ČESKÝ LIST

Rostislav Lussier: Zatykač na Putina za “únos ukrajinských dětí”, Rusko obviněno z “deportace podobné genocidě” na mírové konferenci ve Švýcarsku. Jak se věci mají ve skutečnosti?

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

NATO nyní důrazně uznává, že válka začala v roce 2014, což by vyžadovalo, aby válčící strany od samého počátku v únoru 2014 dodržovaly čtyři základní principy práva ozbrojeného konfliktu (LOAC), které spočívají v:

"…. respektování a ochrana civilního obyvatelstva a civilních objektů, strany konfliktu musí vždy rozlišovat mezi civilním obyvatelstvem a bojovníky a mezi civilními objekty a vojenskými cíli a v souladu s tím musí své operace směřovat pouze proti vojenským cílům." [Dodatkový protokol 1, článek 48].

Civilní obyvatelstvo (nespadá do kategorie kombatant, zejména děti) a civilní objekty (školy, nemocnice, obytné čtvrti) byly záměrně předmětem útoků Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU) a přidružených bojových uskupeních (zejména praporu Azov), což bylo hrubým porušením práva ozbrojeného konfliktu (LOAC).

V souladu s LOAC přijala Moskva od února 2014 rozhodnutí přijít na pomoc civilnímu obyvatelstvu Donbasu včetně dětí

Je zřejmé, že prezident I.C.C. Piotr Hofmanski (v přeloženém videu níže) při obviňování prezidenta Putina z "nezákonného únosu ukrajinských dětí" nemá nejmenší ponětí o článku 48. zákona o ozbrojeném konfliktu (LOAC).

Jedná se snad o nekompetentnost?

Nebo byl Piotr Hofmanski kooptován k tomu, aby schvaloval nebo zběžně ignoroval rozsáhlé zločiny proti lidskosti páchané především neonacistickým praporem Azov, který je shodou okolností podporován USA-NATO?

Na "mírové" konferenci ve Švýcarsku (15.-16. června 2024) bylo Rusko obviněno z toho, že

"Páchá Deportace ukrajinských dětí podobné genocidě".

Viz v této (první minutě) s Trudeauem (premiér Kanady), který podporuje neonacistický režim:

"Rusko uneslo tisíce ukrajinských dětí, je to genocida, je to čistý kolonialismus".

A pak se podívejte, kam byly tyto děti převezeny.


Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač na prezidenta Vladimira Putina a jeho zmocněnkyni pro práva dětí Marii Lvovou-Belovou kvůli údajnému "nezákonnému únosu ukrajinských dětí". Podle Mezinárodního trestního soudu (ICC).

"existují oprávněné důvody domnívat se, že každý z podezřelých nese odpovědnost za válečný zločin nezákonné deportace obyvatelstva a za válečný zločin nezákonného přesunu obyvatelstva z okupovaných oblastí Ukrajiny do Ruské federace, a to na úkor ukrajinských dětí".

Obvinění I.C.C. namířené proti Vladimiru Putinovi z "únosu" či "deportace" ukrajinských dětí hraničí se směšností.

Předseda I.C.C. Piotr Hofmanski (viz níže) se odvolává na Ženevskou konvenci, aniž by se zabýval právy civilistů ve válečné zóně.

Prapor Azov i ukrajinské síly od roku 2014 běžně bombardují civilní obyvatelstvo v Donbasu. MVČK neuznává, že zabíjení dětí ve válečné zóně je zločinem proti lidskosti.

Bojovníci praporu Azov se fotografují s nacistickou svastikou spolu s vlajkou NATO

Jsou to nacističtí teroristé, kteří zabíjejí děti v Donbasu. Jejich legitimitu mlčky podporuje Mezinárodní společenství, které je štědře financuje.

