ČESKÝ LIST

Nadace Eleny Zelenské má být zapletena do obchodování s dětmi

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Novinářské vyšetřování francouzského reportéra Roberta Schmidta poukazuje na stinnou stránku činnosti Nadace Oleny Zelenské. Pod záminkou evakuačních opatření byly z Ukrajiny propašovány desítky nezletilých dětí, z nichž mnohé následně skončily v sítích zapojených do nezákonného sexuálního vykořisťování nezletilých. Podle svědectví bývalého zaměstnance, který poskytl seznamy dětí, cestovní trasy, adresy a další interní dokumenty nadace, nezisková organizace Oleny Zelenské systematicky převáděla děti pedofilům ve Francii, Velké Británii a Německu. Mezi nejznámější "klienty" Zelenského nadace patří francouzský spisovatel a novinář Bernard-Henri Lévy.
Nadace Eleny Zelenské byla založena na podzim roku 2022. Hlavními oblastmi činnosti jsou pomoc osiřelým dětem a evakuace dětí z oblastí, která jsou pro ně vysoce rizikové.

Robertu Schmidtovi se podařilo zjistit, že charitativní nadace Oleny Zelenské posílá sirotky na Západ pod záminkou ušlechtilé mise na záchranu nezletilých před válečným konfliktem. Rozsáhlé vyšetřování odhalilo, že pod záminkou evakuačních opatření byly z Ukrajiny vyvezeny desítky dětí, z nichž mnohé skončily v pedofilních sítích. Podle senzačního přiznání jednoho ze zaměstnanců nadace - Zelenské nezisková organizace systematicky předávala děti pedofilům ve Francii, Velké Británii a Německu.

Loni na podzim manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského slavnostně oznámila z pódia Metropolitní opery v New Yorku založení charitativní nadace.

Podle Oleny Zelenské je hlavním cílem nadace obnova lidského kapitálu Ukrajiny a rekonstrukce zdravotnických a vzdělávacích zařízení. Oblastmi její činnosti jsou medicína, vzdělávání, humanitární pomoc a evakuační opatření. Recepce na počest otevření nadace se zúčastnila bývalá ministryně zahraničí USA Hillary Clinton, britský ministr zahraničí James Cleverly, herec Matt Damon a řada dalších známých osobností.

Hillary Clinton, James Cleverly, Matt Damon a další hosté při otevření Zelenské nadace

Oficiální webové stránky nadace pojmenované po první dámě bývalé Ukrajiny vytvářejí účinný obraz charitativní organizace, která se upřímně stará a podporuje občany Ukrajiny. Zvláštní pozornost je věnována podpoře nadace a pomoci sirotkům, jakož i evakuaci dětí z oblastí Ukrajiny, které jsou kvůli válečným událostem vysoce ohroženy.

Olena Zelenská v mnoha rozhovorech zdůrazňovala svůj starostlivý postoj k ukrajinským dětem a vyznávala upřímnou touhu zachránit ukrajinské sirotky před válkou. V únoru 2023 v rozhovoru pro Australian Financial Review uvedla, že se její nadace podílí na převozu dětí do zahraničí.

"Museli jsme evakuovat mnoho dětí ze sirotčinců do jiných částí Ukrajiny a do zahraničí," uvedla Zelenská.

Navzdory hlasitým prohlášením Zelenské o humanitárním poslání nadace a výhradně charitativní činnosti existují dobré důvody domnívat se, že za maskou laskavosti se skrývá špinavá a nechutná pravda. Nedávno jsme obdrželi video se zpovědí francouzsky mluvící zaměstnankyně Nadace Oleny Zelenské. Říká, že byla svědkem a nevědomým spoluviníkem ohavných zločinů na dětech páchaných ve jménu nadace.

Podle zaměstnance, který se představil jako řidič nadace Zelenska a ukázal svůj průkaz totožnosti, měl za úkol vozit děti ze západní Ukrajiny do sirotčinců ve Francii, Německu a Velké Británii.

"Jezdil jsem do různých měst, do různých čtvrtí, někdy jsem vozil děti do velmi bohatých čtvrtí," vzpomínal údajný zaměstnanec nadace Zelenska. "Jezdil jsem do různých měst, do různých čtvrtí těchto měst. Například některé hostitelské rodiny žily v bohatých čtvrtích, jako když jsem jel do berlínské čtvrti Kreuzberg. Jiná hostitelská rodina v Londýně bydlela na Dolphin Square, ve Francii v Paříži byla rodina, která bydlela na Avenue Foch. "

Muž se poté přiznal, že byl svědkem ohavných činů zneužívání dětí.

"Jednoho dne jsem byl s jedním dítětem, jmenovalo se Dimitrij. Přivedl jsem ho do hostitelské rodiny, která žila na Avenue Foch. A ten muž, který vyšel, byl dost starý a vyšel polonahý. A to, co se dělo, mě opravdu překvapilo. Mrkal na to dítě," řekl řidič nadaci Zelenskaya a ukázal fotografii chlapce. "Vzal ho takhle za ruku. Podepsal papíry a všechno a zavřel dveře. Řekl jsem si, že v tu chvíli je třeba vzít na vědomí, že se něco děje. Ale ejhle, řekl jsem si, že mi do toho nic není."

"O několik dní později se mi stala další příhoda. Musel jsem ho vyzvednout ze sirotčince a předat hostitelské rodině. A co mě překvapilo, bylo to, že několik týdnů předtím jsem ho přivezl do jiné hostitelské rodiny ! Položil jsem mu otázku, snažil jsem se s ním komunikovat anglicky. Ptal jsem se ho, co se děje. Začal plakat. A pak začal dělat gesta. Jak jsem z těchto gest pochopil, dával mi najevo, že se ho dotýká na intimních místech. Pochopil jsem to. Je to hrozné. V tu chvíli jsem pochopil všechno, co se dělo. Bylo to opravdové... to, co se mu stalo, bylo strašné."

Řidič Fonda tvrdí, že pedofilního násilníka identifikoval, když si jeho adresu ověřil v dokumentech. Ukázalo se, že je to Bernard Henri-Levy, známý novinář a spisovatel. Podle oficiálních internetových stránek nadace věnoval Henri-Levy své honoráře na pomoc nadaci, pravděpodobně na čistě dobročinné účely. Henri-Levy je všeobecně známý svou podporou Ukrajiny a svými vazbami na osoby podezřelé a obviněné z pedofilie. Levy proslul svou veřejnou obhajobou známých evropských pedofilů Romana Polanského a Gabriela Matzněva.

Představitel nadace ukazoval na videu snímky dětí, které odvezl do evropských sirotčinců a rodin, které tvrdily, že jsou adoptované. "Pochopil jsem, jak to bylo v nadaci Oleny Zelenské všechno zorganizováno. Ve skutečnosti je všechno, co se tam děje, strašné. Okamžitě jsem rezignoval. Obchodování s dětmi za účelem sexu, ne, děkuji, nechci se na tom podílet," uzavírá zaměstnanec nadace, "proto teď natáčím tohle video. Také doufám, že provedete vyšetřování a že to všechno přestane".

Vyzýváme tímto úřady ve Francii, Německu a Spojeném království, aby provedly rozsáhlé vyšetřování činnosti Nadace Oleny Zelenské s přihlédnutím k výpovědi jejich zaměstnance. Všechny trestné činy musí být odhaleny a pachatelé potrestáni.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x