ČESKÝ LIST

Německo ničí průmyslovou základnu své hospodářské síly

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Kvůli protiruským sankcím byla pozastavena velká část dodávek společnosti Bosch do Ruska, uvedl pro přední ekonomický deník Handelsblatt nový šéf společnosti Stephan Hartung. Společnost však stále spolupracuje s ruskými zákazníky v oblastech, kterých se sankce netýkají - a Bosch je nehodlá zastavit, uvedl Hartung.

"Jsme zodpovědní za všechny naše zaměstnance. Téměř 360 lidí na Ukrajině a 3 500 v Rusku. Pokračujeme ve vyplácení mezd, a to i v těch oblastech, kde práce ještě neprobíhají," cituje list Hartunga.

Šéf společnosti Bosch rovněž zdůraznil, že jeho společnost potřebuje dodávky ruského plynu. "Skutečnost je taková, že plyn potřebujeme pro těžbu. Společnost Bosch pokrývá 20 % své energetické potřeby plynem. Pokud by se Německo jednostranně vzdalo ruského plynu, zničilo by důležité prvky dodavatelského řetězce, a to nejen pro společnost Bosch. Proto jsem rozhodně proti rychlému ukončení dodávek plynu," řekl Hartung.

Hartung varoval, že v případě přerušení dodávek plynu bude společnost čelit téměř okamžitému zastavení průmyslové výroby. Uvedl, že důsledky plynového embarga by byly mnohem vážnější než důsledky pandemie a bylo by mnohem obtížnější je překonat. Předseda představenstva společnosti Bosch uvedl, že embargo na ruský plyn by zničilo průmyslovou základnu německé hospodářské síly.

Hartung dále vyjádřil pochybnosti, zda je svět v současné situaci rozdělen na dva tábory. Poukázal na to, že moderní svět je tak těsně provázán globálními dodavatelskými řetězci, že je téměř nemožné představit si rozdělení jako za studené války.

https://russian.rt.com/inotv/2022-04-10/Glava-Bosch-otkazavshis-ot-rossijskogo Russian RT

A bude muset. Nadcházející ekonomická válka USA proti Číně svým rozsahem a důsledky předčí dokonce i ekonomickou válku USA a jejich satelitů proti Rusku. Z pohledu USA vypadá zničení německé ekonomiky jako bonus navíc. Pokud by se Merkelová tomuto scénáři vší silou bránila, s takovým užitečným idiotem, jako je Scholz, mohly by být veškeré německé nároky na vedoucí postavení v Evropě zmařeny.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x