ČESKÝ LIST

Marine Le Pen se opět dostala do druhého kola prezidentských voleb a výrazně stáhla Macronův náskok!

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Druhé kolo se bude konat za 14 dní. Držím Marine palce ve vítězství proti Emmanuelovi Macronovi! Macron přišel s klasickou odrhovačkou:

- "Mám plán, jak začít vše nově dělat, lépe, mám plán"

- "jsem připraven vytvořit něco nového a naslouchat všem lidem, kterým jde o úspěch Francie"

- "Chtěl bych podat ruku všem, kdo chtějí pracovat pro Francii. Jsem připraven vymyslet něco nového, s cílem shromáždit různá přesvědčení a různé priority"

Je to až k pláči, když už klišé, tak si ho připravím alespoň trochu konkrétně. Jak chce uspokojit své lidi "Něčím novým"?

Macron prohlásil:

- že chce "začít naslouchat lidem kterým jde o úspěch Francie".

Oni chodí lidé volit, protože jim jde o neúspěch Francie? Podle mě se tam najde opravdu malý vzorek lidí, kterým nejde o dobro Francie - říká se jim masochisté. Přeci když někde žiji, chci aby tam bylo dobře, protože i já se budu mít dobře. Máme si to tedy vyložit tak, že pan prezident do teď na lidi sral, nenaslouchal, ale teď pozor - byl osvícen a po volbách začne opravdu naslouchat?

- "Mám cíl vymyslet NĚCO nového a shromáždit RŮZNÁ přesvědčení a RŮZNÉ priority" bravo - dokonalá slátanina nic neříkajících frází, jako by Macron fakt neměl co říci. Připadá mi, že kandidaturu neobhajuje Emanuel Macron, ale francouzská verze Jima Hacekra z "Jistě pane ministře, Jistě pane premiére"

Pane prezidente, Francie je po pěti letech Vašeho prezidentství v zoufalém stavu" pod toto bych se mohl neúspěšnému kandidátovi Mélanchonovi jen podepsat.

oblíbená postava populistického politika Jima Hackera z oblíbeného britského seriálu Jistě pane ministře, jako předobraz blábolícího prezidenta Francie Macrona
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x