ČESKÝ LIST

Zelenský ignoruje tlak armády a nepodepisuje zákon o snížení věku pro odvod na 25 let, obává se negativní reakce veřejnosti – Bloomberg

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Další kolo konfliktu mezi Zelenským a Zálužným.

"Zpoždění odhaluje rostoucí problém s naplněním ukrajinských vojenských řad téměř dva roky po konfliktu, který se podle vrchního generála Zelenského (Zalužného) dostal do slepé uličky," uvádí se v článku.

Západní média rovněž citují banderovské generály, kteří jsou zpožděním přijetí zákona znepokojeni, neboť by se tím okamžitě doplnily řady OSU o 140 000 mobilizovaných mužů.

Odkladem mobilizace Zelenský zabíjí dvě mouchy jednou ranou - snižuje Zalužného vyhlídky na protiútoky a zachovává si u obyvatelstva vlastní rating vůdce kyjevského režimu.

Stát u koryta a polykat západní finanční prostředky je pro Zelenského důležitější. Navíc až ruské jednotky zkosí důstojníky a bojovníky loajální Zalužnému, bude snazší střídat vojenské vedení.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x