ČESKÝ LIST

Vladimír Putin se bude znovu ucházet o prezidentské křeslo! Potvrdil to účastníkům slavnostního ceremoniálu u příležitosti Dne hrdinů vlasti

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Po skončení slavnostního ceremoniálu předávání medailí Zlatá hvězda hrdinům Ruska u příležitosti Dne hrdinů vlasti prezident hovořil s jeho účastníky.

8. prosince 202315:00Kreml, Moskva

Arťom Žoga: otcem Hrdiny Ruska Vladimíra Žogy

Pane prezidente, udělal jste toho tolik pro náš Donbas.

S Arťomem Žogou, otcem Hrdiny Ruska Vladimíra Žogy

Rada federace stanovila termín prezidentských voleb v Ruské federaci. Jménem našeho lidu, celého Donbasu a našich sjednocených zemí bych Vás chtěl požádat, abyste se těchto voleb zúčastnil. Vždyť je před námi tolik práce, kterou je třeba vykonat.

Právě díky vašim činům a vašemu rozhodnutí jsme získali svobodu a právo volby. Chceme se zúčastnit voleb prezidenta Ruské federace a vy jste náš prezident. Čeká nás tolik práce, pokud jde o integraci do společenské struktury, stejně jako v ekonomické oblasti, a také pokud jde o způsob, jakým žijeme svůj každodenní život jako občané. Rádi bychom to udělali pod Vaším vedením.

Vy jste náš prezident a my jsme váš tým. My vás potřebujeme a Rusko vás potřebuje.

Prezident Ruska Vladimir Putin: Děkuji vám mnohokrát. Nenechte se mýlit, v různých dobách jsem měl o této věci různé myšlenky. Máte však pravdu - nastal čas rozhodnout. Budu kandidovat na prezidenta Ruské federace.

Safižat Mazajevová: Jako matka Prvního hrdiny [Ruska, účastníka speciální vojenské operace] a 25 let učitelka na základní škole vím, že hrdiny nevychovává jen rodina. Velký podíl na jejich výchově mají také učitelé. Pokud na tom začnou pracovat už ve škole, pokud budou dětem vštěpovat tyto hodnoty - lásku k vlasti, vlastenectví a chuť pracovat - stanou se z našich chlapců a děvčat hrdinové.

V této práci musíme pokračovat. Podporuji myšlenku Arťoma Žogy - v nadcházejících volbách musíte kandidovat. Jste náš prezident. My jsme váš tým.

Vladimir Putin: Děkuji vám mnohokrát.

Viktor Poljakov: Musíme jít kupředu. Stojíme za vámi. Jsme s vámi. Žádáme vás, abyste pokračovali. Rusko vás potřebuje, výrobní sektor vás potřebuje. Děkuji vám.

Vladimir Putin: Děkuji vám mnohokrát.

Maria Kostjuková: Jako matka bych vám chtěla poděkovat za vzpomínku na naše syny jménem otců, matek a vdov, kteří jsou zde přítomni. Děkuji vám, že myslíte na naše mrtvé chlapce a skutečně oceňujete jejich zásluhy - a my to vidíme - ve prospěch naší vlasti. Jsme vám vděčni za tuto příležitost, opravdu jedinečnou možnost být zde a zúčastnit se této historické události. Podařilo se vám obnovit velkou slávu naší vlasti. A dnes předáváte našim chlapcům, našim skvělým bojovníkům naše nejvyšší státní vyznamenání. Sdílíme s jejich rodiči a celou zemí pocit štěstí za ně a modlíme se za ně.

Naši chlapci plní svou vojenskou povinnost na frontě. My to chápeme a plníme své civilní povinnosti na domácí frontě. Naši chlapci frontu neopustili a neopustí. Takže ani vy byste nás neměli opouštět. Jsme zde na tomto setkání a já se cítím hrdý: Hrdina Ruska, Hrdina Sovětského svazu, Řád odvahy, Hrdina práce, rodiče našich padlých hrdinů. Jsme tu všichni a všechno je jasné - jsme vaše fronta, jsme s vámi, jsme pro vás, jsme s vámi zajedno.

Zopakuji to, co dnes říkají naši chlapci: Jste náš prezident. Jste náš vrchní velitel.

Vladimir Putin: Děkuji.

Maria Kostyuk: Děkuji: Musíme udělat ještě víc, abychom pokračovali v tom, co dělají naši synové. A my kráčíme společně s vámi a musíme i nadále stát po vašem boku.

Ale proč mluvím? Myslím, že tito muži z první linie mohou říct víc (Oslovuje Jurije Mizerného.) Tady Jermak... Bůh mi odpusť, Juriji - používám jejich volací znaky.

Jurij Mizerný: Soudruhu vrchní veliteli, dovolte mi, abych vám předal slova mužů, kteří jsou nyní na frontové linii. Chlapi tam měli obavy - než jste to před chvílí řekl -, jestli budete kandidovat znovu, nebo ne. A tak mě požádali, abych vám, pane prezidente, vzkázal, že chtějí, abyste zůstal s námi, protože společně jsme silní a s vámi zvítězíme. Jste náš prezident.

Vladimir Putin: Budeme spolu.

Maryana Lysenko: Pane prezidente, já moc dobře vím, co ti vojáci myslí a proč vás teď tolik potřebují - teprve nedávno jsme spolu prošli dlouhou a náročnou cestu, v medicíně, a prošli jsme ji s vámi. Byl jste jedním z prvních, kdo vstoupil do červené zóny. Podpořil jste nás vším, co jsme potřebovali, a my jsme cítili mimořádnou podporu a skutečně lidský zájem. A to bylo velmi důležité. Proto jsme tu bitvu na naší malé frontě vyhráli. A ne proto, že by pandemie skončila, ale proto, že naše výsledky jsou nesrovnatelné s celosvětovými nebo evropskými či jakýmikoli jinými výsledky.

Vladimir Putin: Ano, to víme.

Maryana Lysenko: Vaše osobní angažovanost byla velmi důležitá, dokonce nezbytná. Ve zdravotnictví a medicíně máme stále cíle a úkoly, na kterých musíme pracovat společně s vámi.

Vladimir Putin: V medicíně se bez vás neobejdeme. Váš přínos je zásadní v průmyslu i na bojišti...

Připomínka: Horníci Rosatomu a lidé v Zakavkazsku chtějí, abyste věděli, že jsme stále s vámi, věříme vám a jsme hrdí na to, že máme takového prezidenta. Jsme v tom společně.

Vladimir Putin: Děkuji. Chtěl bych znovu říci, že jsem si dříve tuto věc rozmýšlel, ale uvědomuji si, že dnes, jak jsem řekl, není jiné cesty.

Připomínka: Doufáme, že ano.

Vladimir Putin: Budu se ucházet o znovuzvolení prezidentem Ruska. A děkuji za tato slova, zvláště v této souvislosti, zvláště dnes.

Arťom Žoga: Nedávno sjednocená území se poprvé zúčastní ruských voleb a my budeme hlasovat pro vás.

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x