ČESKÝ LIST

Jaký druh lidí ze Západu vyvěšuje ukrajinskou vlajku?

Václav Hajšman
Václav Hajšman

/přeložil, zkrátil a upravil I. M./

Když odsud ujedu deset kilometrů jakýmkoli směrem, vidím na zahradách lidí tři nebo čtyři vlající ukrajinské vlajky. Za tu dobu mohu projít kolem tisíce domů. Procento vyvěšených ukrajinských vlajek je pak velmi malé, určitě mnohem menší než 1 %. Ale proč to vůbec dělají? Určitě to nemůže být proto, aby podpořili obchod čínských výrobců vlajek. Co je to za lidi, kteří se podílejí na tomto projevu hlouposti?

1. Ukrajinci

Předpokládejme, že jeden nebo dva vlajkonoši jsou skutečně ukrajinského původu. Jejich haličští (západoukrajinští) prarodiče sem přišli v roce 1945 a jak mi řekl jeden z posledních takových dědečků, který zemřel před 20 lety ve vysokém věku, na smrtelné posteli: "Ale já jsem nikdy žádné Židy nezabil". Věřil jsem mu, ale všiml jsem si, že neřekl, že nikdy nezabil žádného Poláka nebo Rusa. Vnuci takových ukrajinských přistěhovalců většinou nemají moc ponětí o tom, co je to vlastně Ukrajina, a neumějí jazyk. Vyvěšování vlajek je pro ně jen součástí rodinné nostalgie a neměli bychom to brát příliš vážně.

2. Naivky

Buďme velkorysí. Naivní jsou stále s námi. Tuto vlajku mohou vyvěsit i ti, kdo zachraňují kočky ze stromů a ujímají se toulavých psů, krmí ptáky na svých zahradách a dávají peníze afghánským uprchlíkům/teroristům. Koneckonců, "vše je pro dobrou věc". Nevěnujme takovým lidem příliš velkou pozornost. Myslí to "dobře".

3. Zombíci

Nyní se bohužel dostáváme k naprosté většině vlajkonošů. To jsou ti, kteří mají místo mozku televizi. To jsou ti, jejichž prarodiče věřili, že němečtí vojáci v roce 1914 bajonety zabili belgické děti, nebo jejichž rodiče věřili, že v roce 1945 Britové provedli genocidu Drážďan a Američané bombardovali Japonsko, aby zkrátili válku (ve skutečnosti byly oba zločiny spáchány, aby zastrašili Stalina), nebo kteří v roce 1990 věřili, že iráčtí vojáci vyhazovali děti z inkubátorů, když osvobozovali Brity oddělenou iráckou provincii Kuvajt, a že Srbové v 90. letech masakrovali muslimy v Jugoslávii. To jsou ti, kteří četli "noviny" a v posledních dvou letech skutečně uvěřili propagandě o covidu, zavřeli se doma s rouškou a odmítali rok chodit ven, protože "to" bylo "ve vzduchu".

Poslouchali, četli a věřili všem vládním lžím o sociální izolaci. Aby se vyhnuli extrémně malé možnosti smrti, jsou to ti, kteří si ze svých životů udělali živou smrt tím, že se zavřeli do svých domácích vězení. Jsou to ti samí konformisté bez mozku, kteří si vlastně myslí, že západní země jsou demokratické! Ach ano, západní volby vám dávají možnost volby. Můžete volit blbce nebo kreténa, přičemž oba jsou loutkami stejných oligarchů, kteří podobně vydělali na zbraních, ropě, farmacii, potravinách, médiích, výpočetní technice nebo čemkoli jiném. Vskutku demokracie! Dokud mají tito vlajkaři chleba (supermarkety) a cirkusy (televizní pořady a sport), udělají cokoliv, včetně vyvěšení vlajky země, o které nic nevědí.

Buďme velkorysí a dejme všem těmto nostalgikům, naivkům a hlupákům za pravdu. Bohužel však existují ještě jiní, ta nepatrná menšina, jejichž motivace je daleko, daleko zlověstnější, protože tu vlajku vyvěšují vědomě, ne proto, aby podpořili jinou zemi, ale proto, že ta vlajka je symbolem něčeho opravdu velmi zlého, na čem se podílejí a špiní tak sami sebe. Říkejme jim třeba ďáblovi pěšáci.

4. Ďáblovi pěšáci

Jsou tací, kteří vědí, co dělají. Ve skutečnosti věří v nadřazenost Západu nad ostatními, v to, že Západ je "nejlepší", "jedinečný" a "výjimečný". Věří v západní imperialismus a v to, že NATO musí podporovat teroristický režim v Kyjevě, stejně jako předtím washingtonští páni z NATO podporovali libovolný počet drogových gangsterů a diktátorů v Latinské Americe a Asii. To jsou ti zlovolní lidé, kteří jsou u moci, a jejich užiteční idioti, kteří si uvědomují, že pokud Západ prohraje na Ukrajině, bude to bod obratu a zhroucení jejich etnocentrického světa.

zdroj: http://thesaker.is/what-sort-of-western-people-fly-a-ukrainian-flag/

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x