ČESKÝ LIST

Izraelsko-palestinský konflikt bude eskalovat, otázkou je, kdo do sudu s prachem ještě naskočí

Rostislav Lussier
Rostislav Lussier

To, co se děje, je úplná a konečná eskalace situace kolem Izraele. Je to vážná a existencionální situace pro celý region. Nejdůležitější otázku, kterou si nyní podkládám, je: "které země při tomto konfliktu budou zasaženy."

Na analýzu věcí je ještě příliš brzy, ale myslím, že mohu vydat několik solidních prohlášení, Pojďme si nyní trochu představit íránské revoluční gardy a jejich speciální formaci Quds. Jedná se o elitní formaci v rámci íránských revolučních gard. A její účel a organizace jsou přesně tyto: osvobození palestinského lidu, až přijde čas. Přesněji řečeno osvobození Jeruzaléma. Quds znamená doslova "Jeruzalém".

Jednotky Quds jsou organizovány v několika oddílech. Existují veřejně známé speciální jednotky. A jsou také tajně organizovaní, řekněme tajně působící, agenti v počtu desítek tisíc, po celém arabském světě a v Izraeli. Jejich cílem je organizovat a připravovat totální válku osy odporu proti Izraeli, a to v podstatě ve většině muslimského světa kolem Izraele. Můžeme si je představit jako tisíce aktivních agentů, kteří připravují, organizují a koordinují milice a vlády v okolí Izraele ke konečnému úderu. A můžeme si představit tisíce spících buněk, které jen čekají na připravené znamení, jež by je přimělo provést předem definovanou a komunikovanou sekvenci akcí.

Akcí s jediným cílem. Učinit konec Izraeli.

No. Když nedávno začaly události v Izraeli, probudil jsem se a viděl zprávy a obrázky. Zejména noční pohledy na izraelská kasárna, kde byli všichni vojáci zabiti, když spali. Deaktivace izraelské jižní vojenské kontroly, Železná kopule "Iron dome" atd. Bylo mi to jasné; síly Quds byly právě aktivovány s konečným cílem.

Tohle je rozhodně historická událost, v podstatě v době, kdy SVO (Speciální vojenská operace) Ruska postupuje k závěru, a na začátku dekolonizace Afriky. Osvobozenecké války jsou v plném proudu.

Zajímavé je také datum začátku války. Jomkipurská válka začala ve stejný den. Je to poselství a precizně dlouhodobě připravená akce! Nevěřím na náhody.

To, co se právě stalo proti Izraeli, znamená jediné. Izrael zmobilizuje všechny síly a zničí Gazu. Ještě se uvidí, zda ji obsadí, nebo prostě srovná se zemí jinými prostředky, ale bude zničena. Ten, kdo současnou operaci zahájil, odvedl perfektní plánovací práci. A to znamená, že mu bylo jasné, že Gaza bude zničena. Ve skutečnosti to bylo součástí plánu. Oběť.

Zničení, nebo obsazení Gazy je pro arabské sousedy nepřijatelné. Přátelé... Můžeme si bát jisti, že region je nyní jedna velká časovaná bomba s mnoha aktéry. V nadcházejících dnech Vás budu o tomto konfliktu a aktérech informovat podrobněji, ale pro přehlednost situace si pojďme toto téma rozdělit přehledně a postupně.

Ano, samozřejmě. Existuje mnoho teorií o izraelském zapojení (položte si také otázku "kdo je Izrael? JEdná jednotně? Jsou tam nějaké mocenské soupeřící frakce?"). Je to možné; nevím. Ale na situaci to nic nemění. Zde je několik teorií, které by mohly být správné, ale opět nezáleží na tom, zda jsou správné, nebo ne. Proces byl zahájen a už ho nelze zastavit.

Mossad o plánech věděl a nechal je proběhnout, aby zkonsolidoval izraelský lid a vládu. (Mám mnoho důvodů se domnívat, že to není pravda).

Mossad sám prolomil íránské kódy pro aktivaci spících buněk Quds, aby proces předčasně zahájil a celou operaci Quds zničil dříve, než by mohla být v horší chvíli použita proti Izraeli. (Možné to je, ale v současné době je to také špatný okamžik...).

Americký vojensko-průmyslový komplex potřebuje nakrmit, protože USA přežívají jen na válkách, zbrojení, kolonizování a poválečných rekonstrukcích - na Blízkém východě začínaly Arabské státy koketovat a usmiřovat se s Izraelem, což by mělo za následek klid, mír a prosperitu na Blízkém východě, což by zmařilo původní záměr umělého vytvoření státu Izrael, jako amerického rozeštvávače v regionu.

