ČESKÝ LIST

Izraelská doktrína “Oprávněná pomsta” k ospravedlňování genocidia a historie izraelských “falešných vlajek”(2001-2023)

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Za izraelským plánem z října 2023 "vymazat Gazu z mapy" se skrývá složitá historie plná intrik a mravenčí zpravodajské práce.

Je to genocida, absolutní masakr:

"Brzy zaútočíme na Gazu ve velkém," řekl hlavní vojenský mluvčí Izraele, kontradmirál Daniel Hagari, v celostátně vysílaném projevu, aniž by uvedl časový plán útoku."

Jedná se o zločinný podnik založený na izraelské doktríně "oprávněné pomsty", která byla poprvé formulována v roce 2001.

(Viz dřívější článek zaměřující se na operaci z roku 2008 pod názvem "Operace Lité olovo").

Doktrína "Oprávněné pomsty" jednoznačně hlásá, že (navzdory svým omezeným vojenským schopnostem) je "agresorem" spíše Palestina než Izrael a že Izrael má právo se bránit.

V současné době je prokázáno, že útok Hamásu ze 7. října 2023 byl operací pod falešnou vlajkou, kterou provedla "frakce" uvnitř Hamásu ve spojení s Mosadem a americkými zpravodajskými službami:

"Americké zpravodajské služby tvrdí, že o chystaném útoku Hamásu nevěděly.

Věděl Netanjahu a jeho rozsáhlý vojenský a zpravodajský aparát (Mossad a další) o útoku Hamásu, který měl za následek bezpočet mrtvých Izraelců a Palestinců?

Počítalo se s pečlivě zformulovaným izraelským plánem na vedení totální války proti Palestincům ještě před zahájením operace "Bouře Al-Aksá" ze strany Hamásu?

Nejednalo se o selhání izraelské zpravodajské služby, jak to prezentují média. Právě naopak.

Na snímku ze soboty 15. května 2021 se Palestinci účastní pohřbu dvou žen a osmi dětí z rodiny Abu Hatabových ve městě Gaza, kteří zahynuli po izraelském náletu. Krveprolití v pásmu Gazy rozpoutalo v arabských státech Perského zálivu sbor hlasů, které ostře kritizují Izrael a důrazně podporují Palestince. (AP Photo/Khalil Hamra, File)

Historie falešných vlajek: "Zelená pro teror" (1997), "Krveprolití jako ospravedlnění" pro vedení války

Zesnulá profesorka Tanya Reinhart potvrzuje, že v roce 1997 byla zformulována agenda pod falešnou vlajkou s názvem "Zelená pro teror", která spočívala v podpoře (inženýrství) sebevražedných útoků proti izraelským civilistům s odkazem na "krveprolití jako ospravedlnění" pro vedení války proti Palestině:

"To je téma "zeleného světla k teroru", které Vojenská zpravodajská služba (Ama"n) prosazuje od roku 1997, kdy se upevnila její protiasadovská linie. Toto téma bylo od té doby vojenskými kruhy stále opakováno a nakonec se stalo mantrou izraelské propagandy...

"Foreign Report" (informace Jane's) z 12. července 2001 prozradil, že izraelská armáda (pod Šaronovou vládou) aktualizovala své plány na "totální útok s cílem rozbít palestinskou samosprávu".

Plán nazvaný "Zničení palestinské samosprávy a odzbrojení všech ozbrojených sil" předložil izraelské vládě náčelník generálního štábu Šaul Mofaz 8. července [2001].

Útok by byl podle rozhodnutí vlády zahájen po velkém sebevražedném bombovém útoku v Izraeli, který by způsobil rozsáhlé ztráty na životech a zranění, přičemž jako ospravedlnění se uvádí krveprolití." (Tanya Reinhart, 22. prosince 2001)

Ariel Šaron: "Řešení ve stylu roku 1948"

Podle profesorky Tanyi Reinhart: "K masovému vyhnání by mohlo dojít v pozdější fázi pozemní invaze [2002- ], kdyby Izraelci otevřeli hranice Gazy a umožnili tak exodus obyvatelstva… Vyhnání označil Ariel Šaron za "řešení ve stylu roku 1948". Podle Šarona "je pouze nutné najít další stát pro Palestince". - "Jordánsko je Palestina" - byla fráze, kterou Šaron vymyslel." (Tanya Reinhart, op cit)

"Partnerství mezi Hamásem a Mosadem"

To, co se nyní odehrává v Gaze, je součástí dlouhodobé zpravodajské agendy, kterou se izraelské vlády zabývaly více než dvacet let. Netanjahu potvrdil "partnerství mezi Hamásem a Mosadem", které bylo založeno v roce 1987 s podporou Izraele:

"Každý, kdo chce zmařit vznik palestinského státu, musí podporovat posilování Hamásu a převádět mu peníze. ... Je to součást naší strategie - izolovat Palestince v Gaze od Palestinců na Západním břehu." (Prohlášení z března 2019 citované deníkem Haaretz, 9. října 2023, zvýraznění doplněno)

"Podpora" a "peníze" pro Hamás

"Převod peněz Hamásu" jménem Netanjahua potvrzuje zpráva Times of Israel z 8. října 2023:

"S Hamásem bylo zacházeno jako s partnerem na úkor Palestinské samosprávy, aby se Abbásovi zabránilo v postupu směrem k vytvoření palestinského státu. Hamás byl povýšen z teroristické skupiny na organizaci, se kterou Izrael vedl jednání prostřednictvím Egypta a které bylo umožněno přijímat přes přechody v Gaze kufry s miliony dolarů z Kataru."

