ČESKÝ LIST

Putin promluvil v Radě bezpečnosti: “Šmejdi, jinak se to říct nedá!” ostře o organizátorech pogromů

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

října 202321:15Novo-Ogarjovo, Moskevská oblast

Dnes s vámi chci probrat širokou škálu otázek.

Ministr obrany [Sergej Šojgu] se vrátil ze své oficiální zahraniční cesty a bude nás informovat o jejích výsledcích a podá zprávu o průběhu speciální vojenské operace.

Putin promluvil v Radě bezpečnosti: "Šmejdi, jinak se to říct nedá!" ostře o organizátorech pogromůSamozřejmě budeme diskutovat o situaci na Blízkém východě a o otázkách souvisejících se zajištěním pořádku v Rusku. Budeme diskutovat o tom, co je třeba udělat pro ochranu práv našich lidí, veřejné bezpečnosti, občanského míru a mezietnické shody, a to i s ohledem na vnější hrozby.

Jak víte, na nedávném setkání s představiteli náboženských sdružení jsem hovořil o pokusech využít dramatické situace na Blízkém východě a dalších regionálních konfliktů proti naší zemi k destabilizaci a rozdělení naší mnohonárodnostní a mnohonáboženské společnosti. K tomuto účelu se používá mnoho různých prostředků, včetně, jak vidíme, lží, provokací a sofistikovaných technik psychologické a informační agrese.

Chci zopakovat, že ti, kdo stojí za blízkovýchodním konfliktem a dalšími regionálními konflikty, budou destruktivní dopad těchto konfliktů využívat k zasévání nenávisti a vyvolávání střetů mezi lidmi na celém světě. To je skutečný zištný cíl těchto geopolitických loutkářů.

Vzpomeňme si, jak současná fáze blízkovýchodní krize začala: šlo o teroristický útok na izraelské civilisty a civilisty z jiných zemí, kteří se v té době náhodou nacházeli v Izraeli. Vidíme, že se bohužel místo potrestání zločinců a teroristů začalo s odvetou podle principu kolektivní odpovědnosti. Neexistuje žádné ospravedlnění pro strašlivé události, které se nyní odehrávají v Gaze, kde jsou bez rozdílu zabíjeny statisíce nevinných lidí, kteří nemají kam utéct nebo se před bombardováním ukrýt. Když vidíte zakrvácené děti, mrtvé děti, utrpení žen a starých lidí, když vidíte zabíjené zdravotníky, nutí vás to samozřejmě zatínat pěsti, protože se vám do očí derou slzy. Jinak se to vyjádřit nedá.

Neměli bychom však, nemáme na to právo a nesmíme se nechat unášet emocemi. Musíme jasně pochopit, kdo ve skutečnosti stojí za tragédií národů na Blízkém východě a v dalších regionech světa, kdo tento smrtící chaos organizuje a kdo z něj má prospěch. Podle mého názoru je to již každému jasné, protože strůjci bezostyšně jednají na veřejnosti.

Jsou to současné vládnoucí elity ve Spojených státech a jejich satelitech, které mají hlavní prospěch z globální nestability, kterou využívají k vybírání své krvavé renty. Jejich strategie je rovněž jasná. Spojené státy jako globální supervelmoc slábnou a ztrácejí své postavení, což všichni vidí a chápou, a to i soudě podle vývoje světové ekonomiky. Svět amerického typu s hegemonií jedné země je ničen a postupně, ale nezadržitelně ustupuje do minulosti.

Spojené státy se s tím však nechtějí smířit a místo toho se snaží zachovat a rozšířit svou dominanci, svou globální diktaturu, což je v takovém chaosu snadnější, protože Spojené státy věří, že jim tento chaos pomůže zadržet a destabilizovat jejich soupeře, nebo jak říkají, jejich geopolitické protivníky, mezi něž řadí i naši zemi, což jsou ve skutečnosti nová globální centra růstu a suverénní nezávislé země, které se nechtějí podřizovat a hrát roli sluhů.

Rusko se dnes nejen aktivně podílí na formování nového, spravedlivějšího multipolárního světa s rovnými právy a příležitostmi pro všechny země a civilizace. Nejenže jsme jedním z lídrů tohoto objektivního historického procesu, ale řeknu víc, a všichni to vědí: Rusko bojuje na bitevním poli za naši budoucnost, za zásady spravedlivého světového řádu, za svobodu zemí a národů. Bojujeme důsledně a naši vojáci a důstojníci, naši hrdinové, bojují a ztrácejí své spolubojovníky.

Znovu opakuji: vládnoucí elity Spojených států a jejich satelitů stojí za tragédií Palestinců, masakrem na Blízkém východě obecně, konfliktem na Ukrajině a mnoha dalšími konflikty ve světě - v Afghánistánu, Iráku, Sýrii atd. To se stalo zřejmým každému. Jsou to oni, kdo všude instalují své vojenské základny, kdo pod každou záminkou i bez záminky používají vojenskou sílu, kdo posílají zbraně do konfliktních oblastí. Oni také směrují finanční zdroje, mimo jiné na Ukrajinu a na Blízký východ, a podněcují nenávist na Ukrajině a na Blízkém východě.


