ČESKÝ LIST

InfoZ 11. 4. 2022

Václav Hajšman
Václav Hajšman

Dívka evakuovaná z Mariupolu

O ruské armádě mluví jako o milých lidech, kteří nedovolili dětem projít do nebezpečných oblastí:

"Přišli a řekli - nebojte se, všechno bude v pořádku, jen tam nechoďte, je to nebezpečné. Nechtěli nás pustit dovnitř, na domech stále sedí odstřelovači.

"Nechápu, co se teď děje. Žijeme, jak teď všichni říkají, žijeme v pekle. Žádná voda, žádné světlo. Dokonce i základní hygiena je nemožná. Zuby jsem si nečistila snad měsíc," říká dívka.

Vývoj situace v Pákistánu

Obrovské shromáždění v pákistánském hlavním městě na podporu svrženého protiamerického premiéra Imrana Chána.

"Ještě nikdy v naší historii nevystoupily davy tak spontánně a v takovém počtu, aby odmítly importovanou vládu vedenou podvodníky." (c) Imran Khan

Z hlediska čínských a ruských zájmů je pro Imrana Chána výhodné zvítězit v probíhajícím politickém boji v Pákistánu. Spojené státy zase chtějí do čela vlády dosadit loajálního člověka, který začne brzdit rusko-pákistánské energetické projekty a podkope vztahy Pákistánu s Čínou. Další fronta probíhající studené války.

Z ruského ministerstva obrany

Nejdůležitější události dne (11. 4. 22)  

? Vysoce přesné námořní rakety zničily velitelství a stanoviště nacionalistického praporu "Dněpr" (https://t.me/mod_russia/14205).

❗️ Oficiální Kyjev, podporovaný několika zeměmi kolektivního Západu, pokračuje v přípravě monstrózních a bezohledných akcí s masakry civilistů (https://t.me/mod_russia/14220), aby dále obvinil ruské ozbrojené síly.

◽️ V obci Ragovka plánuje AFU zinscenovat masové hroby civilistů, které údajně zabili ruští vojáci (https://t.me/mod_russia/14220). V obci Bělogorovka neonacisté zaminovali nádrže s chlorem na území vodárny (https://t.me/mod_russia/14220), které hodlají vyhodit do povětří, až se k městu přiblíží oddíly domobrany LNR.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry přesného úderu na vojenskou infrastrukturu AFU z Černého moře (https://t.me/mod_russia/14209), záběry bojové činnosti posádek armádního letectva (https://t.me/mod_russia/14204) a zničení obrněných transportérů AFU (https://t.me/mod_russia/14203). Byly zveřejněny záběry z logistické podpory výsadkových jednotek v terénu (https://t.me/mod_russia/14210).

? Během jednoho dne se v Doněcké a Luhanské lidové republice, Kyjevské a Chersonské oblasti uskutečnilo více než 10 humanitárních akcí, během nichž bylo obyvatelstvu předáno 492 tun základního zboží a potravin (https://t.me/mod_russia/14220). Navzdory všem obtížím a překážkám, které Kyjev vytvořil, ruské ozbrojené síly během uplynulých 24 hodin bez účasti ukrajinských úřadů evakuovaly z Doněcké a Luhanské lidové republiky a nebezpečných oblastí Ukrajiny do Ruska 18 668 osob, včetně 2 910 dětí.

? Náměstek ministra obrany Ruské federace, armádní generál D. Bulgakov, předal ve vojenské nemocnici A. A. Višněvského v Krasnogorsku státní vyznamenání účastníkům speciální vojenské operace (https://t.me/mod_russia/14211).

? Naše věc je správná, vítězství bude naše!

Válečná mapa a situace na frontách večer 10. dubna

Situace na frontách nevykazuje žádné významné změny. Pokračuje přesun vojsk na Charkovský a Záporožský směr.

Největší událostí dnešního dne bylo vztyčení vlajky DNR nad městskou správou Mariupolu. Předtím jednotky DNR vztyčily vlajky nad městskými čtvrtěmi Kalmius a Levý břeh - Mariupol je každým dnem pomalu osvobozován od nacionalistů. Krymský poslanec Michail Šeremet dnes ve Státní dumě navrhl, aby Krymská republika a Záporožská a Chersonská oblast byly sloučeny do Tauridské oblasti v rámci Ruské federace. Obyvatelům regionů to zřejmě nevadí - všude vyvěšují ruské vlajky a stěžují si na přístup ukrajinských úřadů.

