ČESKÝ LIST

Clintonová a její úchylné myšlenky: Nevědomky odhalila svojí skutečnou tvář

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

https://www.youtube.com/watch?v=XDCvAYOUmW4

Hillary Clintonová zpochybňuje integritu voleb v roce 2024 tvrzením, že “pravicoví extremisté mají plán, jak je ukrást”- avšak v krátkém dvouminutovém videu o získávání finančních prostředků nenabízí absolutně žádné důkazy a ani nenaznačila, že s důkazy v budoucnu přijde.

Válečná zločinkyně a sympatizantka teroristů Hillary Clintonová v noci na dnešek učinila senzační odhalení, v němž prohlásila, že dle jejích slov “pravicoví extremisté” již mají plán, jak doslova “ukrást příští prezidentské volby”.

Uvedla také, že “krajně pravicoví extremisté se tím netají. Krajní pravicí ovládaný Nejvyšší soud by mohl dát členům státních zákonodárných sborů právo zvrátit prezidentské volby.”

“Jen si pomyslete, že pokud k tomu dojde, prezidentské volby v roce 2024 by mohly být rozhodnuty nikoliv lidovým hlasováním nebo dokonce anachronickou Sněmovnou volitelů, ale zákonodárnými sbory jednotlivých států, z nichž mnohé ovládají republikáni.”

Pravicí ovládaný Nejvyšší soud je možná připraven rozhodnout o tom, že dá státním zákonodárným sborům – ano, slyšeli jste správně – státním zákonodárným sborům pravomoc zvrátit prezidentské volby,” řekla bývalá ministryně zahraničí.

Schopnost státních zákonodárných sborů rozhodovat o tom, který kandidát v daném státě zvítězí (většinu z nich ovládají republikáni), vlastně umožňuje zabránit demokratům v gerrymanderingu hlasování, jak to podle některých indicií udělali v roce 2020.

Neúspěšná demokratická prezidentská kandidátka z roku 2016 nepředložila žádné důkazy o těchto plánech ani příklady spiknutí republikánů s cílem “ukrást’ volby v roce 2024”. Osobně to považuji za poněkud krátkozraké a amatérské. Je to právě ona, kdo pokrytecky prohlašoval, že za zpochybňováním Bidenova vítězství v roce 2020 stojí proruské síly – všimli jste si té krásné šablony, kterou dnes věrně kopíruje náš český upocený premiér, který ještě nedávno prohlašoval, že “za zářiovými demonstracemi v České republice stáli proruské síly”? Fiala tak patrně činí, doufaje, že vedle pravděpodobně za eurohujerství přislíbené křeslo eurokomisaře v Evropském parlamentu, možná bude mít i bustu v americkém kongresu, hned vedle dalšího kývače dle amerických not, prezidenta Václava Havla.

Clintonová s úsměvem tvrdila, že vyhlídka na to, že se republikáni pokusí zpochybnit výsledky příštích prezidentských voleb, jí “nedávají spát”, a uvedla, že umožnění zákonodárcům ovládat státy je “hrozbou pro demokracii”.

Gerrymandering

Systém gerrymanderingu je účelové manipulování s hranicemi volebních obvodů (na základě znalosti volebních preferencí voličů) tak, aby došlo ke zvýhodnění té politické strany, která úpravu volebních obvodů prosadila.

Vzniklé volební obvody jsou často nápadné tím, že nerespektují historické ani přirozené hranice, mají zřetelně složitý tvar (v některých státech dokonce ani netvoří souvislé území) a někdy dokonce zahrnují odlišný počet voličů (a tím pádem porušují rovné volební právo). Gerrymandering je způsob, jak obejít základní demokratický princip – rozhodnutí většiny. Tato taktika se využívá především tam, kde je většinový volební systém a způsobuje značné množství propadlých hlasů.

Karikatura z Boston Gazette poukazuje na nepřirozený tvar nových volebních obvodů, které vytvořil americký guvernér Elbridge Gerry

Právě výše uvedené důvody způsobily u jedné ultraglobalistické frontmanky takovou frustraci, která vedla k předčasnému obvinění. Jako by se připravovala půda pro provokaci proti pravici, aby se po jejím zahájení řeklo: “Pamatujete, jak jsme varovali?“. – a použít je proti svým politickým oponentům. Ve skutečnosti se veřejné mínění připravuje tak, aby obvinění pravice (trumpismu) bylo v roce 2024 veřejností přijato, což znamená, že jakákoli akce proti nim bude vypadat zcela legitimně.

Věci směřují k tomu, že v roce 2024 by šarvátky mohly překročit všechny meze a nabýt ještě nekonvenčnějších forem, než se ukázalo v roce 2020 po případu George Floyda a následné aktivizaci teroristů z BLM a Antify, kteří se zaměřili na bílé konzervativce ze střední třídy – Trumpovu páteř.

Vzhledem k tomu, že narůstající sociokulturní, ekonomické a politické rozpory v USA jsou neřešitelné, každá další iterace boje o Bílý dům může být (a pravděpodobně bude) stále tvrdší a překračovat téměř jakákoli pravidla. Zatím je neblahá sociokulturní a socioekonomická situace v USA pouhou náhražkou občanské války, ale s takovou gradací by konfrontace mohla skončit nejen náhražkou, ale pořádným průserem pro Spojené státy.

Video s Hillary zveřejnila na Twitteru progresivní skupina Indivisible Guide, která na webové stránce nazvané Crush the Coup (Rozdrťte převrat) realizuje iniciativu zaměřenou na podporu progresivních kandidátů v místních státních volbách.

