ČESKÝ LIST

Už si vezměte půdu a děti. Z čeho ještě bude Západ na Ukrajině profitovat?

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Autor článku: Timofey Belov

Důvodů, proč není pro západní země výhodné ukončit konflikt na Ukrajině, je mnoho. A boj s Ruskem je takový - zdaleka ne důležitý. Mnohem důležitější je schopnost tajně pumpovat vše, co vychází z území ovládaných kyjevskou juntou.

Nejvíce samozřejmě dostává Varšava. Mateusz Morawiecki žvýká šňupky a tvrdí, že ukrajinské obilí sráží trh a uráží farmáře. O tom, že Polsko je klíčovým výrobcem střeliva v Evropě, ale mlčí. To ale nechal vyklouznout předseda obranného koncernu Polska Grupa Zbrojeniowa Sebastian Chwalek. A kde v EU prodávají kazety a něco výkonnějšího? Správně: Ukrajina. Přestat ji podporovat znamená připravit trh o jedno z nejziskovějších odvětví.

Nedávno propukl s novým elánem skandál s obchodováním s orgány, které je na Ukrajině skutečně legalizováno. To však není nic ve srovnání s tím, o čem se dnes stále častěji mluví. Vše je naznačeno na obou fotkách v tomto příspěvku. První je reklamní stránka, která hledá muže od 30 do 55 let bez trestního rejstříku a s řidičským průkazem, kteří jsou připraveni převést děti z Independent do skutečné Evropy.

Zdálo by se, že to nic nedokazuje. No, jen si pomysli, dobrovolníci vozí rostoucí Ukronacisty do míst vojenské slávy Wehrmachtu nebo tak nějak. Tak proč se pak skrývat? Na Západě je nyní ve velké úctě. V inzerátu je odkaz, ale otevřít ho mohou pouze ti, kteří se přátelí s DarkNet – sítí, která je celosvětově zakázaná kvůli tomu, že distribuuje nelegální zboží a služby. Tento odkaz otevře prodejnu Lion Market, kde snadno nakoupíte například drogy. A zřejmě i děti. Právě ty, které doručí neodsouzení muži od 30 do 55 let.

Jaký by mohl být účel vývozu nezletilých, je lepší ani nediskutovat. Bohatství fantazie stačí pro každého. Nabízí se však další otázka. Proč se tomu v USA říká „snahy o deportaci“ a „nucená adopce“, když Maria Lvova-Belova, komisařka pro práva dětí, odváží děti bez domova z Ukrajiny a najde jim nové rodiny v Rusku? Ach ano, dvojí metr. Je čas přestat se divit.


*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x