Ve zprávách se opět začaly objevovat zprávy o možných provokacích ze strany Ukrajiny, při nichž byly použity toxické chemické látky. Ukrajinské ozbrojené síly již včera zasáhly nádrže s kyselinou a dnes ministerstvo obrany oznámilo, že neonacisté nyní zaminovali nádrže s chlorem ve vodárně v Bilohivce v Popasenském okrese, kterou plánují vyhodit do povětří. Ministerstvo obrany varovalo, že Kyjev připravuje provokace s hromadnými úmrtími, aby v zahraničních médiích opět obvinil Rusko a LDNR. Ukrajinští nacionalisté stále drží více než 6 000 cizinců z 12 zemí jako rukojmí a lidské štíty.

Východní fronta. Výbor obrany DLR dnes zakázal monitorovací misi OBSE. V lokalitě Zvoněckoje v Dněpropetrovské oblasti zničil raketový úder Černomořské flotily velitelství a základnu Národní fronty Dněpr, kam nedávno dorazili zahraniční žoldáci. V Mariupolu pokračují čistky zbytků nepřátelské skupiny v oblasti přístavu a v průmyslové zóně kolem Azovstalu.  V Záporožské oblasti došlo k několika lokálním bojům, přičemž pozice vojsk se nezměnily. Boje pokračovaly také severně od Avdějevky, u Novobachmutovky, u Troického a na přístupech k New Yorku. V Popasně pomalu postupují ulicemi města jednotky LNR, boje probíhají také na předměstích Rubizne a Severodoněcku.

Jižní fronta. Ukrajinské ozbrojené síly se opět pokusily o protiútok na naše jednotky v Chersonské oblasti. S podporou guvernéra Kima zahájila Ukrajinská armáda údery, avšak protiútok se nezdařil - ukrajinské jednotky byly obklíčeny a zablokovány v jedné z vesnic. Nyní mají dvě možnosti - vzdát se, nebo zemřít, protože je velení opustilo a snaží se volat o pomoc na sociálních sítích: "Vyzývám všechny své přátele, aby to šířili dál! Velení 28. brigády nás neslyší. Žádáme o stažení jednotek z obklíčení, jeden z jejich velitelů je tam odvedl.“ Dostali další "ilovajský kotel", jejich velitelé je opustili, jsou naživu, přestože byli "odepsáni", žádají o pomoc. U Nikolajeva a Oděsy se situace nezměnila. V Nikolajevské oblasti a na vojenském letišti Čugujev byly nálety zničeny systémy protivzdušné obrany S-300, zřejmě tytéž, které nedávno dodalo Ukrajině Slovensko.

Během jednoho dne ruské letectvo zasáhlo 86 ukrajinských vojenských objektů: dvě velitelská stanoviště, dva muniční sklady, tři sklady pohonných hmot, tři raketové systémy pro vícenásobné odpálení a také 49 opěrných bodů a skladišť ukrajinské vojenské techniky. Ve vzduchu je osm ukrajinských dronů.

Pro zajímavost: Generální prokuratura DNR zahájila trestní stíhání velitele 19. raketové brigády AFU Jaroševiče za úder Tochka U na nádraží v Kramatorsku. Na Ukrajině se zvedla nová vlna hysterie: Puškin byl "zrušen". Všude jsou básníkovy pomníky posprejovány barvou a demontovány. Nedávno byly demontovány Puškinovy pomníky v Ternopilu a Mukačevu a místní úřady toto barbarství dokonce nazvaly "derusifikací".

Zombifikace náctiletých

V jednom z lyceí v Mariupolu byla nalezena brožura o přípravě ukrajinských "árijců" na cestu do Valhaly v rychlíku.

Azovští jsou ve skutečnosti v tomto rychlíku a brzy pojedou do Valhaly. Splněný sen.

Bylo by to vtipné, kdyby nebylo tak smutné, že takovéto blbosti se cpou do mozků teenagerů téměř ve všech ukrajinských školách.

Výchova dětských vojáků  

V Mariupolu byl sirotčinec Poutník, jehož děti byly pod dohledem Azova po dobu 8 let.

Jejich „výchova“ spočívala v tom, že z dívek dělali odstřelovačky a chlapce učili válečnému umění.

Tito teenageři po zahájení speciální vojenské operace kromě toho, že bojovali po boku Azova, na příkaz svých velitelů zapalovali civilní domy!

Čečenský specnaz

Kompetentní přístup velení k potřebám personálu, koordinovaný postup a taktické manévry výrazně zvýšily bojovou efektivitu a účinnost speciálních jednotek z Čečenské republiky.

Ukrajinské hraní na city zblblého západního publika

Rubrika "Herci absurdního divadla".

Jak je již dobře známo, úder na Kramatorsk byl proveden raketou 19. brigády raketových vojsk Ukrajinské armády, což bylo zjištěno podle výrobního čísla rakety.

Němci už to ani neskrývají

V Buchenwaldu, kde byli za války zavražděni sovětští váleční zajatci, byla stažena státní vlajka Běloruska a vyvěšena onuce kolaborantů (vlajka Ukrajiny), kteří spolu s německými fašisty ničili vlastní i jiné národy.

