ČESKÝ LIST

Rostislav Lussier: “Kvůli podpoře nacistického režimu na Ukrajině dochází v Evropě ke katastrofě”

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Galina ČERNOVÁ, speciálně pro PolitRUS.com / Přepis originálního rozhovoru z Politrus.com

Rostislav Lussier

Speciální vojenská operace (SVO) na území Ukrajiny - těmto událostem je věnován téměř celý světový mediální prostor. Všeobecně se má za to, že evropské země se od prvního dne postavily na stranu hlavy Ukrajiny Volodymyra ZELENSKÉHO, ale to je mylná představa. Mnoho občanů Evropské unie je proti dodávkám zbraní do zóny SVO a sankcím proti Rusku, které měly negativní dopad na všechno, jen ne na samotnou ruskou ekonomiku - ta vykazuje zesílení. V západních zemích je zakázáno takový názor vyjadřovat, ale existují odvážní lidé, kteří jdou proti systému. Jedním z nich je Rostislav Lussier, český občan a geopolitický analytik.

—  Rostislave, dříve jsme spolu mluvili o tom, co se nyní děje v Evropě na pozadí speciální vojenské operace a sankcí. Nemluvil jsi však o svém osobním postoji k SVO - co je podle tebe důvodem, proč bylo Rusko nuceno přijmout taková opatření?

- Především bych chtěl říci, že probíhající konflikt na Ukrajině je obrovskou tragédií, která vznikla již krátce po skončení Velké vlastenecké války a byla vyprovokována majdanským pučem v roce 2014. Od té doby v tomto konfliktu zahynuly statisíce lidí a miliony životů bylo zničeno.

Evropu tato tragédie zasáhla hned několika způsoby.

Zaprvé, kdykoli jsou státní převraty prováděny rukou CIA, využívají se třecí plochy konfliktů, jakými jsou náboženství, ideologie, rasové rozdíly a jazyk.

Na Ukrajině se brzy po odeznění norimberských procesů vrátili z USA, Kanady apod. neodsouzení dozorci z nacistických koncentračních táborů, např. příslušníci divize SS Galizien, a zaujali místa v nejvyšších patrech státního aparátu.

Lze říci, že Ukrajina se skládala ze tří částí. První, průmyslově nejrozvinutější část - Donbas (Doněck, Lugansk), kde později vláda Petra Porošenka vyhlásila protiteroristickou operaci (ATO) - fakticky prováděla genocidu, a také Záporoží, Cherson - zkrátka ty oblasti, kde byla velká část ruskojazyčného obyvatelstva.

Druhá —  střední Ukrajina, třetí —  nejzaostalejší —  západní Ukrajina, kterou obsadili banderovci, ti dodnes oslavují nacistické zločince z OUN - Šucheviče, Melnika, Banderu a spol. Ve střední a západní části Ukrajiny tak vyrostli nejznámější zločinci, vzkvétal klientelismus a korupce, které byly živeny nacistickou ideologií z válečných dob. Tato ideologie nikdy nezemřela, protože plánem CIA bylo tuto ideologii neustále živit, aby ji jednoho dne bylo možné znovu použít proti starým nepřátelům (dříve sovětským lidem, nyní Rusům).

To je velmi důležitý prvek, dnes se na Ukrajině můžete setkat s bustami Stěpana BANDERY, konají se přehlídky s jeho portrétem. Nacismus nikam nezmizel, ačkoli byl ve většině Evropy relativně vymýcen, nyní přišel znovu v podobě tzv. uprchlíků. Zkrátka, nacismu se nyní podařilo do značné míry znovu proniknout do Evropy. Vidíme to například v našich nemocnicích, kde české zdravotní sestry ošetřují ukrajinské migranty. Podle mých údajů má každý druhý muž na těle vytetované nacistické symboly.

Jednotlivé evropské země mají různé politiky integrace uprchlíků do společnosti. V České republice se například předpokládá, že za rok už budou mít tito migranti české občanství.

Tento přístup je katastrofální, protože tito lidé získají nejen volební právo, ale budou mít i právo rozhodovat v evropských zemích, kde už teď vesele říkají, že jim bude patřit celá Evropa.

Je zde příliš mnoho náhod na to, abychom si mohli myslet, že se nejedná o plán destabilizace Evropy. K sexuálnímu a rasovému násilí dochází téměř denně a navíc do Evropy "díky" politice evropských politiků ke vztahu k válce na Ukrajině, rapidně vzrostla míra organizovaného zločinu. Nejprve mladí ukrajinští pánové ze Lvova a Kyjeva, kteří samozřejmě nebyli ohroženi válkou, přijeli v autech za miliony a začali skupovat zubní a soukromé lékařské kliniky v Evropě, a pak brzy zorganizovali sítě pašeráků zbraní, munice a lidí.