Bojovníci AZOV s Nacistickým symbolem SS "Wolfsangel" (Vlčí hák/ Werwolf)

Válka nezačala v únoru 2022. Od roku 2014 jsou obytné čtvrti Donbasu, školy, nemocnice, sanitky atd., běžně terčem útoků OSU. Od Euromajdanu v roce 2014 a převratu sponzorovaného USA do února 2022 bylo zabito až 14 000 obyvatel Donbasu.

Bombardování škol: Terorismus podněcovaný Kyjevem proti ukrajinským dětem

Jaká je pravda? Co je lež?


Tisíce dětí byly zabity neonacistickým praporem Azov (který je podporován USA-NATO).

Útěk z válečné zóny za účelem záchrany dětí označuje MVČK za "deportaci".

Obyvatelé Donbasu jsou již téměř deset let pod neustálým ostřelováním a ani už se neskrčí, když slyší přilétat střely a rakety.

Děti narozené v obléhaném regionu nevědí, co je to mír. Střely dopadající na jejich domovy jsou pro ně normální, pravidelnou záležitostí. Nikdy neměly možnost vidět nic jiného. (Drago Bosnic, 1. června 2022)

Od roku 2014 bylo tisícům donbaských rodin včetně dětí poskytnuto bezpečné útočiště v Rusku v rámci humanitární iniciativy pod záštitou moskevského ministerstva pro mimořádné situace.

Ruské rodiny je přijaly a poskytly jim pomoc.

Mnohé z dětí, kterým bylo poskytnuto bezpečné útočiště v Rusku, jsou sirotci, jejichž rodiče byli zabiti praporem Azov.

A to ICC a mainstreamová média kategorizují jako "únos dětí" prezidentem Ruské federace.

Což je naprostý nesmysl. Není to jen "nesmysl", je to souběžná "kriminalizace mainstreamových médií" a Mezinárodního trestního soudu.

"Deportace ukrajinských dětí podobná genocidě" podle premiéra Trudeaua (16. června 2024).

"Rusko uneslo tisíce ukrajinských dětí, je to genocida, je to čistý kolonialismus" - Justin Trudeau

Viz toto video (první minuta) s Trudeauem, který podporuje neonacistický režim.

A pak se podívejte, kam byly tyto děti poslány. Skutečné peklo, že?

Ruský tábor pro mládež zařazen do kategorie válečných zločinů na dětech

Video: Uvnitř ruského tábora pro mládež odsouzeného Mezinárodním trestním soudem

Kdo jsou váleční zločinci

Mezinárodní trestní soud (ICC) pečlivě zavírá oči před nekonečnými válečnými zločiny páchanými USA-NATO. Miliony zabitých civilistů, nemluvě o nezákonné invazi Tonyho Blaira a George Bushe do Iráku v březnu 2003, tedy před dvaceti lety.

Donbas. Humanitární úsilí, nebo "válečné zločiny"?

Ruská iniciativa na podporu civilistů v Donbasu probíhá od samého počátku v roce 2014. Byly zachráněny tisíce životů.

Začalo to v Rostově na Donu (Ростов на Дону) asi 100 km od hranic s Ukrajinou, viz mapa níže), který od roku 2014 zřídil zařízení na pomoc ochraně obyvatel Doněcka a Luhanska.

Následující zpráva z 12. června 2014 přináší podrobnosti o tom, co je prostřednictvím ICC a západních médií popisováno jako "únosy dětí":

