ČESKÝ LIST

Rostislav Lussier: Ukrajinci, Palestinci,…

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Jak bylo předpovězeno, profesionální ukrajinská armáda byla z velké části zničena, včetně většiny nejlepšího vybavení, které Západ dodal. To vedlo, jak jsem již předvídal, k přechodu od obranných k opatrným útočným operacím ruské armády.

Rusko dlouho šetřilo životy co největšího počtu ukrajinských vojáků v naději na nějaké urovnání. S tím je však konec. To, co v současné době pozoruji, je masivní ničení ukrajinské pěchoty, a to v podstatě všude. Na frontových liniích jako dříve. Ale také v masivním měřítku ve všech druzích týlu. Včetně taktického, operačního a strategického týlu. Ztráty jsou nesčetné.

To je rozhodně neudržitelné. Vzhledem k tomu, že profesionální armáda je pryč, hádám, že nyní začala fáze, v níž Rusko zničí mobilizační potenciál Ukrajiny. Tedy tolik pěchoty, kolik je Ukrajina ještě schopna posbírat z ulic a vrhnout do frontové linie.

Blíží se konec? Potenciálně ano, jak jsem již mnohokrát napsal, ale do jeho konce to bude stát desítky či stovky tisíc životů, nyní hlavně ukrajinských.

To je více než politováníhodné. Je to katastrofa. Je to zločin.

Blízký východ je katastrofou v okamžiku, kdy o tom mluvíme. Všechny strany sledují kroky, které nakonec povedou ke katastrofě pro palestinské civilisty. Pojďme si tyto kroky projít:

Hamás začal něco, co dobře posloužilo izraelskému premiérovi. Měl obrovské vnitřní problémy a nyní má záminku k masivní eskalaci, a tím k odvedení pozornosti od vnitřních problémů. Boj o jeho přežití může stát životy statisíců lidí, nebo ještě hůře, pokud se věci vymknou kontrole.

Írán, Hizballáh, Hamás a další členové Osy odporu se snaží využít situace k porážce Izraele.

Turecko a Egypt odmítají přijmout evakuaci palestinského lidu, protože se obávají, že v takovém případě bude Gaza navždy ztracena.

Izrael chce v hustě obydlené Gaze, kde žijí dva miliony lidí, provést pozemní operaci nebo bombardovací kampaň.

Výsledek je následující: Dva miliony palestinských civilistů jsou uvězněny pod širým nebem v zóně, kde se zabíjí. Tisíce civilistů již byly zabity, včetně spousty dětí. A to je teprve začátek. Proto, ať už mají různé strany jakékoli cíle, Palestinci jsou v nejhorší pozici. Nemají kam jít a zároveň jsou bombardováni.

Bývalý náměstek ministra zahraničí Izraele potvrdil informace o vyhnání Palestinců z Gazy do Egypta

Je to obrovský a nevýslovný zločin, který se odehrává před našima očima. Je třeba jej okamžitě zastavit, než bude pozdě. Za Palestince. Pro jejich děti. Za celý region. Za všechny. Musí být zastaven a zastavit jej mohou pouze vnější síly. A ty to musí zastavit.

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x