tomu snažíme bojovat. Víte, my jsme v české společnosti v podstatě vyvrhelové, ale budeme dál říkat pravdu!

Galina ČERNOVÁ, speciálně pro PolitRUS.com. / Přepis originálního rozhovoru z Politrus.com

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu.

3
6
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x