No, ve skutečnosti předpokládám, že Írán má nyní veškerou jistotu, že bude schopen Izrael porazit konvenčně, protože Spojené státy jsou v podstatě odzbrojeny. Jakékoli kroky Američanů na podporu Izraele budou pro Američany katastrofou. Spojené státy si v současné době prostě nemohou dovolit válku proti Íránu, protože většina jejich logistických zdrojů je zabředlá na Ukrajině a proti Číně.

Konflikt se bude stupňovat. Otázkou je pouze to, v jakém měřítku. Plnohodnotná válka arabských zemí a Íránu proti Izraeli, nebo jen potyčka mezi Hamásem a Hizballáhem na hranicích a v Gaze? Možné je vše mezi těmito dvěma scénáři. Netuším, který z nich se uskuteční.

Mohl bych nastínit své myšlenky o tom, jak by vypadal potenciální sled událostí, ale neudělám to, protože vše, co si nyní dokážu představit, je strašné a nenávist v regionu je velká. Můžete očekávat děsivé obrazy z obou stran. To, co se děje na Ukrajině, se nedá srovnávat s tím, co bychom mohli vidět z Blízkého a Středního východu. Pro všechny ty, kteří se smáli ruským slovům o tom, že na Ukrajině neprobíhá válka, ale vojenská operace tyto obrázky budiž ponaučením. Takto vypadá válka. Tisíce mrtvých civilistů, zničená infrastruktura, školy, nemocnice, ženy, děti, atd. S bezprecedentním ohledem ruského vedení na civilisty v zóně Speciální vojenské operace na Ukrajině, za cenu vyšších ztrát vlastních vojáků, se to nedá zdaleka srovnávat.

Neuslyšíte, ani si ode mne nepřečtete kecy typu "jsem srdcem s tím a tím, přeji si mír atd." Již dávno jsem ztratil veškeré iluze o humanizmu vysoké geopolitiky. To, čeho jsme nyní svědky, bylo plánováno a naše přání a vyvěšování vlajek, aniž bychom cokoliv věděli o historii, notabene vnitřní a zahraniční politice jednotlivých mezinárodních útvarů v regionu, na tom nic nezmění. Ovlivníme asi tolik, jako zbytečná a předražená cesta ministra zahraničních věcí České republiky Lipavského do Izraele, jen aby si o sobě ještě tentýž den dočetl ve Washington post, jakej je borec. Ještě pár zahraničních cest a překoktání předepsaných prohlášeních, a možná se dočká busty v americkém kongresu vedle hlavy Václava Havla.

Pamatujete si, jak jsem Vám několikrát říkal, že zahraniční politika USA je využívat třecích ploch (náboženské, jazykové, historické, etnické, nebo rasové rozdíly) v regionu k rozpoutání konfliktů, jako tomu bylo například v Jugoslávii? Na blízkém východě to odjakživa krásně fungovalo. Již odvěké války mezi Sunnity a Šíity byly výživné a krvavé. Teprve ale s umělým vytvořením státu Izrael (Mezinárodním společenstvím a Brity, za dohledu USA, jako jejich vlastního vynálezu), to začalo mít ty správné grády a USA byly spokojeny. Proto již jako senátor prohlašoval kdysi Biden, že vytvoření Izraele, byla jejich nejlepší zahraniční investice, a kdyby stát Izrael neexistoval, musely by ho vynalézt. Po všech Arabsko-izraelských válkách a Intifádách se snad nenajde nikdo, kdy by mi toto prohlášení rozporoval.

Poznámka Joe Bidena v roce 1986 v Senátu: "pomoc Izraeli byla nejlepší investicí ve výši 3 miliard dolarů, jakou jsme kdy udělali“

„Kdyby neexistoval Izrael, museli bychom si ho vymyslet, aby chránil naše zájmy v regionu.“

Čtěte dále Český list zde i na Telegramu, budu Vás postupně o této problematice informovat.


*

Poznámka pro čtenáře: Klikněte prosím na tlačítka pro sdílení výše. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a přihlaste se k odběru našeho kanálu Český List na Telegramu. Neváhejte přeposílat a široce sdílet články Českého Listu a zvažte přispění na provoz našeho webu - Číslo účtu 2302374672/2010

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x