ČESKÝ LIST

Nejen o Ukrajině

Václav Hajšman
Václav Hajšman

Krátce o Ukrajině

1. Operační pauza spojená s přípravou rozsáhlých operací na levém břehu Ukrajiny se chýlí ke konci. Dochází k aktivnímu přesunu vojsk z obou stran na charkovsko-izjumském a záporožském směru.

2. Nikolajev-Cherson. Boje místního významu. Ruské ozbrojené síly (ROS) zde zatím neprovádějí aktivní útočné operace. OSU (=Ozbrojené síly Ukrajiny) u Mykolajova není schopna postupovat kvůli ztrátám, a tak se snaží být aktivní jižně od Mykopilu a Kryvého Rihu.

3. Oděsa. Žádné významné změny. Žádné obojživelné útoky, ani žádné ofenzívy ROS.

4. Záporoží. Vasilievka-Orechov-Guljajpole. Žádné změny. Přední část se nepohybuje. Východně od Guljajpole probíhají boje o některé vesnice, před zahájením bitvy o Donbas se zde neočekává žádný vážný pohyb.

5. Mariupol. Vyčištění zbytků nepřátelských sil v oblastech přiléhajících k Azovstalu.

6. Ugledar. Nepřátelská obrana na linii Novomichajlovka-Velká Novoselka zatím nebyla prolomena.

7. Marinka. Prokousávání se zákopy.

8. Avdějevka. Žádná změna. Severně od ní se bojuje u Novobachmutovky, Novoselky-2, Troického, na přístupech k New Yorku.

9. LNR. Boje na jižním okraji Rubizhne. Pouliční boje v Popasně (zde pomalý postup). Severodoněck. Boje na okraji města.

10. Charkov-Izium. Boje severně od Charkova. Soustřeďování sil na předmostí na jižním břehu řeky Donec pro nadcházející operace na osvobození Slavjansk-Kramatorské aglomerace a Barvenkova.

___

Nad hlavní správní budovou Mariupolu, budovou městské rady, je vyvěšena vlajka Ruské federace.

___

Vždy váhám, zda takové materiály zveřejnit hned, ale svět musí vidět pravou tvář ukrajinského nacismu. Na ukrajinských sociálních sítích se šíří tato fotografie a smích nad mrtvolou ruského vojáka. Pokud se však podíváte pozorněji, uvidíte, že ruský voják byl připoután k ocelovému protitankovému ježkovi, poté mučen a následně, soudě podle fotografie, zaživa zapálen. Ukrajina je ISIS ve středu Evropy.

___

Ministerstvo obrany RF, dnešní hlavní zprávy:

Kyjevský režim připravuje další provokaci, aby obvinil Rusko z údajného masakru civilistů v Irpenu v Kyjevské oblasti (https://t.me/mod_russia/14179). Je třeba poznamenat, že jednotky ruských ozbrojených sil opustily lokalitu před více než týdnem.  

Ukrajinská nákladní loď se pokusila evakuovat vedoucí představitele Azovské republiky z Mariupolu (https://t.me/mod_russia/14192). Plavidlo nereagovalo na varování a byla na něj zahájena dělostřelecká palba. Posádka nebyla zraněna. Po inspekci je nákladní loď i s posádkou konvojována do přístavu Jeisk.  

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry zničení tanku AFU (https://t.me/mod_russia/14178), záběry zničení ukrajinských prostředků protivzdušné obrany (https://t.me/mod_russia/14176) a maskovaného muničního skladu (https://t.me/mod_russia/14183). Byla zveřejněna videa z pohybu ruské vojenské techniky na pontonovém přechodu (https://t.me/mod_russia/14177), evakuace civilistů v Mariupolu (https://t.me/mod_russia/14185) a odminování osady v Charkovské oblasti (https://t.me/mod_russia/14169).  

V Doněcké, Luhanské lidové republice, Charkovské, Záporožské a Chersonské oblasti proběhlo přes noc dvanáct humanitárních akcí (https://t.me/mod_russia/14197), během nichž bylo obyvatelstvu předáno 338 tun základních potřeb a potravin. 

Příslušníci výsadkových jednotek, kteří prokázali odvahu a hrdinství během speciální vojenské operace, obdrželi státní vyznamenání (https://t.me/mod_russia/14173).

___

Zasahování USA do vnitřních věcí Pákistánu:

Pákistánský premiér Imran byl sesazen při hlasování o nedůvěře v pákistánském parlamentu.

