ČESKÝ LIST

Neklidná doba

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

V současné době žijeme v neklidné a znepokojivé době. A situace se všude vyhrocuje rychleji, než dokážeme reagovat.

Zde chci uvést několik aktuálních informací:

Jak bylo předpovězeno, profesionální ukrajinská armáda byla z velké části zničena, včetně většiny nejlepšího vybavení, které dodal Západ. To vedlo, jak bylo předpovězeno, k přechodu od obranných k opatrným útočným operacím ruské armády.

Rusko dlouho šetřilo životy co největšího počtu ukrajinských vojáků v naději na nějaké urovnání. S tím je však konec. To, co v současné době pozoruji, je masivní ničení ukrajinské pěchoty, a to v podstatě všude. Na frontových liniích jako dříve. Ale také v masivním měřítku ve všech druzích týlu. Včetně taktického, operačního a strategického týlu. Ztráty jsou nesčetné.

To je rozhodně neudržitelné. Vzhledem k tomu, že profesionální armáda je pryč, hádám, že nyní začala fáze, v níž Rusko zničí mobilizační potenciál Ukrajiny. Tedy tolik pěchoty, kolik je Ukrajina ještě schopna posbírat z ulic a vrhnout do frontové linie.

Blíží se konec? Potenciálně ano, jak jsem již mnohokrát napsal, ale do jeho konce to bude stát desítky či stovky tisíc životů, nyní hlavně ukrajinských.

To je více než politováníhodné. Je to katastrofa. Je to zločin.

Blízký východ je katastrofou v okamžiku, kdy o tom mluvíme. Všechny strany sledují kroky, které nakonec povedou ke katastrofě pro palestinské civilisty. Pojďme si tyto kroky projít:

Hamás začal něco, co dobře posloužilo izraelskému premiérovi. Měl obrovské vnitřní problémy a nyní má záminku k masivní eskalaci, a tím k odvedení pozornosti od vnitřních problémů. Boj o jeho přežití může stát životy statisíců lidí, nebo ještě hůř, pokud se věci vymknou kontrole.

Írán, Hizballáh, Hamás a další členové Osy odporu se snaží využít situace k porážce Izraele.

Turecko a Egypt odmítají přijmout evakuaci palestinského lidu, protože se obávají, že v takovém případě bude Gaza navždy ztracena.

Izrael chce v hustě obydlené Gaze, kde žijí dva miliony lidí, provést pozemní operaci nebo bombardovací kampaň.

Výsledek je následující: Dva miliony palestinských civilistů jsou uvězněny pod širým nebem v zóně, kde se zabíjí. Tisíce civilistů již bylo zabito, včetně spousty dětí. A to je teprve začátek.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x