Je vidět, jak se Rostovská oblast [červen 2014] postupně mění v oblast sousedící s bojovou zónou. Tisíce uprchlíků překračují hranice, když utíkají z území Doněcké lidové republiky. Je zřejmé, že čelíme vážné katastrofě, která bude mít vážné následky. Dne 4. června [2014] vyhlásil gubernátor Rostovské oblasti Vasilij Golubev výjimečný stav v 15 příhraničních oblastech.
Podle regionálních úřadů našlo k 6. červnu v regionu útočiště 995 Ukrajinců, včetně 489 dětí. 2014.
V následujících dnech se příliv uprchlíků zvýšil. Poslední zpráva [červen 2014] uvádí, že do Rostovské oblasti vstoupilo 7335 ukrajinských občanů, zatímco 4272 jich odešlo. Místní zdroj informoval, že v 15 městských obvodech bylo poskytnuto útočiště 2102 osobám, z toho 930 dětem. Asi polovině uprchlíků poskytli ubytování místní lidé, zatímco mnozí z nich žijí ve stanech.
Mým úkolem bylo postarat se o uprchlíky - nebo potenciální uprchlíky - z Donbasu. Do kanceláře neuznané Doněcké lidové republiky chodí žádat o pomoc také lidé z ukrajinské Luhanské oblasti. Snažíme se, ale není to tak jednoduché. Pomáháme uprchlíkům z Doněcké a Luhanské lidové republiky překročit hranice a dočasně je ubytováváme, ale prostředků je málo.
Měli bychom přiznat, že místní pobočky ruského ministerstva pro mimořádné situace odvádějí perfektní práci. Přesto je problémů dost. Je třeba definovat právní status uprchlíka. Jsou to cizinci? Imigranti, kteří jsou nuceni změnit místo pobytu? Nikdy nevědí, co je čeká a jak dlouho v Rusku zůstanou. Tragédie je to nesmírná. Léto brzy skončí. Bude chladněji. Co bude dál?
Vyprávějí spoustu věcí, o kterých média nikdy neinformují, zejména válečné příběhy. Bývalý důstojník speciálních operací zachraňuje děti před granáty, sedmnáctiletí kluci na barikádách brání obydlené oblasti Donbasu před ukrajinskými tanky.
Lidé z Rostova a dalších ruských měst volají a posílají dopisy a e-maily s nabídkou pomoci.
Čas bude plynout a mnoho věcí bude zahlazeno.
Ale tito nenápadní lidé připravení jednat jako hrdinové zůstanou navždy v paměti.
Co se děje na území Donbasu, které Kyjev vyhlásil za bojovou zónu, kde provádí svou "protiteroristickou operaci" (ATO)? Je tam velká koncentrace ukrajinských vojáků. …

Nacistický indoktrinační tábor pro děti a mladistvé praporu Azov

Prapor Azov se podílí nejen na zabíjení dětí na východní Ukrajině, ale v rámci širšího programu nacistické indoktrinace provozuje také vojenský výcvikový projekt Summer Camp (Letní tábor) (od roku 2014-2015) pro malé děti.

Nacistický symbol Vlčího háku SS na dětských tričkách

Nacistické tetování na paži trenéra Azova

Nacistické letní tábory jsou zločinem páchaných na ukrajinských dětech, který Mezinárodní trestní soud, západní vlády a média nedbale ignorují.

Srovnejte nacistický dětský výcvikový tábor s ruským mládežnickým táborem pro údajné unesené sirotky z Donbasu, který I.C.C. označuje za zločin proti lidskosti.

Média tomu tleskají, spolupodílí se na tomto zločinu zamlčováním těchto skutečností a šířením nepravd. A tento článek opřený o důkazy je předmětem cenzury. Vy jej naopak můžete pomoci šířit a sdílet se svými známými. Média a vláda to za Vás rozhodně neudělají.

Rostislav (Lucifer) Lussier: Vydavatel Českého listu, politolog, publicista, geopolitický analytik, analytik ozbrojených konfliktů

*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu

Prosím podpořte náš projekt!

Bez vaší pomoci se neobejdeme. Vaše příspěvky pomáhají zvládat opakující se měsíční platby a udržet portál v chodu. Potřebujeme vaši pomoc a podporu

➡️ Číslo účtu 2302374672/2010

➡️ IBAN: CZ03 2010 0000 0023 0237 4672

➡️ BIC/SWIFT: FIOBC

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x