Pákistánský generální prokurátor rezignoval poté, co vláda Imrana Chána ztratila většinu.

"Je to smutný den pro Pákistán," řekl po vyhlášení výsledků hlasování bývalý ministr informací Chánovy vlády Fawad Hussain.

"Výhrůžný dopis mi přišel z USA, ale já neodstoupím. Prohlašuji pákistánskému lidu, že dopis byl výhrůžkou proti mně ze strany Spojených států," řekl Imran Chán před týdnem.

___

Pákistán. Několik faktů k pochopení.

1. USA požadovaly, aby premiér Imran Chán nejezdil do Moskvy a nesetkal se s Putinem. Imran Chán se tam vydal a setkal se s ním 24. února. Kritický den.

2. USA chtějí zablokovat hospodářský koridor vedoucí z Číny přes Pákistán k pobřeží Indického oceánu poblíž hranic s Íránem a využívající jeho ropu.

3. Imran Khan je hvězdný hráč kriketu. Mladý, nervózní.

4. Imran Chán je propagátorem armády. Nyní se však armáda otřásá v základech. Kromě jiního díky nátlaku USA.

5. Pákistánská rupie klesla vůči dolaru za měsíc desetkrát.

6. Pákistán je největším a nejdéle trvajícím spojencem Číny. Mají obrovskou ekonomickou integraci.

7. Imrán Chán již dříve rozpustil parlament a chce uspořádat předčasné volby.

8. Rozpuštěný parlament odvolal Imrana Chána.

9. Imran Chán výslovně obviňuje USA, že se ho snaží odstavit od moci.

10. USA chtějí odstranit Imrána Chána kvůli dobrým vztahům s Putinem a velmi dobrým vztahům s USA.

___

Polští a ukrajinští "Árijci". Spolu jim bude veseleji.

Pohlednice z Polska: „Hrdinové naší rasy.“

___

Obyvatelé Šaštiny vítají vojáky LNR se slzami radosti v očích.

- Očekávali jste se zde vojska LNR?

- To je hloupá otázka jednoduše, samozřejmě ANO!!!

___

Válečná mapa a situace na frontách večer 9. dubna

Zprávou dnešního dne bylo rozluštění výrobního čísla ukrajinské rakety Točka-U - potvrzuje, že byla v bilanci UNA (Ukrajinská nacistická armáda). Ukázalo se, že sériové číslo rakety Tochka-U, která dopadla na náměstí před nádražím v Kyjevem kontrolovaném Kramatorsku, je totožné s těmi, které byly předtím "zachyceny" (sestřeleny) při ostřelování Donbasu.

Další důležitou zprávou je, že Ukrajinci opět vstoupili na ruské území. Z ukrajinské strany bylo ostřelováno hraniční stanoviště u Jelizavetovky v Kurské oblasti, která hraničí s Ukrajinou. Ostřelování mělo pravděpodobně provokativní charakter, protože nedošlo k žádným škodám ani obětem.

Jižní front. Na frontové linii mezi Chersonem a Mykolajivem probíhají poziční boje - používají se houfnice a MLRS. V samotných městech obyvatelé slyší kanonádu a výbuchy. Na Oděsu a Černomorsk jsou rovněž odpalovány vysoce přesné rakety. Večer se objevily zprávy, že se AFU nepodařilo dobýt zpět Cherson - jednotky zapojené do protiútoku byly obklíčeny ruskými ozbrojenými silami a nyní žádají o pomoc.

Východní front. Jsou zahájeny masivní údery na pozice UNA na předměstí Charkova. Poblíž Izyumu na jižním břehu se předmostí rozšiřuje, jak jen to jde. Těžké boje probíhají v Rubižném a Novobachmutivce a silné údery v Popasně. Zasaženy jsou také Severodoněck a Lysyčansk, kde po ostřelování vznikají silné požáry. Ukrajinské ozbrojené síly ostřelují obytné oblasti Rubižně a Doněcka z těžkého dělostřelectva a MLRS. V Rubizně podruhé explodovala cisterna s kyselinou dusičnou.

V Mariupolu se DNR a ruským jednotkám vzdává stále více ukrajinských vojáků. V administrativních budovách na západě kotle a ve výškových budovách na ulici Lunina zůstávají ohniska odporu. U Azovstalu a Azovmaše probíhají aktivní boje. Jednou z hlavních událostí je vyčištění přístavu ruskými vojáky a vojáky DNR. Ukrajinská armáda se pokusila prorazit na suché nákladní lodi Apache do přístavu Mariupol - ale bez úspěchu. Ruští námořníci zahájili na plavidlo dělostřeleckou palbu - posádka se vzdala, bez obětí. Po inspekci byl ukrajinský Apache i s posádkou eskortován do přístavu Jeisk.