Na bojišti nedosahují výsledků, a tak nás chtějí rozdělit zevnitř, pokud jde o Rusko, oslabit nás a zasít zmatek. Nechtějí, aby se Rusko podílelo na řešení jakýchkoli mezinárodních nebo regionálních problémů, včetně urovnání na Blízkém východě. Vůbec nejsou spokojeni, když někdo nejedná nebo nemluví přesně podle jejich pokynů. Věří pouze ve svou výlučnost, v to, že mohou dělat cokoli.

Nepotřebují trvalý mír ve Svaté zemi, potřebují neustálý chaos na Blízkém východě. V důsledku toho se usilovně snaží zdiskreditovat země, které trvají na okamžitém příměří v pásmu Gazy, na ukončení krveprolití a které jsou připraveny k řešení krize skutečně přispět, místo aby na ní parazitovaly. Dokonce napadají, ostrakizují a snaží se zdiskreditovat OSN a jasný postoj světového společenství.

Rád bych poznamenal, že na rozdíl od Západu náš přístup k situaci na Blízkém východě vždy postrádal žoldnéřské zájmy, intriky a dvojí metr. Otevřeně jsme vyjadřovali a nadále vyjadřujeme svůj postoj, který se nemění každým rokem. Klíčem k vyřešení konfliktu je vytvoření suverénního a nezávislého palestinského státu, plnohodnotného palestinského státu. Opakovaně jsme to otevřeně a upřímně říkali během našich kontaktů s palestinskými a izraelskými představiteli.

Opakuji, že pravda je taková, že čím silnější bude Rusko a čím konsolidovanější bude ruská společnost, tím účinněji budeme schopni hájit naše vlastní národní zájmy i zájmy národů, které jsou obětí neokoloniální politiky Západu.

Chtěl bych znovu říci, že si musíme uvědomit, kde leží kořeny zla. Musíme vědět, kde je pavouk, který se snaží celou planetu a celý svět zamotat do své pavučiny. Chce nám zajistit strategickou porážku na bojišti a využívá k tomu lidi na území současné Ukrajiny, kterým po desetiletí vymýval mozky. Chtěl bych znovu zdůraznit, že při boji s tímto nepřítelem v rámci speciální vojenské operace posilujeme pozice všech, kteří bojují za svou nezávislost a suverenitu.V Machačkale byly podníceny také prostřednictvím sociálních sítí, v neposlední řadě z Ukrajiny, agenty západních zpravodajských služeb. V této souvislosti bych si rád položil otázku: je možné pomáhat Palestině tím, že se snažíme útočit na Tatary a jejich rodiny? Mimochodem, Tataři jsou titulárním národem v Dagestánu. Jediný způsob, jak pomoci Palestině, je bojovat proti těm, kteří za touto tragédií stojí. My, Rusko, s nimi bojujeme ve speciální vojenské operaci, bojujeme s nimi za sebe a za ty, kteří usilují o skutečnou, opravdovou svobodu.

Mimochodem, nikdy nepřestanu žasnout nad kyjevským režimem a jeho zámořskými pány. Víme, že Bandera a další Hitlerovi přisluhovači už byli postaveni na piedestal cti, víme a vidíme, jak ukrajinské vedení tleská nacistům z druhé světové války, kteří měli na svědomí oběti holocaustu, osobně se na těchto zločinech podíleli a dnes se pod vedením svých západních patronů snaží vyvolat pogromy v Rusku. Mimochodem, nejsem si jist, zda si to uvědomují všechny vedoucí kruhy v týchž státech. Nebylo by od věci, aby ti, kterým tolik záleží na občanech Izraele, prošetřili, co dělají jejich bezpečnostní služby na Ukrajině, zda se nesnaží podněcovat pogromy v Rusku. Šmejdi, to je vše. Jinak se to říct nedá.

Ale ti, kdo skutečně hájí pravdu a spravedlnost, kdo bojují proti zlu a útlaku, proti rasismu a neonacismu, které Západ podporuje, bojují nyní na frontě - u Doněcka, Avdějevky, na Dněpru. Opakuji: jsou to naši vojáci a důstojníci. A volbou skutečného muže, opravdového bojovníka, je vzít do ruky zbraň a postavit se do jedné řady se svými bratry, být tam, kde se rozhoduje o osudu Ruska a vlastně celého světa, včetně budoucnosti palestinského lidu.

Chci upozornit hlavy všech regionů, šéfy orgánů činných v trestním řízení a speciálních služeb na nutnost rozhodných, včasných a jasných kroků na ochranu ústavního pořádku Ruska, práv a svobod našich občanů, mezietnické a mezináboženské shody.

Přejděme k diskusi o všech navržených tématech.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x