ČESKÝ LIST

Orbán to dokázal už počtvrté! Výsledek voleb v Maďarsku přesáhl všechna očekávání.

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Maďarský premiér Viktor Mihály Orbán se stal jasným vítězem voleb.

V Maďarsku znají ten pocit, kdy skutečně mohou být hrdí na svého premiéra. Ten si to nemusí mumlat po nocích před spaním jako mantru, psát si to do facebookových příspěvků a sdělovat lidem, že jsou na něj hrdí (jako se to děje u nás, aniž by to byla pravda). Lidé mu to řekli sami prostřednictví voleb.

V našich mediích tato událost nějak zapadla, moc to nefrčí. Když jsem si dnes zadal do internetového vyhledavače: Orbán a zprávy, tak vybíhá jen že "Orbán odmítá posílat zbraně na Ukrajinu".

Maďarský premiér Viktor Orbán ve volbách 2022 obhájil post premiéra

Kdyby v Maďarsku vyhrál slepenec piďi-straniček, jako je tomu u nás, tak by to ve zprávách rezonovalo ještě dnes a možná by to na nějakou dobu i upozadilo zprávy o tom Ukrajinském komediantovi. Strana Fidesz podle dosavadních výsledků získala 135 křesel, zatímco opozice 57. „Dosáhli jsme vítězství tak velkého, že ho lze vidět z Měsíce a určitě je vidět z Bruselu," řekl Orbán ve svém vítězném proslovu, z něhož čiší jasně vztyčený prostředníček směrem k šokovaným euro-hujerům a globalistům.

Během studií byl Viktor Orbán protikomunistickým aktivistou. V roce 1988 se spolupodílel na založení hnutí mladých demokratů se zkratkou Fidesz (jednalo se o protipól Maďarského komunistického svazu mládeže)V roce 1989 měl před sebou Viktor, tehdy mladý student práv, půlmilionový zástup na symbolickém pohřbu Imreho Nagye (popravený premiér, který se v roce 1956 postavil na stranu protisovětského povstání). Orbán na onom pohřbu vyzval ke svobodným volbám a k odchodu sovětských vojsk ze země a už tehdy se tučným písmem nesmazatelně zapsal do historie.

Do našich myslí a srdcí se poslední léta dostává o to více díky svým neoblomným postojům vůči EU, všem "světovým policajtům", a tím, že se jedná skutečně o politika, který hájí zájmy svých občanů vždy na prvním místě a to s pevným důrazem na rodinu a zachování národní kultury. Osobně jej považuji za nejsilnějšího politika v celé Evropě a jsem rád, že dostal od lidu opět mandát k tomu, aby pokračoval v dobré práci!

Za zmínku stojí, že volby jasně s přehledem v Srbsku vyhrál Prezident Srbska Aleksandar Vučić, i jeho strana SNS, a to s jasným přehledem v prezidentských i parlamentních volbách. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že je jasné, že při takto drtivém vítězství nebude nutné pořádat druhé kolo prezidentských voleb. I jemu patří velká gratulace!

Prezident Srbska Aleksandar Vučić
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x