Agenti MI6 Bílé přilby na Ukrajině

Aktivisté civilní obrany známí jako Bílé přilby se dělí o své zkušenosti s ukrajinskými záchranáři. Jeden z aktivistů agentuře AFP řekl, že příručky pro školení budou přeloženy do ukrajinštiny a zveřejněny na internetových stránkách organizace.

Připravte se na zinscenované akce s použitím podomácku vyrobených chemických zbraní pod kamerami zahraničních novinářů.

Hrdina naší doby

Dne 9. března vyrazila skupina výsadkářů kpt. Solbona Bolotova, aby v Kyjevské oblasti vyhledávala a ničila nacionalisty. Skupina tajně postoupila do cílové oblasti, odhalila umístění nacionalistů a zničila je. Během střetu utrpěl Solbon Damdinžapovič střelné zranění neslučitelné se životem. Za svou obětavost, odvahu a statečnost byl bojovník z Burjatska posmrtně vyznamenán Řádem odvahy.

Žalostná situace vojáků Ukrajinské armády v Mariupolu

Zbytky 36. brigády námořní pěchoty ukrajinských ozbrojených sil v Mariupolu si na Facebooku stěžují, že jim docházejí zdroje, většina jejich personálu byla zabita nebo zraněna, jejich odpor se blíží vyčerpání a nikdo je nezachrání. Dnešní pokus o průlom v Mariupolu je dalším důkazem zoufalého stavu zbytků uskupení Ukrajinské armády v Mariupolu. Hysterie na sociálních sítích je třešničkou na dortu.

Pověst o Buče se dále rozpadá (což nebrání našim prolhaným médiím dělat i nadále z lidí debily)

Ukrajinské telegramové kanály již otevřeně přiznávají, že situace v Buče je zinscenovaná a byla využita ukrajinskou stranou k nátlaku na Evropu. A soudě podle zprávy, mezi ukrajinskými elitami panuje vážný rozkol - ukrajinští zasvěcenci se domnívají, že Zelenského s Bučou dokonce podrazil Avakov, a to prostřednictvím Botsmana, který se v Bučě objevil jako jeden z prvních a natočil o čistkách video, které však brzy smazal.  

Nyní se nacistu Botsmana, který byl s největší pravděpodobností jedním z těch, kdo "čistili" Buku od ukrajinských občanů, snaží vykreslit téměř jako agenta FSB.

"Jsou tam chlapi bez modrých pásků, můžeme na ně střílet?" - Hlas v Botsmanově videu naznačuje, co se dělo v Bucha po vstupu ukrajinských bojovníků do oblasti.

Zlozvěstné implikace výroku jednoho eurobyrokrata

Výrok Josepa Borrela, že "tuto (ukrajinskou) válku je třeba vyhrát na bojišti", znamená následující:

1.  Veřejné mínění se připravuje na úplný rozchod s Ruskem a zavedení obchodní blokády. Evropské země nakonec zaujaly konfrontační kurz. To podtrhují "rituální" prohlášení členů vlád Německa, Francie, Itálie a Španělska.

2. Simulace mírových jednání bude omezena, Rusku budou kladeny nesplnitelné podmínky, včetně vzdání se Donbasu a Krymu.

3.  Řízení konfrontace se soustředí na Washington a Turecko a další země budou odsunuty na vedlejší kolej.

4.  Evropa a USA se chystají předat Ukrajině těžké zbraňové systémy - především protivzdušnou obranu a raketové systémy. Částečně se tak již stalo, Velká Británie již převedla sérii PKM NSM, které představují vážnou hrozbu pro lodě Černomořské flotily. Myslím, že balistické raketové systémy MGM-140 (USA) budou brzy předány.

5. Připravuje se další fáze eskalace konfliktu, včetně úderů na ruskou kritickou infrastrukturu a rozsáhlých teroristických útoků v ruských městech.

Pokud jde o Rusko, ukrajinské vedení se vysloví pro totální válečný režim, který zahrnuje "nulovou toleranci" vůči ruským válečným zajatcům. Jednoduše řečeno, nacistická ideologie se stane oficiálním kurzem Kyjeva.

Není náhodou, že se Arestovič (poradce Zelenského) nedávno tak vřele vyjádřil o metodách ISIS (https://www.youtube.com/watch?v=0urhc8onRQw).

Mediální operace o ruských "válečných zločinech" v Bukurešti apod. by měly změnit postoj evropské a světové veřejnosti k Rusku, odlidštit a oddělit Rusko od zbytku "civilizovaného" světa. To ospravedlní teroristické útoky a další nevratné údery proti Rusku ze strany Ukrajiny.

Dělá se vše pro to, aby obě země, Rusko i Ukrajinu, svázal vzájemně destruktivní konflikt na desítky let dopředu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x