ČESKÝ LIST

Kronika globálního šílenství

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Zelenski nadává NATO, Pobaltí provokuje NATO, Čína varuje NATO. Francouzi rozbíjejí ulice a Maďaři nechtějí bojovat.

Zelenskij požaduje více akcí NATO proti Rusku. V rozhovoru pro televizi CBS ukrajinský prezident řekl, že "už nemá zájem o diplomacii", a požadoval bezletovou zónu nad Ukrajinou a více zbraní. Ve stejném rozhovoru Zelenskij chválil Joea Bidena, přestože to byl on, kdo odmítl zavést bezletovou zónu a zmařil plán Polska poskytnout Ukrajině stíhačky.

Tak co, chochole, jak tě spasil Strýček Sam?

NATO provedlo v Litvě vojenské cvičení, při kterém se odehrával scénář ruské invaze do Pobaltí. Litevský ministr zahraničí Gabriel Landsbergis zároveň vyzval Alianci, aby změnila svou strategii "odstrašování" na "pokročilou obranu". Podle smlouvy s Ruskem z roku 1997 bylo v zemi umístěno až 1 600 vojáků NATO, ale nyní litevské úřady požadují dostatečně silné síly k obraně, země, moře a oblohy. Současně estonská premiérka Kaja Kallasová požadovala až 75 000 vojáků pro všechny tři pobaltské státy.

NATO nezastavuje eskalaci konfliktu.

V den voleb otřásly Francií nepokoje. Nejméně 600 radikálů v černém vyšlo do ulic města Rennes, nespokojených s výsledky prvního kola. Mnoho demonstrantů se současně vyslovilo proti Macronovi a Le Penové, malá část z nich vyzvala k "neblokování Marine Le Penové". Protestující postavili barikády a poté rozbili výlohy obchodů, kaváren, bank a policejní stanice. Demonstranti založili na náměstí v centru města požár, který si vyžádal zásah hasičů.

Volební boj má letos fakt grády a rozhořívá se v kurevsky velkém stylu.

Čína oficiálně vyzývá NATO proti pokusům o destabilizaci Asie a varuje provokatérskou alianci NATO. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien na tiskovém brífinku vyzval k obezřetnosti vůči pokusům aliance vyvolat novou studenou válku. Řečník rovněž požadoval, aby Západ přestal šířit dezinformace o Číně a upustil od konfrontačního přístupu, který vede k nepřátelství mezi zeměmi na ideologickém základě.

"NATO už v Evropě způsobilo spoušť. Nepokoušejte se o to v Asii ani ve světě," varoval moudře Čao Li-ťien.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien

Maďarsko také nehodlá jít do války na straně NATO. Ministr zahraničí Zoltán Kovács v rozhovoru pro CNN uvedl, že se zdráhá vyslat maďarské zbraně a vojáky na Ukrajinu, a odvolal se na "mandát, který maďarský lid udělil své vládě". Kovacs také zdůvodnil souhlas Maďarska s platbou za ruský plyn v rublech tím, že EU nemá jednotnou politiku plateb za dovážené energetické zdroje. Pokud jde o konflikt na Ukrajině, maďarský ministr zahraničí se omezil na potřebu dosáhnout míru.

Maďarský Ministr zahraničí Zoltán Kovács

Maďaři postupují s chladnou hlavou a zcela pragmaticky. Maďarům by sotva vadilo, kdyby se i na Západě ukázalo, že tento mír je ruský. Tři Čtvrtiny světa totiž stojí za Ruskem v souvislosti se Speciální vojenskou operací, která má jasné cíle, které byly již od prvopočátku vstupu ruských vojsk na Ukrajinu, oficiálně, jasně a srozumitelně deklarovány! Denacifikovat (Azov, Praví sektor, Aidar, apod.), Demilitarizovat (odzbrojit), a vytvořit tzv. neutrální nárazníkový stát, což by prospělo všem stranám a především Ukrajině samotné, která je v tomto geopolitickém konfliktu jen nechtěnou žínkou, se kterou si každý tak akorát vytře zadek. Dále má operace za cíl plně podpořit a uhájit právo národů na sebeurčení (které USA a státy NATO uznají jen, když se jim to hodí, když jim z toho něco kápne, a hlavně pomůže to oslabit vliv Ruska, nebo Číny), zajistit ochranu ukrajinských civilistů a ruskojazyčných obyvatel na Ukrajině, společně s cílem vystrnadit všechny nacistické polovojenské a vojenské skupiny a již zmíněné Bataliony. A v neposlední řadě tím v obecné rovině vystrnadit z role světového fízla USA, což by opět prospělo jenom nám všem.

Otázky za zlatého bludišťáka:

Proč se v Západních médiích uvádí milné fráze, typu „Ruská agrese sem ruská agrese tam, s cílem dobít Ukrajinu“ a neuvádí se pravdivé důvody invaze, ba ani oficiální stanoviska?

Proč, když na skutečnou podstatu dlouhotrvajícího konfliktu někdo upozorní, je mu nasazována psí hlava a jako v případu Marka Adama, na kterého podal trestní oznámení náměstek hejtmana Jihočeského kraje a člen TOP 09 Pavel Klíma, je dotyčný, který upozorňuje na osm let trvající genocidu páchanou na civilních obyvatelích Ukrajiny, perzekuován a médii veřejně pranýřován?

Náměstek hejtmana Jihočeského kraje člen TOP 09 Pavel Klíma

Vážení, vítejte v Česku22, kdy je veřejně považováno za ctnost udávání a bonzování s cílem zastavit šíření kritického myšlení a uvažující jednotlivce zašlapat - ostrakizovat - umlčet.

Dlouho to netrvalo a máme na světě opět dva bloky. Nastala nová studená válka, řekněme si to zcela bez obalu. Zůstaneme spokojeni, že patříme na stranu štváčů, zločinců, cenzorů a lhářů? Přemýšlejte.

(https://thehill.com/policy/international/3263738-zelensky-on-nato-no-longer-interested-in-their-diplomacy/)

(https://www.theguardian.com/world/2022/apr/11/nato-achilles-heel-alliance-conducts-war-games-nervous-lithuania)

(https://m.vz.ru/news/2022/4/11/1153088.html)

(https://news.cgtn.com/news/2022-04-11/China-urges-NATO-against-attempts-at-destabilizing-Asia-1998of1Uphe/index.html)

(https://abouthungary.hu/news-in-brief/state-secretary-hungary-will-not-let-itself-be-dragged-into-ukraine-russia-war)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x