ČESKÝ LIST

Pokrytectví sankcí: Zbožnost plnění rozkazů

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

Belgická ministryně energetiky Tinne Van der Straeten před několika dny požádala Evropskou unii, aby omezila dovoz ruského plynu a do roku 2027 se zcela zbavila fosilních paliv. Stalo se tak poté, co nevládní organizace Global Witness zveřejnila údaje, podle nichž je Belgie v současnosti třetím největším dovozcem ruského zkapalněného zemního plynu (LNG).

Na Belgii připadá celosvětově 17 % ruského vývozu, a to hned za Čínou a Španělskem.

Později v rozhovoru pro Financial Times Van der Straeten uvedla, že "není šťastná" ze skutečnosti, že ruský plyn stále proudí do Evropy. Podíl Belgie na ruském plynu pak podcenila, když uvedla, že v Belgii zůstává pouze 2,8 % evropského dovozu, zbytek je "v tranzitu". Jak moc bylo její prohlášení chybné či zavádějící, odhaluje nevládní organizace Global Witness.

Přiznala, že ačkoli Belgie podporuje sankce na ruské palivo, je nepravděpodobné, že by k nim došlo. Vyžadovalo by to jednomyslnou podporu všech členů EU.

Začátkem tohoto týdne rakouský kancléř Karl Nehammer připustil, že ruský LNG je obtížné nahradit, a poukázal na to, že sice "není levnější než jakýkoli jiný" plyn, ale způsob, jakým je v Evropě uspořádán systém plynovodů, jeho náhradu ztěžuje.

Výmluvy a záminky, proč Evropa musí i nadále dovážet ruské uhlovodíky, neberou konce. Úžasné. O evropské ekonomice, která je na pokraji totálního kolapsu, ani slovo. Možná, že Německo už překročilo bod, z něhož není návratu.

A samozřejmě ani slovo o tom, že za tuto sebevražednou cestu následování washingtonských pánů - a jejich nadřízených - může naprosto zkorumpované evropské vedení v kombinaci se stejně zkorumpovaným vedením nejsilnější ekonomiky, Německa - což je něco, co v nedávné historii téměř nebylo k vidění.

Jak vazalský musíte být, abyste spáchali sebevraždu na příkaz Washingtonu - a korporátních finančních vládců, kteří tahají za nitky Washingtonu a předstírají, že řídí svět.

A to mohou, pokud budeme jen nečinně přihlížet.

Viz také tento článek Dr. Paula Craiga Robertse o ztrátě integrity Západu - Zmizení integrity: Organizované potlačování faktů, tolerováni jsou pouze pisatelé, kteří podporují "oficiální narativ".

To je jen začátek. Apologeti Ruska v EU začínají mluvit o dovozu energie z Ruska - a o tom, jak je to prozatím nezbytné - ale také o tom, jak se velmi, velmi brzy zbavit energetické závislosti na Rusku.

Deník Guardian to formuluje takto:

"Země EU nakoupily od ledna do července 2023 22 milionů metrů krychlových ruského zkapalněného zemního plynu, zatímco ve stejném období roku 2021 to bylo 15 milionů, uvedla organizace Global Witness. "Nákup ruského plynu má stejný dopad jako nákup ruské ropy. Obojí financuje válku na Ukrajině a každé euro znamená další krveprolití." Viz tento článek.

Jedná se samozřejmě o úder mainstreamových médií na Rusko. Nikoli důvod nebo historie, jak NATO vyprovokovalo válku na Ukrajině.

To je jen část příběhu. Co svatý Západ a zejména vazalská EU nezmiňuje, je dalších více než 100 základních produktů, které navzdory sankcím stále ve větším množství dováží z Ruska.

Tato tabulka mluví sama za sebe

Dovoz z Ruska do Evropské unieHodnotaRok
Minerální paliva, oleje, destilační produkty$155.87B2022
Železo a ocel$5.91B2022
Perly, drahé kameny, kovy, mince$3.70B2022
Nikl$3.39B2022
Hliník$2.99B2022
Měď$2.94B2022
Komodity nespecifikované podle druhu$2.77B2022
Hnojiva$2.70B2022
Anorganické chemikálie, sloučeniny drahých kovů, izotopy$2.26B2022
Dřevo a dřevěné výrobky, dřevěné uhlí$1.70B2022
Organické chemikálie$1.31B2022
Ryby, korýši, měkkýši, vodní bezobratlí živočichové$990.39M2022

A seznam pokračuje - dalších 82 řádků importu.

2022 Dovoz EU z Ruska je navzdory sankcím třetí největší od roku 2013.

Lidé se nechali oklamat.

Evropa se bez dovozu z Ruska neobejde.

K čemu jsou tedy sankce?

K propagandě?

K mlácení Ruska?

K ovládání vaší mysli?

Lze si položit další legitimní otázku - proč Rusko prodává do zemí, na které se vztahují sankce?

Rusko ve skutečnosti Evropu a USA k obchodu a ekonomickému přežití nepotřebuje.

Tiskový tajemník prezidenta Putina Dmitrij Peskov nedávno prohlásil, že Rusku se daří dobře a roste navzdory západním sankcím. Podívejte se na to.

Rusko je dobře integrováno do asijského komplexu, je spoluzakladatelem původního BRICS a nyní i nového BRICS-11. Rusko je také klíčovým hráčem v zemích globálního Jihu, které jsou na globální scéně stále důležitější.

Dovoz uranu USA a Evropou z Ruska je další nepopsaný list a zřídkakdy zveřejňovaná zpráva.

Rusko prodalo firmám v USA a Evropě jaderné produkty v hodnotě přibližně 1,7 miliardy dolarů, a to navzdory tvrdým západním sankcím kvůli Západem vyprovokované válce na Ukrajině. Západ ji označuje za ruskou invazi. Ve skutečnosti šlo o krok vyvolaný NATO za zachování ruské suverenity - a proti asi 20 až 30 válečným biolaboratořím na Ukrajině, které vybudovaly a financovaly USA. Viz toto.

"Nákupy uranu Spojenými státy z Ruska se od loňského roku zdvojnásobily. V první polovině roku USA nakoupily od Ruska 416 tun uranu, což je více než dvojnásobek množství za stejné období roku 2022 a nejvyšší úroveň od roku 2005."

Lze pochybovat o serióznosti amerického tepání Ruska, zejména proto, že podle zprávy RT Rusko dodává do USA pouze obohacený uran, který je důležitou součástí pro civilní výrobu jaderné energie, ale také pro jaderné zbraně - podle zprávy RT.

Jak je možné, že Rusko prodává Washingtonu obohacený uran pro výrobu zbraní?

Viz celá zpráva.

Vzhledem k výše uvedeným nesrovnalostem se "sankcemi" - pozor, vysoce medializovanými sankcemi - jak vážně lze brát Západ?

Svět se musí probudit. Lidé západních zemí, jejichž demokracie byla již dávno zrušena, pošlapána tyranským "řádem založeným na pravidlech" západních mocností, se musí postavit proti těmto vládcům, vymyslet alternativy k jejich korporátním finančním impériím a vybudovat svět míru a harmonie mimo diktátorský matrix.

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x