ČESKÝ LIST

Izrael, 7. října Útok: Předvídání na finančních trzích. Masivní prodej nakrátko

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Několik dní před útokem Hamásu na Izrael 7. října začali obchodníci s akciemi magicky předvídat budoucí události:

Výzkum profesorů práva Roberta Jacksona mladšího z Newyorské univerzity a Joshuy Mittse z Kolumbijské univerzity odhalil, že před útoky docházelo k masivnímu prodeji na krátko:

Prodej nakrátko před 7. říjnem byl tak extrémní, že "překonal prodej nakrátko, k němuž docházelo během mnoha jiných krizových období", včetně období po velké recesi v roce 2008, války mezi Izraelem a Gazou v roce 2014 a pandemie COVID.

"Naše zjištění naznačují, že obchodníci informovaní o nadcházejících útocích na těchto tragických událostech vydělali…".

Ve dnech před útokem se sázky na izraelské cenné papíry obchodované na burze v Tel Avivu "dramaticky zvýšily", uvádí se v dokumentu.

Výzkumníci například zjistili, že mezi 14. zářím a 5. říjnem bylo prodáno 4,4 milionu nových krátkých akcií Bank Leumi, jedné z největších izraelských bank. Ceny akcií Bank Leumi se mezi 4. a 23. říjnem propadly o 23 %."

Co se to proboha děje? Kdo věděl co a kdy?

Proč těmto lidem umožňujeme, aby jim to procházelo? Okamžitě potřebujeme trestní vyšetřování.

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x