ČESKÝ LIST

InfoZ 3.-4. 5. 2022

Václav Hajšman
Václav Hajšman

/Z Telegramu vybral, přeložil a poupravil I. M./

Bum prásk a je po muničáku

Videokamera zachytila okamžik, kdy ruská raketa vzduch-země X-59 vletěla do objektu OSU v Dněpru. Pozorné oko si všimne kombajnů a další zemědělské techniky stojící poblíž. Ukrajinská armáda často využívala zemědělsko-průmyslovou infrastrukturu jako zástěrku pro muniční a zbrojní sklady.

Generál NATO

Při pokusu o útěk z Azovstalu byl zajat kanadský generál Trevor Cadier.

Celá myšlenka humanitárních koridorů byla zjevně vymyšlena proto, aby se udělal rozruch a Cadier a jemu podobní mohli zmizet pod rouškou uprchlíků.

Samotný fakt přítomnosti generála mezi jakoukoli, ale z pohledu kolektivního Západu elitní neonacistickou jednotkou Azov je pecka! Generál usilující o post vrchního velitele celých kanadských ozbrojených sil mezi neonacisty!  

Kromě Cadiera by v Azovstalu měli být i další západní vojáci. Jednoduše proto, že kvůli obyčejným civilistům v protiatomovém krytu v Azovstalu by kolektivní Západ nehnul ani prstem.

Taktika živých štítů pokračuje

Ukrajinská armáda nemění svou taktiku, používá civilní objekty a kryje se lidským štítem z civilistů.

"V Barvenkově v Charkovské oblasti si nacionalisté zařídili opěrný bod v budově Oblastní psychiatrické nemocnice č. 2 a v suterénu jsou násilně zadržováni civilisté," informoval ruský Meziagenturní koordinační štáb pro humanitární pomoc.

Kromě toho vojáci OSU vybavili palebná stanoviště ve vzdělávacích zařízeních v těchto městech: Dnipro (školy č. 2 a 28 a internát č. 2), Mykolajiv (internát pro hluché děti), Kramatorsk (školy č. 9 a 6) a Slavjansk (škola č. 14).

Nikdo nepoužívá jako živé štíty vlastní civilisty. Cizí ano, ale své… Tedy kromě Ukrajinců a Islámského státu. Ty i druhé k tomu vycvičil prolhaný a pokrytecký západ.

U Chersonu byla objevena mučírna zřízená ukrajinskými neonacisty. V místnosti bylo nalezeno beznohé mužské tělo se stopami mučení, oblečené v ruské vojenské uniformě. Poblíž byly nalezeny injekční stříkačky, drogy a také pouzdra na americké Javeliny.

Játrovka

Ukrajinský velvyslanec v Německu Andrij Melnyk označil německého kancléře Olafa Scholze za "uraženou játrovku" kvůli jeho neochotě navštívit Ukrajinu – Der Spiegel.

Další jasný důkaz žalostné nesamostatnosti dnešního Německa, jehož kancléře může kdejaký Melnyk urážet jen díky tomu, že Ukrajina dnes hraje v USA prim.

Arogantní americké loutky mohou otevřeně urážet nejprve prezidenta a pak i kancléře. Přitom ještě nedávno, před pouhým rokem, se hovořilo o tom, že francouzsko-německé spojenectví povede Evropu k větší samostatnosti.

Uvidíme, jestli Berlín spolkne i tuto "játrovku".

Ukrajině dochází vojáci

Ukrajinský parlament legalizoval praxi vysílání bojovníků „Volkssturmu“ (tzv. teritoriální obrana) na frontu. Původně se předpokládalo, že Volkssturm bude použit pouze k obraně měst v místě formování, ale vzhledem k obrovským ztrátám OSU na levém břehu bylo naléhavě rozhodnuto jinak.

S-400 Iránu?

Pokud jde o hrozbu Izraele, že začne dodávat zbraně Ukrajině, Rusko by mohlo či mělo přehodnotit své rozhodnutí o dodávkách zbraní Íránu, počínaje SAM S-400, které si již dlouho přeje koupit.

O situaci na světovém trhu s uranem

Podle rusko-americké dohodu o konverzi a dodávkách uranu, kterou v únoru 1993 podepsali premiér Viktor Černomyrdin a viceprezident Al Gore, se Rusko zavázalo dodávat Spojeným státům po dobu 20 let nízko obohacený uran (LEU) získaný z 500 tun vysoce obohaceného uranu (HEU).

Mezi Ruskou federací a USA byla rovněž uzavřena dohoda o přepracování části plutonia určeného pro výrobu zbraní na palivo pro jaderné elektrárny. V době jejího uzavření měla Ruská federace 125 tun plutonia a USA 100 tun. Každá strana měla zpracovat 34 tun. Ruská strana svou část dohody splnila, zatímco USA v rozporu s dohodami změnily technologii a ponechaly si možnost "obnovit" přepracované plutonium na plutonium vhodné pro výrobu zbraní, což vedlo Rusko k odstoupení od dohody.