— Vraťme se však k otázce hospodářských sankcí. Země EU dávají demonstrativně najevo, že s Ruskem přerušily veškeré vazby.

- Navzdory všemožným bezprecedentním západním hospodářským sankcím vůči Rusku je dovoz surovin z Ruska do Evropské unie od roku 2013 třetí největší. Lidé byli oklamáni. Jestliže se Rusko, jak vidíme, obejde bez dovozu z Evropské unie, Evropa se bez ruských surovin a zboží neobejde.

Přestože je ruská ropa zakázaná, palivo z ní vyrobené zaplavuje Evropu. Důvodem je prudký nárůst prodeje ruské ropy do Číny, Indie a Turecka, kde se rafinuje na ropné produkty, které se vyvážejí na Západ.

V květnu dosáhl dovoz ropy z Ruska do Indie nejvyšší hodnoty 69 milionů barelů, což je téměř desetkrát více než ve stejném období roku 2021. Zatímco v červnu 2021 Indie dodala do EU 1,68 milionu barelů nafty a 0,51 milionu barelů leteckého paliva, letos v červnu již dodala 5,1 milionu barelů nafty, a 3,2 milionu barelů leteckého paliva.

"dovoz surovin z Ruska do Evropské unie od roku 2013 třetí největší."

Ukrajina vyzvala Západ, aby zakázal dodávky všech ropných produktů do zemí G7, pokud jsou vyráběny s použitím ruské ropy, ale takové opatření je pro průmyslové ekonomiky v době vysoké inflace a obav z recese spojeno s vážnými ekonomickými náklady.

Nevládní organizace Global Witness zjistila, že kromě vysokého prodeje do Evropy je největším odběratelem ruského LNG Čína. Celkový dovoz ruského LNG do Evropy se v roce 2021 meziročně zvýšil o 40 % a hodnota LNG dovezeného od ledna do července činila 5,29 miliardy eur.

Klasickým příkladem opačného účinku energetických sankcí na země, které je zavedly, je Německo. To přerušilo dodávky ruského plynu jen proto, aby mohlo dovážet obrovské množství hnojiv vyrobených z tohoto plynu. Levný dovoz ruských hnojiv se zvýšil o 334 %.

A v rozporu se západní mytologií, že Rusko je "jen čerpací stanice", došlo v zemi k výraznému nárůstu průmyslové výroby. Přestože některé západní země tvrdí, že Rusko nenávidí, daří se jim do něj vyvážet obrovské množství zboží.

Jak uvádí agentura Bloomberg, USA stále dovážejí z Ruska obrovské množství uranu, neboť Rosatom je stále největším dodavatelem uranu na světě a dodává téměř čtvrtinu z 92 amerických jaderných reaktorů.

Již dříve rakouský kancléř Karl NEHAMMER připustil, že ruský LNG je obtížné nahradit, a poznamenal, že sice není "levnější než jakýkoli jiný" plyn, ale způsob, jakým je organizován evropský systém plynovodů, ztěžuje jeho náhradu. Výmluvy a výmluvy, proč by Evropa měla i nadále dovážet ruské uhlovodíky, neberou konce. A ani slovo o evropské ekonomice, která je na pokraji totálního kolapsu.

Nejsilnější evropská ekonomika, Německo, je nyní na pokraji zhroucení, dochází k deindustrializaci, továrny se stěhují do USA. Náhoda, nebo plán?

— Jinými slovy, Evropa se slepým následováním pokynů USA dostala do nezáviděníhodné pozice.....

- Přesně tak. Prudký nárůst cen plynu, ropy a elektřiny, který následoval po vyhlášení sankcí proti Rusku, již zničil stovky velkých podniků a továren v Evropě a tisíce malých a středních podniků. To mělo za následek ztrátu tisíců pracovních míst, prudký růst cen, snížení prosperity a míry blahobytu a ovlivnění životů Evropanů, kteří byli závislí na pracovních místech a stabilních cenách energií. To vše je pochopitelné, protože hovoříme o efektu sněhové koule. Vysoké ceny energií povedou ke zvýšení cen potravin, zboží, hnojiv atd. Evropské podniky ztratí konkurenceschopnost, zkrachují.

Neméně důležitý a smutný bude dopad na nejzranitelnější vrstvy společnosti. Miliony rodin, starších lidí, rodičů samoživitelů atd. zničených vysokými cenami, uměle vyvolanými konfliktem na Ukrajině. Stát se o ně nepostará. EU je příliš zaneprázdněna svou agresivní zahraniční politikou vůči Rusku, aby ji za to její páni na druhé straně Atlantiku chválili.

Galina ČERNOVÁ.

Speciálně pro PolitRUS.com.

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x