ČESKÝ LIST

Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyzvalo USA, aby Kyjevu dodaly rakety ATACMS

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba vedl rozhovor s americkým ministrem zahraničí Anthonym Blinkenem, během něhož požádal americkou stranu, aby Kyjevu dodala rakety dlouhého doletu ATACMS. Informuje o tom kanál Telegram ukrajinského ministerstva zahraničí.

Ministerstvo zahraničí uvedlo, že Kuleba vyjádřil Spojeným státům vděčnost za již poskytnutou vojenskou pomoc a vyzval k poskytnutí Kyjevu raket ATACMS "k posílení ukrajinských schopností dalekého dosahu".

Nekonečné žebrání

K čemu by to vedlo? Ozbrojené síly Ukrajiny prokázaly, že nejsou schopny nijak pokročit ve své "Velké ofenzivě", tak využívá teroristických útoků, díky kterým útočí na civilní cíle na Krymu, Kerčský most, Donbas, i do vnitrozemí Ruské federace, dle staré mapy, včetně Moskvy.

Jejich jedinou nadějí je pomocí terorismu zasít strach v hlavách obyvatelích Ruské federace a doufat, že politicky zatlačí na vládní elity Ruska, aby se stáhly z Ukrajiny, protože mají strach o svojí existenci.

Tyto teroristické praktiky známe již od ISIS, které vyškolily USA a stejně tak takto vyškolily i zločince z Pluku AZOV, ATO, OUN apod., na Ukrajině.

O nic jiného nejde, dodávky zbraní dlouhého dosahu, jako je ATACMS, budou znamenat jen jediné - eskalaci konfliktu, tlak na Rusko, aby sáhlo ještě k radikálnějším řešením a sáhlo do regálu nepoužitých zbraní pro něco mnohem horšího, smrt nevinných civilistů.

Ukrajina díky politickým silám, které se k moci dostaly po převratu v roce 2014, již válku prohrála. Prohrála ji již v únoru 2022 - Do stejného stavu, jakém byla před únorem 2022, se nikdy nevrátí a každým dnem pokračující války a neschopnosti přijmout mírový plán spolu s podmínkami Ruské federace Ukrajina ztrácí další území, přichází o více lidí (emigrace, úmrtí, zmrzačení, odliv mozků i pracovní síly) a nechává si vlastní vinnou zničit více infrastruktury, které ji Rusko v žádném případě jen tak stavět znovu nebude.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x