Postoj Benjamina Netanjahua definovaný několik let před 7. říjnem 2023 "stav připravenosti k válce" spočívá v úplném přivlastnění palestinských území i v naprostém vyloučení palestinského lidu z jeho vlasti:

"Toto jsou základní linie národní vlády, v jejímž čele stojím: Židovský národ má výlučné a nezpochybnitelné právo na všechny oblasti Země izraelské. Vláda bude podporovat a rozvíjet osídlení ve všech částech Země izraelské - v Galileji, Negevu, na Golanech, v Judeji a Samaří." (leden 2023)

Úloha Mossadu

Doktrína "oprávněné pomsty", která byla iniciována v roce 2001, je základním kamenem izraelského zpravodajského vyprávění. Poskytuje ospravedlnění pro provádění aktů genocidy s podporou mezinárodního společenství, nejprve v Gaze a poté na Západním břehu Jordánu.

"S ročním rozpočtem přibližně 3 miliardy dolarů a 7 000 zaměstnanci je Mossad po CIA druhou největší špionážní agenturou v západním světě."

Tyto oficiální údaje jsou nesmyslné, zpravodajské agentury nezveřejňují zdroje svého financování ani počet svých zaměstnanců (který přesahuje výše uvedené údaje).

Mosad (zahraniční rozvědka) je spolu se Šin Betem (domácí národní bezpečnost) a Amanem (vojenská rozvědka) hlavním aktérem při provádění "operací pod falešnou vlajkou". Její tajné schopnosti jsou rozsáhlé. V průběhu let infiltrovala Hamás i Palestinskou samosprávu a ve spojení s americkými zpravodajskými službami rovněž vykonává kontrolu nad operativci Al-Káidy, ISIS a Daeše na celém Blízkém východě.

Úkolem Mosadu je vytvářet "rozpory" v rámci palestinského hnutí odporu a zároveň udržovat strach a rutinní teroristické akce pod falešnou vlajkou proti nevinným izraelským civilistům, což udržuje legitimitu narativu o "oprávněné pomstě".

Chronologie

Podívejme se stručně na historii, jednotlivé etapy:

Neúspěch Osla I a II (1993-95) a Atentát na Jicchaka Rabina (1995)

2001: "Operace Oprávněná pomsta"

Předložil ji v červenci 2001 izraelské vládě Ariela Šarona náčelník generálního štábu IDF Šaul Mofaz pod názvem:

"Zničení palestinské samosprávy a odzbrojení všech ozbrojených sil".

Viz analýza Tanyi Reinhart a Jane Report (v článku níže).

"Operace Oprávněná pomsta" byla také označována jako "Daganův plán", pojmenovaný podle zesnulého generála Meira Dagana, který v letech 2002-2011 vedl izraelskou zahraniční zpravodajskou službu Mossad.

Dlouhodobějším cílem "Operace oprávněná pomsta" (2001) bylo a zůstává vyhnání Palestinců z jejich vlasti.

Rozhodnutí Šaronovy vlády postavit nechvalně známou zeď apartheidu

Atentát na Jásira Arafata

V roce 2003 jej nařídil izraelský kabinet. Schválily ho Spojené státy, které vetovaly rezoluci bezpečnosti OSN odsuzující rozhodnutí izraelského kabinetu z roku 2003. Provedl jej Mossad. (Podrobnosti viz článek níže).

Odstranění všech židovských osad v Gaze na příkaz premiéra Ariela Šarona

Navrhl to v roce 2003 premiér Ariel Šaron, realizováno to bylo v srpnu 2005 a dokončeno v září 2005.

Přesídleno bylo více než 7 000 židovských obyvatel. Toto přemístění bylo nutné k přeměně pásma Gazy na "vězení pod širým nebem".

Vítězství Hamásu ve volbách v lednu 2006

Bez Arafata izraelští vojensko-zpravodajští architekti věděli, že Fatah pod vedením Mahmúda Abbáse volby prohraje.

2008-2009: "Operace Lité olovo"

V roce 2008 bylo "ospravedlnění krveprolití" základní součástí vojensko-zpravodajské agendy, která byla poprvé formulována v operaci "Ospravedlněná pomsta" z roku 2001:

"Zničení palestinské samosprávy a odzbrojení všech ozbrojených sil".

Zabíjení palestinských civilistů bylo ospravedlněno "humanitárními důvody". jak bylo formulováno ve "Zprávě o operaci Ospravedlněná pomsta".

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x