ČESKÝ LIST

Krátce o křižníku Moskva

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Fotografie - která není fake, které nám předkládají naše média, poté co jim je pošlou z Kyjeva - Zachycuje poškození lodi Moskva krátce před jejím potopením. Na palubě nejsou žádné osoby (posádka odstraněna), nástavba a trup poškozeny, pozorováno značné převrácení. Pravděpodobně byla pořízena poté, co bylo jasné, že ji nebude možné odtáhnout do Sevastopolu.

Opět dodám následující - jsou hloupí ti, kdo se dokáží bavit nad potopením tohoto křižníku. Kdyby měl Putin v úmyslu, dobýt Ukrajinu a podmanit si jí, zcela jednoduše by postupoval jako USA na Blízkém východě a Ukrajina by byla vybombardována, včetně Kyjeva.

Putin však několikrát vysvětloval, že mu nejde o území. Nebudu se opakovat. Rusko, Ukrajina, Bělorusko je trojjediný národ a proto se při Speciální operaci postupuje v rukavičkách - za cenu co nejmenších lidských ztrát a co nejméně postižené civilní infrastruktury.

Tento postup znamená, že mají Ukrajinci mnohem delší dobu na záškodnické akce (když už neradi bojují v otevřeném poli) a delší dobu na žebrání od ostatních států (o zbraně, munici a jednotky živé síly = žoldáky), přestože rádi vytvářejí trapná propagační videa o tom, jak jsou nepřemožitelní.

Toto jednání však jednoznačně boj a ztráty na obou stranách prohlubuje a prodlužuje. Můžeme být rádi, za svatou trpělivost Vladimíra Putina. Odsuzujeme současnou vládu a velení Ukrajiny, které bere rozkazy z USA, které mají největší radost z toho, že je mezi Evropou a Asií vytvořen ozbrojený konflikt.

Odsuzujeme všechny, kteří se pod záštitou pomoci a solidarity "napadenému státu" dopouštějí zločinů a napomáhání růstu ztrát dalších lidských životů i přestože Ukrajina tento konflikt nikdy nemůže vyhrát!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x