___

Karneval ve Frankfurtu.

___

Podpora obyvatel RF speciální voijenské operace na Ukrajině (video natočeno v Kurské oblasti).

___

Maďarská vláda se rozhodla jít v pátrání po pravdě ještě dál a vyzvala k mezinárodnímu nezávislému a nestrannému vyšetřování událostí v Bucse.

"Premiér Viktor Orbán samozřejmě masakr v Bucse odsuzuje. Maďarsko plně podporuje mezinárodní vyšetřování s cílem zjistit, kdo se dopustil krveprolití," uvedl mluvčí maďarského premiéra Bertalan Havasi.

___

Tři „točky“.

Sh91565 (https://topwar.ru/116246-tochki-nad-u.html), 2. února 2015, úder na Alčevsk, LNR.

Sh91566 (https://topwar.ru/116246-tochki-nad-u.html), 13. února 2015, útok na Logvinovo, DNR.

Sh91579 (https://t.me/milinfolive/80778), 8. dubna 2022, stávka na železniční stanici Kramatorsk.

Myslím, že otázka osob odpovědných za použití raket Tochka-U je uzavřena.

___

Na Ukrajině nemáme nacismus a armáda nemá nacisty!

Nebo možná něčemu nerozumíme⁉️

___

Co to děláte? Jsou tu děti! - Ukrajinci vyhánějí vojáky UNA, kteří zaminovávají soukromý sektor, připravují se na boj mezi domy a civilisty se chystají používat jako živé štíty.

Na požadavky žen opustit vesnici reagují urážkami.

___

Ukrajinské ztráty v důsledku speciální vojenské operace ruských ozbrojených sil k 10. dubnu 2022

Obnovujeme zveřejňování ztrát na ukrajinské straně. Dříve jsme se snažili vše uvést na společného jmenovatele pomocí údajů Ministerstva obrany Ruské federace.

Protože se však údaje liší (což je normální), rozhodli jsme se uvést údaje z interních zpráv ukrajinské strany odděleně: nechť existuje paralelní statistika.

Důležité upřesnění: všechny tyto údaje jsou prognózované. To znamená, že ukrajinská strana nemá ve svých interních zprávách a přehledech přesný počet ztrát pro jednotlivé kategorie.

S některými jednotkami se nepodaří navázat kontakt a jsou nahlášeny jako pohřešované, některé vybavení se podaří po zásahu získat zpět. Proto je v interních zprávách vždy tendence podhodnocovat skutečný počet ztrát.

___

Malthus a politika USA v Evropě

Malthus byl ekonomickým guru britské Východoindické společnosti. Malthusovi žáci se na několik desetiletí stali správci společnosti a systematicky uplatňovali Malthusem vypracovanou politiku genocidy. Malthusova myšlenka byla donutit nepřátele, aby nedělali to, co je dobré, ale to, co je špatné. Nepřáteli Británie byli její vlastní chudí obyvatelé a všichni Evropané.

Tom Malthus doporučoval jako metodu boje proti chudobě zvýšit úmrtnost chudých: "V našich městech musíme zúžit ulice, umístit více lidí do domů a pracovat na návratu moru."

Jak ale zvýšit úmrtnost Evropanů? Velmi jednoduché!

George Friedman, šéf amerického think tanku Stratfor, říká: "Spojené státy nejsou schopny obsadit celou Eurasii. My však dokážeme Evropany přimět, aby bojovali mezi sebou." V roce 2015 v Chicagu Friedman výslovně označil Ukrajinu za zemi, která by se měla chovat špatně a vést k válce s Ruskem.

___

Jak již mnozí upozornili, téma Kramatorsk bylo postupně ukrajinskou propagandou opuštěno kvůli objevu výrobního čísla rakety, které ukazuje na ukrajinské ozbrojené síly. Je velmi pravděpodobné, že pachatelem masového zabíjení obyvatel Kramatorska je obsluha jednoho z odpalovacích zařízení a velení 19. RbR AFU, která je rovněž odpovědná za úder na Doněck v polovině března (kazetová hlavice byla použita i na skupinu civilistů).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x