ČESKÝ LIST

Putinův kamarád Orbán tlačí EU kvůli Ukrajině na okraj

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Maďarský premiér Viktor Orbán pravidelně tlačí Evropskou unii na okraj, ale diplomaté panikaří, že jeho nepřátelství vůči Ukrajině se chystá konečně shodit blok z propasti.

Hrozící politická krize by mohla vypuknout na summitu v polovině prosince, kdy mají vedoucí představitelé EU přijmout historické rozhodnutí o přijetí Ukrajiny do klubu 27 zemí a uzavřít klíčovou rozpočtovou dohodu, která Kyjevu poskytne záchranný kruh v hodnotě 50 miliard eur.

Očekává se, že setkání bude pro USA signálem, že navzdory politickým rozdílům ohledně války na Blízkém východě je EU Ukrajině plně oddána.

Zdá se, že tyto naděje budou zmařeny Orbánem, silným mužem, který má úzké vazby na ruského vůdce Vladimira Putina a podle mnohých podkopává demokracii a právní stát doma.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x