Sankce se zatím nedotkly dodávek uranu z Ruska. USA chtějí tuto surovinu stále získávat. Pokud se dodávky zastaví, bude muset být do roka zastavena veškerá jaderná energetika v USA. Důsledky by byly pro USA katastrofální. Energy Information Administration (EIA) uvádí, že na konci roku 2020 bylo přibližně 90 % uranu používaného v USA dováženo. Z toho 47 % pochází z dodávek z Kazachstánu, Ruska a Uzbekistánu.

V USA je dostatek paliva pro jaderné elektrárny přibližně na rok. 55 amerických jaderných elektráren s celkovou kapacitou 95,5 GW vyrábí 19,7 % elektrické energie v USA. To nelze nijak kompenzovat, protože v USA není žádná volná kapacita.

Vzhledem k tomu, že proti Rusku je nyní vedena rozsáhlá hospodářská válka, nelze vyloučit zastavení dodávek uranu do USA a EU. Pro Rusko by to samozřejmě znamenalo ztrátu velkého trhu, avšak pro Rusko vznikne nový trh, jehož potenciálními účastníky budou Indie, Čína a Írán.

Azovstal

Nacionalisté zablokovaní u Azovstalu ignorují návrhy složit zbraně a pustit civilisty ven, řekl Šojgu. Ruský ministr obrany rovněž poznamenal, že zbytky ukrajinské vojenské skupiny, která se nachází na území ocelárny v Mariupolu, byly bezpečně zablokovány po celém obvodu Azovstalu.

P. S. Viz na videu níže Gerasimova, to zranění střepinou nohy na sobě nedává vůbec znát – pravý ruský geroj:)

Zpověď Ukrajince

"Když jsme ustupovali, měli jsme rozkaz ostřelovat osady... Ti, kteří to odmítli, byli zabiti.“

Jeden ze zajatců popsal, jak jejich velení vydalo rozkaz bombardovat domy civilistů. Kromě toho ukrajinští vojáci rabovali a znásilňovali dívky.

P. S. Zatímco o údajných ruských zvěrstvech, naposledy na Seznamu psali, že Rusové znásilňují „i muže a chlapce“ – kdo to bude příště? slepice, kozy? – hovoří pouze západní novinářské štětky nebo představitelé ukrajinského režimu, toto a stovky dalších jsou vyjádření reálných lidí - skutečných účastníků oněch odporných aktů, páchaných ukrajinskými nacisty, na které by byl Bandera určitě pyšný.

Most

Most v Kurské oblasti vyhozený do povětří ukrajinskými sabotéry byl během několika dní obnoven.

Práce opravářů na úseku Suja-Sosnový Bor v Kurské oblasti probíhaly nepřetržitě "Železničáři obnovili provoz přes most na trati Suja - Sosnový Bor v Kurské oblasti. Vyčistili místo poškozené infrastruktury, obnovili podpěry mostu, nainstalovali nové rozpětí a položili kolejové lože," uvádí se ve zprávě Kurské oblasti.

Pokrytectví a zbabělost

Washington opětovně prohlásil, že dění na Ukrajině nelze považovat za válku mezi Ruskem a USA.

Jenže jak jinak posuzovat

  1. rozmístění zařízení NATO na ukrajinském území v posledních osmi letech?
  2. výcvik ukrajinských specialistů v nich pro konkrétní akce proti Rusku?
  3. mnohaleté pumpování Ukrajiny zpravodajskými prostředky NATO, které jsou primárně zaměřeny na Rusko?
  4. dodávky zbraní do Kyjeva, které mají být použity proti ruským jednotkám?
  5. rozmístění biolaboratoří a jejich financování stovkami milionů dolarů ročně?
  6. aktivní podporu rusofobie?
  7. atd. atp.?

P. S. Mluvčí amerického ministerstva obrany John Kirby: Ukrajina obdrží americké námořní drony pro obranu pobřeží a také rakety schopné ničit lodě a ponorky. Podle Kirbyho již byla ukrajinská armáda vycvičena k jejich používání.

Poláci z lesa Řáholce

Německo už Polsku plyn nedává, Varšava si ho nyní bere sama. Gazprom oznámil, že Německo přestalo 2. května dodávat ruský plyn Polsku, Varšava nyní odebírá ruský plyn určený pro Itálii a Francii (virtuální reverz) a skladuje jej ve svých zásobnících. Podle společnosti Gazprom jsou polské podzemní zásobníky plynu naplněny z 80 %, zatímco evropský průměr je 34 %.

Kurs dolaru k rublu stabilně padá

Nácek kam se podíváš

Michail Ivanovič Duda (Michail Ivanovič Duda), zapálený ukrajinský nacionalista, ikona novodobých ukrofašistů. Od svých 16 let byl členem OUN (Organizace ukrajinských nacionalistů). V roce 1939 se učil sabotáže a terorismus. Dědeček dnešního polského prezidenta. To je mi zajímavá společnost, tihle dnešní politici. Předek německého kancléře byl nacistický generál.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x