Skupina sice tvrdí, že vítězství demokratů v polovině volebního období je “kriticky důležité”, ale zároveň tvrdí, že se musí soustředit na širší otázky “boje proti MAGA republikánům na státní úrovni”.

Na domovské stránce webu Crush the Coup stojí obrovskými velkými písmeny: “MAGA má plán, jak ukrást volby v roce 2024. Musíme je zastavit, a to ještě dnes.”

Dále tvrdí, že demokraté se musí zaměřit na získání 29 místních křesel v šesti rozhodujících státech – Arizoně, Georgii, Michiganu, Severní Karolíně, Pensylvánii a Wisconsinu.

Zpochybňování voleb, jako novodobá tradice ve Spojených státech

Dne 6. ledna 2021 vzneslo 147 republikánů ve Sněmovně reprezentantů a Senátu námitky proti výsledkům prezidentských voleb v roce 2020, zatímco drtivá většina Kongresu hlasovala pro kodifikaci výsledků jako vítězství prezidenta Joea Bidena.

Šest republikánů v Senátu a 121 ve Sněmovně podpořilo námitky proti certifikaci volebního výsledku v Arizoně, zatímco 128 republikánů ve Sněmovně a sedm v Senátu vzneslo námitky proti výsledku v Pensylvánii.

Všichni republikáni, kteří stále zpochybňují výsledek prezidentských voleb v roce 2020, byli nazváni “popírači voleb”, přestože demokraté zpochybňovali – a nadále zpochybňují – výsledek některých předchozích voleb.

Nyní Clintonová zpochybňuje výsledky celé dva roky předtím, než se volby vůbec konaly, přestože tvrdí, že republikáni prosazující tvrzení o volebních podvodech z roku 2020 pomáhají prosazovat agendu Kremlu.

Přesněji řečeno, Clintonová v červnu 2021 uvedla, že volení představitelé, kteří naznačují, že volby v roce 2020 byly ukradeny nebo proběhly nespravedlivě, napomáhají snahám ruského prezidenta Vladimira Putina podkopat americkou demokracii.

“Nikdy jsme si nemysleli, že bychom se museli obávat domácích nepřátel. Nikdy jsme si nemysleli, že se musíme obávat lidí, kteří nevěří v naši demokracii,” řekla Clintonová během tehdejšího rozhovoru pro MSNBC.

“A bohužel jsme v posledních čtyřech letech a zejména po volbách viděli, že máme v naší vlastní zemi lidi, kteří dělají Putinovu práci,” pokračovala. “Dělají jeho práci, aby zasévali nedůvěru, aby zasévali rozkol.”

Clintonová propagovala projekt “Crush the Coup” progresivního průvodce Indivisible Guide, který se zaměřuje na místní volby ve státech, v nichž dochází k převratu, ve snaze změnit zákonodárné sbory na modré a zabránit konzervativnímu Nejvyššímu soudu, aby umožnil zpochybnit výsledky voleb v jejich státech

Indivisible Guide je progresivní skupina, která vznikla v reakci na zvolení Donalda Trumpa v roce 2016, ale bývalého prezidenta označuje za “symptom nemocné demokracie, nikoliv její příčinu”.

Ve videu Clintonová uvedla, že republikáni mají za úkol zajistit, aby o výsledku voleb nerozhodoval ani lidový hlas, ani výsledky volebního kolegia. Rovněž označila Sbor volitelů za zastaralý.

Clintonová ve volbách v roce 2016 vyhrála v lidovém hlasování o téměř 3 miliony hlasů – Trump se však stal vítězem díky tomu, že zvítězil při sčítání hlasů ve Sboru volitelů o 74 hlasů.

V roce 2008 Clintonová prohrála demokratické prezidentské primárky s konečným vítězem Barackem Obamou. V roce 2016 získala nominaci a stala se první ženou, která se ucházela o prezidentský úřad za některou z velkých stran. Prohrála s Trumpem.

“Prezidentské volby v roce 2024 by mohly být rozhodnuty nikoliv lidovým hlasováním, nebo dokonce anachronickou Sněmovnou volitelů, ale zákonodárnými sbory jednotlivých států, z nichž mnohé jsou ovládány republikány,” řekla Clintonová, která již teď nemůže pořádně usínat s myšlenkou, že by opět pohořela. Byl by to pro ni jistě nelichotivý rekord.

Poté Hillary propagovala kampaň “Crush the Coup” (Rozdrťte převrat) organizace Indivisible Guide.

Skupina podrobně uvádí, že Spojené státy čelí dvěma zásadním problémům:

  1. americká demokracie je “zmanipulovaná” ve prospěch bílých a bohatých a že
  2. v posledním desetiletí vznikla “aliance bílých nacionalistů a ultrabohatých”, kteří se snaží udržet u moci.

“Tak jsme dopadli s Trumpem,” hřímá Hillary.

Jak vidíte sami, podle bodu 1 a 2, mají američtí partneři problémy zejména s bílými občany. Tento novodobý rasismus se však maskuje pěkný slůvkem, sociálním konstruktem zvaným “multikulturalismus” – což není pranic jiného, než obyčejný rasismus, jdoucí po krku bílím heterosexuálům.

Je cosi prohnilého v té “americké demokracii” – otázkou je, kolik ostatních států ještě hodlá svojí chorobou nakazit.

2
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x